Strona główna Działy Hyde Park Czy emigracja się opłaca?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    MK
    Członek
    Anonim
    Gość

trochę nudne te artykuły "czy sie oplaca czy nie" poruszaja tylko kwestie zarobków i kosztów.

B.i.z.o.n
    Participant

No mi ten kraj nie ma nic więcej do zaoferowania niż funty i to co za nimi idzie czyli kupno ciuchów sprzętu itp. Oprócz tego warto tu przyjechac by sie przekonac ze polska wcale nie jest taka zla.

julka
    Participant

Mi Anglia dala o wiele wiecej niz Polska.
    Od polski dostalam darmowe studia (jedynie w tym sensie darmowe, ze nie musialam oplacac czesnego).
    Od Anglii otrzymalam mozliwosc pracy za godziwe pieniadze, luz, mozliwosc decydowania o samej sobie w szerszym spektrum, poczucie bezpieczenstwa.

Nie obchodzi mnie czy zarobilabym w Polsce mniej, czy wiecej.
    W Anglii podoba mi sie to, ze jak pojde do urzedu, nikt na mnie nie bedzie warczal, ze sasiad nie bedzie sie zastanawial jakim cudem stac mnie na taki a nie inny samochod, etc.

Ucieklam tu przed pewna meczaca atmosfera.

Nie twierdze jednak, ze wszedzie w Polsce jest gorzej niz w Anglii.
    W samej Polsce zylam jedynie w 22 roznych miejscach… 😆

Asix
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    B.i.z.o.n wrote:

No mi ten kraj nie ma nic więcej do zaoferowania niż funty i to co za nimi idzie czyli kupno ciuchów sprzętu itp. Oprócz tego warto tu przyjechac by sie przekonac ze polska wcale nie jest taka zla.

to może rozwaz inny aspekt, niz tylko finansowy 😉

Wydaje mi się, ze na postawione pyt. ciezko bedzie jednoznacznie odpowiedziec o czym mieszkajacy tu i w polsce na pewno sie przekonali – obie strony maja swoje zalety i wady, czy tez raczej mniejsze lub wieksze mozliwosci… Wszystko zalezy od aspiracji, planow i dazen – pewne plaszczyzny zycia latwiej i bardziej oplacalnie rozwija sie tu. To tak, jakby zapytac, czy umiejetnosc grania na pianinie sie oplaca. Ci, ktorym sprawia przyjemnosc, albo jest zrodlem utrzymania, albo stanowi inne zrodlo zadowolenia – na pewno je docenią..

B.i.z.o.n
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

Asix wrote:

B.i.z.o.n wrote:

to może rozwaz inny aspekt, niz tylko finansowy 😉

Wydaje mi się, ze na postawione pyt. ciezko bedzie jednoznacznie odpowiedziec o czym mieszkajacy tu i w polsce na pewno sie przekonali – obie strony maja swoje zalety i wady, czy tez raczej mniejsze lub wieksze mozliwosci… Wszystko zalezy od aspiracji, planow i dazen – pewne plaszczyzny zycia latwiej i bardziej oplacalnie rozwija sie tu. To tak, jakby zapytac, czy umiejetnosc grania na pianinie sie oplaca. Ci, ktorym sprawia przyjemnosc, albo jest zrodlem utrzymania, albo stanowi inne zrodlo zadowolenia – na pewno je docenią..[/quote]

No przecież z mojej wypowiedzi wynika że jest tylko jeden pozytywny aspekt co znaczy że reszta jest do bani co znowu znaczy że je rozważyłem.

rollingstone
    Członek

B.i.z.o.n wrote:

No mi ten kraj nie ma nic więcej do zaoferowania niż funty i to co za nimi idzie czyli kupno ciuchów sprzętu itp.

