Strona główna Działy Hyde Park Święta tu, święta tam…

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    MK
    Członek
    ewuski
    Participant

Znajomy Anglik mowil mi, ze Boxing Day wzielo sie stad, ze wyrzuca sie pudelka po prezentach, ale to jakies dziwne tlumaczenie dla mnie. Ale nie wzielo sie to od boksu!
    Nie za bardzo wiem, jak tez pracodawcy mieliby rozdawac bony w drugi dzien Swiat, skoro nikt w tym dniu nie pracuje 😀

Amber
    Participant

Z racji świątecznego tematu chciałabym życzyć wszystkim abyście spędzili ten czas najlepiej jak potraficie, nieważne tu czy tam…

Anonim
    Gość

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Amber wrote:

Z racji świątecznego tematu chciałabym życzyć wszystkim abyście spędzili ten czas najlepiej jak potraficie, nieważne tu czy tam…

W pracy. Po prostu się pochlastam. 24-26 popołudniówka. Do 21:15 żeby było śmiesznie. Fajne świeta, nie? 🙄

I jeszcze mi mówią: przecież masz wolny Nowy Rok.

rollingstone
    Członek

lo matko, kto ten artykulik wysmarowal?

tradycyjnie w wigilie w Anglii spiewa sie grupowo koledy grupowo – kazda wioska i miescina ma jakis placyk/centralne miejsce gdzie sie ludzie zbieraja i wspolnie koledy spiewaja na swiezym powietrzu

w pierwszy dzien swiat do indyka serwowanego z nieodlacznym 'sosem’ zurawinowym podaje sie pieczone kartofelki (roast potatoes) (a nie mash!) z glownymi warzywami sa pieczone w miodowej polewie pietruszki i brukselka ktora wita na brytyjskich stolach u wiekszosci tylko wlasnie na swieta (nie groszek!). No i obowiazkowo sa kielbaski zapiekane w 'koszulkach’ z bekonu.

tak samo jak nikt rano nie pije przy przygotowywaniu swiatecznego posilku 'angielskiej herbaty’ – rano tradycyjnie idzie sie do kosciola cala rodzina (indyk juz w piekarniku siedzi i sie piecze i suszy 🙁 ), a po powrocie na rozgrzewke i przyjecie gosci popija sie sherry 😀

Z tymi pizamami otrzymywanymi w wigilie to tez ktos wyskoczyl – dzieci swiecie wierza (dopoki wierza) ze Santa przynosi prezenty – a on wlazi przez komin dopiero jak juz wszyscy twardo spia – nie ma sposobu zeby dostac prezent w wigilie.

Jako ciekawostke dodam ze niegrzeczne dzieci/domownicy zamiast prezentow dostaja brylke wegla (a nie rozge tak jak w Polsce) no i jeszcze autor zapomnial dodac ze po rodzinnym obiedzie cala rodzina zasiada do gier planszowych co jest w Polsce niespotykane.

Nastepnym kuriozum jest fakt ze ozdoby swiateczne i choinke sie sprzata najdalej 5 stycznia – mija wtedy akurat 12-ty dzien obserwowanego okresu swiatecznego
    http://www.carols.org.uk/the_twelve_days_of_christmas.htm
    – natomiast w Polsce akurat wtedy zaczyna szalec karnawal, ktorego z kolei w UK nie ma 🙁

Jakby nie bylo, [b:bc238616a4]zdrowych, zyczliwych i usmiechnietych Swiat Bozego Narodzenia Wam zycze, oraz tego samego w Nowym Roku 2008[/b:bc238616a4].

Sandgirl
    Członek

Ja np wiem ze indyk to jest w Anglii od 'niedawna’ – moja sasiadka ktora ma prawie 80 lat mi mowila ze jak byla mala to jej mama ges przygotowywala a nie indyka…
    co do tego jedzonka to jest tak jak poprzednik mowi – bylam w zeszlym roku u 'tesciowej’ i cos takiego wlasnie serwowala… 🙂

A tak w ogole
    [b:d9c608e221]WESOLYCH SWIAT I SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU [/b:d9c608e221] 😀

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.