Strona główna Działy Hyde Park Skala zawiści i egoizmu emigrantów

Wyświetlanych postów: 2 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #15266
  Cristiano
  Participant

  http://wiadomosci.onet.pl/1458490,2677,kioskart.html

  Co sądzicie na ten temat? Czy spotykacie się z objawami egoizmu polonii i czy w az takim wymiarze?

  Ja tam osobiście optuje za tą teorią:

  "Zmieniły się czasy, a wraz z nimi zmieniła się brytyjska Polonia, lecz pozostały wartości, które nigdy nie dewaluują się. Bezinteresowna pomoc, wzajemna życzliwość oraz poszanowanie międzyludzkich więzi zawsze będą w cenie"

  #87793
  Minek
  Członek

  No nie da się ukryć (niestety!), że w Naszej niemałej już polskiej społeczności istnieje zawiść i ignoracja. I tego nie da się moim zdaniem całkowicie wyplenić, bo są osoby (niestety!), którym obce są takie słowa jak pomoc czy życzliwość… Ale osobom, które chcą to zmienić, to z pewnością się uda! Ja w to wierzę! Tylko proszę, bądźmy cierpliwi. Jesteśmy w Anglii nowymi gośćmi (mówię o "nowej" emigracji) i doprawdy potrzebujemy czasu na integrację nie tylko w nowym kraju, ale i z nowym otoczeniem. A to się nie do końca okazuje takie proste, jak widać… I tu z pewnością przyda się Nam wiedza i doświadczenie "starej" emigracji… Dlatego doprawdy proszę o odrobinę wyrozumiałości… A także wzajemnej współpracy, bo bez tego naprawdę nie będzie to możliwe…

  A poza tym to chyba już przebrzmiały temat, za bardzo zresztą nadmuchany przez media i głupie plotki wśród Nas samych, może tworzenie na siłę sztucznych problemów, nadawanie temu za dużej (niesłusznie!) rangi. A może to już moja znieczulica…?

  Pozdrawiam ciepluchno!

Wyświetlanych postów: 2 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.