Wiele to o tobie i tobie podobnych mowi. Oczywiscie zwiedziles juz Londyn, lacznie z galeriami National i Tate, przejzales starodruki w British Library, przeszedles sie wzdluz Serpentyny w Hyde Parku, postawiles noge na poludniku zerowym w Greenwich, zwiedziles rzymskie laznie w Bath, pospacerowales po wichrowych zboczach Haworth, odwiedziles doki w Liverpoolu, przeszedles sie wzdluz Muru Hadriana, byles w rezerwacie natury na Lindisfarne. Oczywiscie zagrales tez w golfa w Gleneagles, sprobowales tez gry w croquet, byles na finalach tenisa na Wimbledonie i na crikiecie w Oval. Obejrzales spektakl szekspirowski w teatrze Globe w Stratford upon Avon, byles na koncercie Korn w Manchesterze i na balecie w Covent Garden. W miedzyczasie zrobiles pare kursow w koledzu lub na universytecie no i oczywiscie wladasz bezbledna angielszczyzna. Faktycznie w Anglii nic ciekawego i pozytecznego nie ma – tylko kasa. Zenada.

rollingstone
    Członek

a wracajac do artykulu, jesli tutaj jest tak wszystko tanie w porownaniu do kosztow utrzymania, to ja sie pytam gdzie sa ci emigranci pachnacy YSL w koszulach z Prady i butach Gucci (ale nie tych sprzed trzech sezonow kupionych w TKmax) I dlaczego ja ciagle slysze polska mowe przy stoisku z przecenionym pieczwem w Tesco i pod Poundlandem a nigdy w M&S, a jak ide do knajpy to Polacy mnie tylko obsluguja a nigdy nie siedza przy stoliku obok?

julka
    Participant

rollingstone wrote:

a wracajac do artykulu, jesli tutaj jest tak wszystko tanie w porownaniu do kosztow utrzymania, to ja sie pytam gdzie sa ci emigranci pachnacy YSL w koszulach z Prady i butach Gucci (ale nie tych sprzed trzech sezonow kupionych w TKmax) I dlaczego ja ciagle slysze polska mowe przy stoisku z przecenionym pieczwem w Tesco i pod Poundlandem a nigdy w M&S, a jak ide do knajpy to Polacy mnie tylko obsluguja a nigdy nie siedza przy stoliku obok?

Ja mysle, ze musimy poczekac.
    Jesli np. wartosc funta bedzie nadal spadala w poroznaniu do wartosci zlotowki, to mozliwe, ze polska emigracja zupelnie sie zmieni.
    Nie bedzie tu tak wiele osob nie mowiacych dobrze po angielsku, na ulicy bedziemy spotykali Polakow, ktorych poznaje sie z daleka dzieki przeklinaniu…
    Coraz wiecej naszych rodakow zacznie doceniac dziedzictwo kulturowe Anglii oraz piekno tutejszej przyrody a nie tylko ilosc zarobionych funtow.

Podejrzewam jednak, ze stanie sie to mniej wiecej w tym samym czasie, gdy standard zycia w polsce znacznie sie poprawi.
    Jesli sie nie mylse, to Hiszpanie rowniez tlumnie emigrowali po wejsciu do Unii Europejskiej (rowniez do Anglii). Teraz jednak wybieraja swoj kraj w wiekszosci przypadkow…

Baggins
    Participant

resztki dziedzictwa kulturowego tego kraju zostana niedlugo przysloniete przez dziedzicto kulturowe pakistansko-hinduskie, tudziez gentlemanow na zasilkach wylegujacych sie na kanapach przed councilowskimi mieszkankami, nastoletnie matki z fajkami w gebie i banda zasmarkanych i brudnych bachorow czy kwiat mlodziezy metroseksualnej.
    czy wy naprade sadzicie ze jak Polacy powyjezdzaja to tu bedzie pieknie??

julka
    Participant

Baggins wrote:

resztki dziedzictwa kulturowego tego kraju zostana niedlugo przysloniete przez dziedzicto kulturowe pakistansko-hinduskie, tudziez gentlemanow na zasilkach wylegujacych sie na kanapach przed councilowskimi mieszkankami, nastoletnie matki z fajkami w gebie i banda zasmarkanych i brudnych bachorow czy kwiat mlodziezy metroseksualnej.
    czy wy naprade sadzicie ze jak Polacy powyjezdzaja to tu bedzie pieknie??

