Strona główna Działy Zdrowie Ciaza – jak dbac o siebie ?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    pauli
    Członek

ja od poczatku smaruje sie bio-oil i polecam go bo mi bardzo pomaga w kazdej drogeri go dostaniesz lub aptece. co do diety to uwielbiam sery plesniowe a w tym stanie moge powiedziec ze je kocham wiec raz na jakis czas cos tam przemyce, rob sobie zapas migdalow bo zgaga to tragedia a lepiej jesc cos naturalnego niz tabletki (tabletki pomagaja mi na jedna godzine) co do witamin to ja ich nie biore jem tylko do sniadamia kwas foliowy. Jak zaczynaja sie bule to popros polozna o maszyne ktora je likwiduje przykleja sie takie plastry i przez nie przechodzi mrowienie to jest zadarmo a oddajesz to dopiero gdy urodzisz lepiej nie uzywac termoforu w moim przypadku dziala on jak plachta na byka bul staje sie nie dozniesienia.

julka
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    pauli wrote:

Jak zaczynaja sie bule to popros polozna o maszyne ktora je likwiduje przykleja sie takie plastry i przez nie przechodzi mrowienie to jest zadarmo a oddajesz to dopiero gdy urodzisz lepiej nie uzywac termoforu w moim przypadku dziala on jak plachta na byka bul staje sie nie dozniesienia.

Zeby bylo latwiej: nazywa sie to TENS Mashine. Jesli chcesz miec swoja, mozna kupic za 15 funtow chociazby w Boots.

Malgon
    Participant

Ale o jakich bolach mowa? Mnie nic nie boli. Jelsi chodzi o bole porodowe to chyba zadne plastry i mrowienia (TENS etc) nie pomoga 🙂

btw wyczytalam:

Can TENS machines be used by everybody?
    TENS machines tend to be mainly used to help reduce pain from problems in muscles, joints and nerves rather than abdominal, chest or head pains. Unlike a lot of medication there are virtually no side-effects when using a TENS machine. However, people with [b:036be32d84]the following must not use a TENS machine:[/b:036be32d84]
    When the cause of the pain is not known or not diagnosed.
    [b:036be32d84]Pregnancy [/b:036be32d84] (unless specifically medically advised).
    Pacemakers.
    Epilepsy or certain types of heart disease.

julka
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Malgon wrote:

Ale o jakich bolach mowa? Mnie nic nie boli. Jelsi chodzi o bole porodowe to chyba zadne plastry i mrowienia (TENS etc) nie pomoga 🙂

btw wyczytalam:

Can TENS machines be used by everybody?
    TENS machines tend to be mainly used to help reduce pain from problems in muscles, joints and nerves rather than abdominal, chest or head pains. Unlike a lot of medication there are virtually no side-effects when using a TENS machine. However, people with [b:6f5323acfd]the following must not use a TENS machine:[/b:6f5323acfd]
    When the cause of the pain is not known or not diagnosed.
    [b:6f5323acfd]Pregnancy [/b:6f5323acfd] (unless specifically medically advised).
    Pacemakers.
    Epilepsy or certain types of heart disease.

TENS jest jednym z painkillerow uzywanych podczas porodu w angielskich szpitalach… Niektore kobiety moga wytrzymac bol korzystajac tylko z TENS, jest to tak jakby masaz, wiec pomaga rozluznic spiete miesnie, przez co relaksuje, oczywiscie nie usmieza to bolu, ale czyni go bardziej znosnym…

pauli
    Członek

ja go mam 2 miesiace bo tak dlugo mam skurcze napoczatku kazali mi przykladac cos cieplego wiec dawalam termofor ale to byl bardzo zly pomysl i dali mi wlasnie to urzadzenie ale jesli masz problemy np. z migrena to nie polecam tego.

HardcoR
    Participant

Maszynę TENS można kupić lub wypożyczyć, ale nie za 15 pound tylko od 30 np. w Boots (cena wypożyczenia na miesiąc), bo te dla kobiet w ciąży maja 4 elektrody a nie dwie. Ale TENSów nie można używać przed 37 tyg a poza tym nie każdemu pomagają, zależy kto ma jaki próg bolu i na pewno nie przez cały poród.
    Małgon, do porodu masz jeszcze trochę czasu i jestem pewna że wszelkie dostępne sposoby łagodzenia bólu przedyskutuje z Tobą położna, lub dowiesz na antenatal classes jak zdecydujecie się uczestniczyć.
    Żadnych innych TENS machine [b:c3a25d55d1]nie wolno[/b:c3a25d55d1] używać w ciąży i rozgrzewać termoforem tez nie bo może uśmierza ból, ale jest niebezpieczne dla Ciebie i dla dziecka.

