Strona główna Działy Finanse Wyrównanie Tax Credit Ł1700

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    Artii
    Participant

Wiem że temat był omawiany wielokrotnie ale nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi:

1. Od listopada pobieram co tydzień WTC niezałe Ł50. Ostatnio sie zgadałem ze znajomym i on powiedział ze też dostaje WTC i dostał jeszcze jakieś wyrównanie Ł1700. Ja nic takiego nie dostałem. Od czego zależy to czy ktoś je dostanie czy nie?

2. W zeszłym roku zarobiłem ok Ł3000 i na tej podstawie dostałem WTC. Na obecną chwile zbliżam się do progu Ł11300 po których przekroczeniu WTC mi nie będzie przysługiwał. Czy jeśli przekrocze owy próg to będe musiał oddać wszystkie pieniądze które dostałem z WTC (coś takiego wyczytałem tu na forum)? Jeśli tak to dlaczego skoro to jest dofinansowanie do zarobków z zeszłego roku?

v-tec
    Członek

[quote:45d8997842]to jest dofinansowanie do zarobków z zeszłego roku?[/quote]
    Nie jest. Jest to dodatek do BIEŻĄCYCH zarobków. Ale ponieważ nie wiesz ile zarobisz w tym roku, więc tax credit wypłacany jest prowizyjnie na podstawie danych z ub. roku. Po zakończeniu bież. roku wypełnisz deklarację o dochodach i jeżeli okaże się że dostałeś za mało, dostaniesz dopłatę, a jeśli za dużo – poproszą cię o zwrot albo odciągną od przyszłych wypłat (jeśli takie będą). Jeżeli dochody zmieniły się znacząco w porównaniu z ub. rokiem warto zadzwonić i podać aktualną prognozę na podst. której będą przeliczone bieżące wypłaty.
    To wszystko jest w zielonej książeczce którą dostałeś i z którą warto zapoznać się jeżeli chce się dostwać pieniądze od rządu.

Artii
    Participant

A co w przypadku jeśli w przyszłym roku nie będzie żadnych dochodów a próg po przekroczeniu którego WTC nie przysługuje zostanie przekroczony?

Gundis
    Participant

Wtedy nic sie Tobie nie bedzie nalezalo, bo WTC jest dla pracujacych powyzej 30 godzin tygodniowo, a nadplate z biezacego roku bedziesz zobowiazany oddac.

Artii
    Participant

Nadpłate czyli cały WTC czy tylko jakąś część będe musiał zwrócić?

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.