Strona główna Działy Finanse Czy naprawdę jest nam tak dobrze?

Wyświetlanych postów: 9 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #89089
    Anonim
    Gość

    zalezy kto co lubi.
    pewne rzeczy nadal znacznie latwiej mozna osiagnac w usa.

    #89092
    derailed
    Participant

    Tu w Anglii nie ma tak zle, pewnie w USA niektore rzeczy latwiej osiagnac jak napisal Wojti, ale czy tu jest ciezko??? Nie wydaje mi sie….
    Jezeli jest ktos obrotny i przedsiebiorczy, potrafi sie przebic to sobie wszedzie poradzi….

    Na pewno jest sto razy lepiej niz w Polsce…. 😉

    #89099
    7sisters
    Participant

    Porownanie standardu zycia w UK i US nie jest latwe bo te panstwa maja dosc odmienne modele socjalne.

    W UK opieka medyczna jest w duzej czesci darmowa, dzieci, kobiety w ciazy itd. maja dostep do bardzo szerokiego zestawu pomocy medycznej calkowicie za darmo. Osoby malo zarabiajace czy bezrobotne moga korzystac z bardzo rozbudowanego systemu swiadczen socjalnych.

    W US panstwo zapewnia tylko podstawowe minimum a o wszystko inne trzeba sie pomartwic samemu. Oczywiscie mozna kupic sobie stosowne ubezpieczenia ale… to kosztuje.

    W efekcie w US na pewno lepiej bedzie mial ambitny yupie albo para dinkow ale dla srednio przebojowej rodziny z dziecmi UK moze sie okazac znacznie bardziej przyjazne.

    #89116
    blackeddy
    Participant

    [quote:eae3483593]Porownanie standardu zycia w UK i US nie jest latwe bo te panstwa maja dosc odmienne modele socjalne.[/quote]

    [quote:eae3483593]Analitycy z Oksfordu podkreślają także, że Amerykanie zyskują na niższych cenach niż te, które obowiązują w Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę poprawkę na "parytet siły nabywczej", przeciętny Amerykanin ma większą siłę nabywczą niż jego brytyjski odpowiednik, a ponadto płaci niższe podatki.[/quote]
    W USA dzień wolności podatkowej jest świętowany pod koniec marca czy na początku kwietnia, a w UK w drugiej połowie czerwca, czyli podatki są wyższe około o połowę.
    Zresztą porównać można ceny na Amazon co.uk i com. Na przykład za xboxa 360 i ps3 w Anglii zapłacimy około połowę więcej (przyjmując kurs funta do dolara 1:2)

    #89125
    Anonim
    Gość

    Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    blackeddy wrote:

    W USA dzień wolności podatkowej jest świętowany pod koniec marca czy na początku kwietnia, a w UK w drugiej połowie czerwca, czyli podatki są wyższe około o połowę.
    Zresztą porównać można ceny na Amazon co.uk i com. Na przykład za xboxa 360 i ps3 w Anglii zapłacimy około połowę więcej (przyjmując kurs funta do dolara 1:2)

    ten "dzień" nie uwzględnia wszystkich podatków. gdyby je uwzględnić wypada to znacznie gorzej dla UK.

    jak ktoś lubi wyciągać łapkę po cudze lub nie chce mu sie pracować UK jest zdecydowanie lepszym miejscem.

    #89128
    v-tec
    Członek

    Wychodzi na to że nasi prawicowi koledzy swoim zwyczajem obrócili kota ogonem, miało być że w Anglii lepiej niż w USiA, a wyszło że jest dokładnie odwrotnie.
    No to jeszcze coś na temat

    #89134
    Baggins
    Participant

    poziom angielskich lekarzy pierwszego kontaktu jest podobny do amerykanskiego. Specjalisci sa natomiast lepsi. tyle ze trza placic :(.
    nie ma co porownywac cen, kazdy niech sobie wejdzie na jakis shop.us i ogladnie, nie mowiac juz o samochodach, czy paliwie. artykul jest udziwniony – niewielka przewaga w ilosci kasy przypadajacej na obywatela, a potem podkreslanie mniejszych podatkow i cen. zreszta gowniany ten artykul – traktuje po lebkach.

    #89137
    v-tec
    Członek

    Ceny w US sa generalnie nieco niższe niż w Europie, ale tylko nieco, obecna relacja cen jest zakłócona z powodu niskiego kursu dolara. Jeżeli coś kosztuje w UK Ł200 a w Ameryce $300 to wydaje nam się że tam jest tanio, ale głównie dlatego że dolar jest nisko, gdyby powrócił do poziomu $1,50=Ł1 tak jak było przez lata, to ceny by się niemal zrównały. Wbrew przekonaniom niektórych ceny nie podążają automatycznie za kursem, gdy np. kurs spada o 30% to ceny rosną zaledwie np. o 10% a i to dopiero w długim okresie.

    Jedyny towar którego to nie dotyczy to oczywiście paliwo, tu mam mieszane uczucia bo z 1 strony zazdroszczę Amisom ilekroć tankuję, a z 2giej dzięki temu mają oni auta z 4litrowymi silnikami które spalają tyle że szybciej ropy zabraknie (i będzie jeszcze droższa)

    #89240
    blackeddy
    Participant

    Nie martw się v-tec, ropy nie zabraknie jeszcze przez długi czas. A jak się już zaczną kończyć jej zapasy, to znajdą się ludzie, którzy wymyślą nowe źródło napędu.
    A co do odwracania kota ogonem to w tytule tematu znajduje się pytanie 🙂

Wyświetlanych postów: 9 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.