marianek
    Członek

mi moja midwife zabronila jesc:
    sery (wyjatek zolty)
    owoce morza
    pasztety
    orzechy
    kapusta

witaminki bralam do konca 3 miesiaca ciazy
    duuuuuzo warzyw i owocow
    smaruj sie oliwka dla dzieci (mi pomogla)

w katalogu argosa widzialam fajna maszyne do sluchania serduszka dzidziusia jak jest jeszcze w brzuszku.

pauli
    Członek

midwife pierwsze mowila ze mam rozgrzewac ale sama stwierdzilam ze to jest jescze gorcze, a co do maszyny to midwife wypozycza ja zadarmo oddaje sie po porodzie

lodzianka
    Participant

Przede wszystkim Malgon gratuluje zafasolkowania. Ja obecnie jestem w 32 tygodniu ciazy i sluze porada w razie pytan 😀
    Ja jakos szczegolnie nie stosuje diety,przede wszystkim owoce wcinam tonami. Zjadam prawie wszystko,ograniczam tylko tluste jedzenie. Ciaze do tej pory przechodze wzorowo,wiec staram sie nie wariowac. Na skore kupilam w Polsce srodek Mustela,bardzo dobry ale i drogi,ok 90 zl. W razie pytan zawsze mozesz na mnie liczyc. Pozdrawiam

Malgon
    Participant

dziekuje 😀 okreslenie "fasolka" rozbawilo mnie do lez 🙂 !

Moja fasolka rowniez wzorowo sie rozwija, sluchalam serducha ponownie.
    Jedyne co mnie zastanawia to – jak to mozliwe,ze przez miesiac nie przybralam na wadze 😯 Przeciez brzuch rosnie jak szalony (teraz dopiero).

p.s. Czy w ciazy mozna sie opalac /wygrzewac na sloncu?? Bo solarium wiem,ze jest np. niewskazane by sie bobo nie przegrzalo 🙂
    Jade na wakacje i chcialam choc troszke sie nagrzac (z umiarem of kors!). Nie zamierzam lezec plackiem na plazy (bo to nie dla mnie), ale nie unikne tam slonca i temperatur powyzej 20st nonstop.

ela1981
    Participant

Malgon wrote:

Jade na wakacje i chcialam choc troszke sie nagrzac

no wiessssssz co i tak publicznie o tym piszesz 😉

a tak serio w ciazy nie mozna sie opalac, nagrzac tez (cokolwiek to znaczy), slonca nie unikniesz to wiadomo, ale celowo nawet na kilka minut to niewarto wychodzic na slonce, opalic sie nie opalisz przeciez a mozesz zaszkodzic tylko

na poczatku jak wiesz pewnie sie nie tyje, wiele kobiet traci na wadze, ja np:w 7 miesiacu ciazy dopiero zaczelam tyc (ale za to jak!!!), przybieranie na wadze nie jest zadnym wslaznikiem, wazne aby mimo braku wzrostu wagi bobo rosl i sie rozwijal

jackyl
    Participant

Malgon wrote:

Jedyne co mnie zastanawia to – jak to mozliwe,ze przez miesiac nie przybralam na wadze 😯 Przeciez brzuch rosnie jak szalony (teraz dopiero).

p.s. Czy w ciazy mozna sie opalac /wygrzewac na sloncu?? Bo solarium wiem,ze jest np. niewskazane by sie bobo nie przegrzalo 🙂
    Jade na wakacje i chcialam choc troszke sie nagrzac (z umiarem of kors!). Nie zamierzam lezec plackiem na plazy (bo to nie dla mnie), ale nie unikne tam slonca i temperatur powyzej 20st nonstop.

to do nagrzania jeden browar.. 😀 a nie, tfu, nie wolno.. 😉

Baggins
    Participant

[quote:38eb3b8712]mi moja midwife zabronila jesc:
    sery (wyjatek zolty)
    owoce morza
    pasztety
    orzechy [/quote]

widze ze poziom poloznych nie odstaje od GP :), a kazala ograniczyc palenie czy wrecz odwrotnie aby dziecko nie bylo za duze i latwiej urodzic :)??

Malgon
    Participant

jackyl wrote:

Malgon wrote:

to do nagrzania jeden browar.. 😀 a nie, tfu, nie wolno.. ;)[/quote]

nagrzac=wygrzac na sloncu hahahah! 😀
    innego nagrzania mi nie potrzeba 🙂 ciaza dostarcza mnostwo innych emocji 😉

lodzianka
    Participant

No coz o opalaniu nawet nie myslalam,ale norma jest ze slonca nie unikniesz.
    Ja do szostego miesiaca przytylam tylko 3 kg a teraz… 11 na plusie,ale to i tak uwazam nie jest za duzo.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.