Jakims cudem swiat, ktory mnie otacza nie sklada sie z ludzi wylacznie pakistanskiego pochodzenia, lub chav’ow.
    Moze czas zmienic miejsce zamieszkania??

ela1981
    Participant

julka wrote:

Jakims cudem swiat, ktory mnie otacza nie sklada sie z ludzi wylacznie pakistanskiego pochodzenia, lub chav’ow.

julka wrote:

Nie bedzie tu tak wiele osob nie mowiacych dobrze po angielsku, na ulicy bedziemy spotykali Polakow, ktorych poznaje sie z daleka dzieki przeklinaniu…

a jednak wiesz o co chodzi ………ale nie o tym chcialam………..kazdy bierze z tego kraju co chce jedni sa zadowoleni bo maja zasilki, inni bo maja jakakolwiek prace, inni bo maja wieksze szanse rozwoju zwodowego niz w Polsce i to na tym wszystkim polega, kazdy ma tak jak sobie poscieli a u was w kraju mamy tak jak nam posciela, co z tego ze moze kiedys zrownaja sie zarobki jak ludzie nadal nie beda tak tolerancjni i poprawni politycznie, oczywiscie wszystko ma swoje granice, mnie wiele rzeczy wkurza w tym kraju, moge czasem ponarzekac u kresu wytrzymalosci ale generalnie komus do garnka sie nie powinno zagladac co mi tautaj bardzo odpowiada

Asix
    Participant

Baggins wrote:

resztki dziedzictwa kulturowego tego kraju zostana niedlugo przysloniete przez dziedzicto kulturowe pakistansko-hinduskie?

to tez w jakims stopniu swiadczy o kulturze, w jakiej zyjemy, obecnosc innych, roznorodnosc rasowa, kulturowa, kulturalna, religijna i intelektualna daje nam szersze widzenie swiata niz tylko czubek swego nosa…

Asix
    Participant

B.i.z.o.n wrote:

No przecież z mojej wypowiedzi wynika że jest tylko jeden pozytywny aspekt co znaczy że reszta jest do bani co znowu znaczy że je rozważyłem.

powinni was wysłac na jakas inna planete. przesyłką priorytetową.

B.i.z.o.n
    Participant

rollingstone wrote:

B.i.z.o.n wrote:

No mi ten kraj nie ma nic więcej do zaoferowania niż funty i to co za nimi idzie czyli kupno ciuchów sprzętu itp.

Wiele to o tobie i tobie podobnych mowi. Oczywiscie zwiedziles juz Londyn, lacznie z galeriami National i Tate, przejzales starodruki w British Library, przeszedles sie wzdluz Serpentyny w Hyde Parku, postawiles noge na poludniku zerowym w Greenwich, zwiedziles rzymskie laznie w Bath, pospacerowales po wichrowych zboczach Haworth, odwiedziles doki w Liverpoolu, przeszedles sie wzdluz Muru Hadriana, byles w rezerwacie natury na Lindisfarne. Oczywiscie zagrales tez w golfa w Gleneagles, sprobowales tez gry w croquet, byles na finalach tenisa na Wimbledonie i na crikiecie w Oval. Obejrzales spektakl szekspirowski w teatrze Globe w Stratford upon Avon, byles na koncercie Korn w Manchesterze i na balecie w Covent Garden. W miedzyczasie zrobiles pare kursow w koledzu lub na universytecie no i oczywiscie wladasz bezbledna angielszczyzna. Faktycznie w Anglii nic ciekawego i pozytecznego nie ma – tylko kasa. Zenada.[/quote]

Heh zabawne to co piszesz i wpełni się z tym zgadzam ale rzeczy o których piszesz oferuje mi każdy kraj polska też. W każdym kraju sa jakieś muze pominiki przyrody czy zabytki. To wszystko moge zobaczyc gdybym przyjezdzal tu na wycieczki a w temacie chodziło o życie tutaj czyli jak dlamnie o zwykłą codziennośc. Oczywiście wszystko co napisałas pewnie jest warte zobaczenie ale jak napisałem wyżej dlamnie to się troche rozmija. Pozatym bez podstawnie atakujesz mnie a może te rzeczy które wyminiłas po prostu mnie nie interesują. Strasznie chu.jo.we jest to forum wogóle nie można miec odmiennego zdania i wszystkim się coś narzuca.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.