Strona główna Działy Zdrowie Operacja w szpitalu – pytanie

Wyświetlanych postów: 9 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    3mlgratis
    Participant

Mam pytanie: czy ktos miał wykonywana operacje w szpitalu w anglii?
    Może ktoś sie orientuje jak długo czeka sie na zabieg…
    Czy specjalisci w szpitalach są lepiej przygotowani do swojej pracy niz GP?
    Mam skierowanie do szpitala na operacje ucha (dosc powazna) i nie wiem czy
    poddac sie operacji tu w anglii czy w polsce…

v-tec
    Członek

Powtarzam się, ale skoro pytasz to moja żona miała dość rutynową operację, full narkoza, wyglądało to tak że przyszła na 1pm a o 4pm dostałem telefon że mogę ją odebrać, czyli trwało to tyle co wizyta w supermarkecie. Operacja się udała a pacjent żyje czyli ogólnie ok.
    Ile się czeka? Zgłosisz się to orientacyjnie ci powiedzą, ale jeżeli nie umierasz to raczej dość długo.

Malgon
    Participant

Wszystkim zycze zdrowka i zeby nie byly potrzebne operacje.

sorki za off’a: v-tec, co robisz 3 godziny w supermarkecie??? troche dluuuugo. Na spacer z rodzinka to do lasu chyba lepiej 😀

ela1981
    Participant

moj maz mial tez drobna operacje z full narkoza, czekal dosc dlugo, z pol roku, generalnie uwazam ze zostala przeprowadzona na wysokim poziomie, przede wszystkim bez paniki i stresu, wyszedl po kilku (chyba 6) godzinach, nie jest to mile patrzec jak sie druga osoba meczy po operacji ale widocznie bezpieczne dla pacjenta skoro tak robia
    p.s. ktos oczywiscie musi cie odebrac ze sziptalu i byc z toba w domu po operacji

v-tec
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Malgon wrote:

v-tec, co robisz 3 godziny w supermarkecie??? troche dluuuugo. Na spacer z rodzinka to do lasu chyba lepiej 😀

a. na ogół nie towarzyszę reszcie rodzinki w tych wycieczkach, raczej jestem wtedy w pracy usiłując zarobić te pieniądze które oni właśnie wydają (ale i tak wydają 5x szybciej niż ja zarabiam)
    b. pokaż mi w tym kraju las a zwłaszcza taki po którym można spacerować

rollingstone
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    v-tec wrote:

b. pokaż mi w tym kraju las a zwłaszcza taki po którym można spacerować

moze nie taki las do jakich z Polski jestesmy przyzwyczajeni, ale piekne zalesione miejsce na spacery i jagody 😀
    http://www.nationaltrust.org.uk/main/w-vh/w-visits/w-findaplace/w-hardcastlecrags/

Aneta28
    Participant

Witam. Mój syn będzie operowany 22.01. Wszystko szybko się potoczyło bo w pażdzierniku miał 2wizyty u specjalisty (na 1 robili biopsję) po tygodniu na 2 wizycie lekarz powiedział, że wykluczyli zmiany nowotworowe ale zgrubienie które się pojawiło trzeba usunąć. Potem miał USG ( zewnętrzne i wewnętrzne) bo to cholerstwo pojawiło się na szyi. W grudniu znowu wizyta i wyznaczenie terminu. Teraz w piątek w szpitalu robili wszystkie wyniki i wywiad przed operacją , trochę się zdziwiłam bo w PL takie rzeczy robi się na dzień przed operacją jak pacjent jest już na oddziale. Reasumując wszystko szybko, lekarz bardzo wyczerpująco mówi co będzie robione , można zresztą o wszystko pytać. Jeżeli ktoś nie zna języka może poprosić o tłumacza tylko wcześniej ma zgłosić. Ja nie korzystałam bo dobrze mówimy po angielsku aczkolwiek niektóre terminy zwłaszcza typowo medyczne musiał powoli tłumaczyć więć jak ktoś nie czuje się na siłach z angielskim niech weźmnie tłumacza z urzędu albo kogoś z przyjaciół. Generalnie wszystko załatwiali ok ale i tak mam skręt kiszek ze strachu. Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło

tonieja
    Członek

moj zabieg korekty przegrody nosowej (rok temu w BRI – Bradford Royal Infirmary) uwazam za przyjemnie zaskakujace doswiadczenie. Co prawda czekalem na zabieg prawie rok, ale przebiegl pomyslnie. Byl wykonany w narkozie ogolnej wiec z mojej perspektywy po prostu zasnalem na moment przed a obudzilem sie na sali pooperacyjnej tuz po zabiegu. Od razu pielegniarka dala mi zastrzyk z morfiny wiec bolu nie czulem zadnego. Bedac w pokoju szpitalnym co pewien czas przychodzila pielegniarka i badala funkcje serca oraz oferowala srodki przeciwbolowe. Z lozka mnie wykopali nastepnego poranka, poniewaz lista oczekujacych jest zbyt dluga. Jezeli jednak mialbym jakies problemy z sercem (mozliwy efekt uboczny narkozy) to przytrzymaliby mnie dluzej. Rozumiem to ze ludzi wyganiaja najszybciej jak sie da, chocby dlatego ze sam moglem sie nie doczekac na wolne lozko.

Zdanie o specjalistach z BRI (mialem pare roznych problemow) mam zdecydowanie lepsze niz o wielu GP, ktorzy w Anglii sie mna "opiekowali".

Oddzial ENT (Ear, Nose and Throat, czyli laryngologiczny) z BRI ma bardzo dobre opinie wsrod wielu lekarzy.

Aneta28
    Participant

dodam jeszcze , że najszybciej do specjalisty kierują lekarze dyżurni w szpitalu( ja czekałam 1 dzień bo dał mi list od ręki do specjalisty). Lekarz w przychodni zaczął standardowo że to infekcja i tu jak wiadomo paracetamol, a jak nie pomoże to wtedy on skieruje do specjalisty a terminy są długie.

Wyświetlanych postów: 9 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.