Strona główna Działy Hyde Park paralizujaca poprawnosc polityczna

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 46)
  • Autor
    Wpisy
    fafik1551
    Participant

[b:bb753b63c2]cheeky girl[/b:bb753b63c2], znowu mam Ci powiedzieć, że nie masz racji? Nie wygrasz, bo źle to wszystko interpretujesz. Dlaczego przytaczasz mi PŚ, kiedy pierwsza schizma miała miejsce w IX wieku, a podział Kościoła w II połowie II tysiąclecia? Na przestrzeni takiego czasu wiele się zmieniło a apostoł Paweł nie miał pojęcia o jakichkolwiek podziałach. Prawo kościelne bywało zmieniane na soborach w obecności papieży, a ci jak wiemy są następcami Św. Piotra, który był bezpośrednim następcą Jezusa Chrystusa. Więc mają do tego prawo. Idź i powiedz to samo osobie duchownej to Cię wyśmieje.

A czemu masz być potępiona? I przez jaki kościół? Przecież nigdy nie należałaś do żadnego innego<lol2>.

cheeky girl
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    fafik1551 wrote:

[b:7e6baf9488]cheeky girl[/b:7e6baf9488], znowu mam Ci powiedzieć, że nie masz racji? Nie wygrasz, bo źle to wszystko interpretujesz. Dlaczego przytaczasz mi PŚ, kiedy pierwsza schizma miała miejsce w IX wieku, a podział Kościoła w II połowie II tysiąclecia? Na przestrzeni takiego czasu wiele się zmieniło a apostoł Paweł nie miał pojęcia o jakichkolwiek podziałach. Prawo kościelne bywało zmieniane na soborach w obecności papieży, a ci jak wiemy są następcami Św. Piotra, który był bezpośrednim następcą Jezusa Chrystusa. Więc mają do tego prawo. Idź i powiedz to samo osobie duchownej to Cię wyśmieje. A czemu masz być potępiona? I przez jaki kościół? Przecież nigdy nie należałaś do żadnego innego<lol2>.

W gwoli scislosci, wydarzenia opisane przez Ap. Pawla mialy miejsce w I wieku. Nie wiem co ma do tego schizma czy podzial kosciola? Podzialy byly tylko w innej swerze, chodzilo o Zydow, pogan, obrzezanie, nie obrzezanie, zakon, itp. Oto pare cytatow:
    „Upominam was, bracia, w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni i by nie było wśród was rozłamów” (1 Kor 1,10).

"Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. Myślę o tym, co każdy z was mówi: &laquo;Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa&raquo;” (1 Kor 1,11n).

Nie chce sie z toba klocic,ale wyraznie nie akceptujesz tego co pisze w PS, to co dodano pozniej na soborach nie mozna traktowac na rowni czy w zastepstwie Pisma Swietego, mozna powiedziec wrecz ze PS bylo zmieniane, przekrecane, dopisywano rzeczy dla upodobania Kosciola katolickiego. (do niedawna przeciez zabraniano zwyklym ludziom jego czytania)
    Czy sugerujesz ze papieze sa nastepcami Jezusa, ktory czyni cuda, uzdrawia, zbawia, wzbudza z martwych? Ap. Pawel byl tylko apostolem, czlowiekiem tak jak my, ktory po prostu podazal za JEzusem i byl mu posluszny, zyl skromnie, bez rozglosu i zbednej chwaly.

Uxbridge
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    fafik1551 wrote:

[b:d896c63c1a]Uxbridge[/b:d896c63c1a], mam osobiste pytanie: Czy także uważasz, że jestem jak to inny użytkownik napisał "dzieciakiem, żyjącym w innej galaktyce"? Czy po prostu człowiekiem, uznającym twardo zdefiniowane zasady? Bardzo mnie to ciekawi.

Nie widze takiej alternatywy. Ale zycie wg. "twardo zdefiniowanych zasad" moze niebezpiecznie zblizyc sie do fundamentalizmu. Terrorysci islamscy tez w swoim przekonaniu postepuja wg. zasad tak jak je rozumieja…
    Co do cytatow z Biblii czy innych swietych pism. Sa one (te pisma) tak zlozone ze mozna znalezc cytat na potwierdzenie lub zaprzeczenie niemal kazdej tezy niestety. Zarowno w Biblii jak Koranie itp. Stad mamy mnogosc kosciolow i odlamow, bo kazdy proponuje inna wykladnie.
    KK ma ta przewage (?) nad wieloma innymi, ze proponuje dosc scisla wykladnie pisma i zabrania samodzielnej interpretacji. Ostateczna instancja jest papiez. Tego nie ma np. w Islamie lub w kosciolach protestanckich, wiec panuje tam wg. mnie niezly balagan.

fafik1551
    Participant

Cheeky, chcesz mi powiedzieć, że papież, aby być następcą Jezusa musi uzdrawiać? Czy dla Ciebie liczą się tylko namacalne efekty? Przecież sam Jezus przekazał tą rolę Św. Piotrowi. W taki sam sposób można tłumaczyć rozumowanie innych osób- nie wierzę, bo Bóg nic mi nie dał. Mądre to? Kolega świetnie napisał, że Biblia to pismo uniwersalne, którego własna interpretacja może doprowadzić do zguby. A mówisz, że Twój wybór religii był samodzielny. Myślisz, że byłoby tak samo, gdyby nie mama, która należy do K. Protestanckiego? Jeśli cała rodzina byłaby Katolikami to Ty wyrwałabyś się przed orkiestrę? Wątpię.

Uxbridge, o fanatyźmie nie może być mowy. Istnieje też coś takiego jak przyzwoitość i poczciwość. A obraz fanatyzmu muzułmanów też jest przesadzony, bo w Koranie nie ma napisane, żeby zabijać, tylko, aby umrzeć w imię wiary.

Baggins
    Participant

[quote:9a43b572d0]Uxbridge, dziękuję, że chociaż Ty patrzysz na to w sposób analityczny:) Za to można Cię chwalić. [/quote]
    w twoich wypowiedziach ani razu nie uzyles sformulowania ”z punktu widzenia kosciola katolickiego” itp. Ux to [b:9a43b572d0]dopowiedzial[/b:9a43b572d0], a ja np nie mam w zwyczaju (jak wielu innych) wkladac komus slow do gardla.

mialem cos jeszcze napisac, ale Woiti mnie wyreczyl – sprawa zmiany religii – jak ktos ja zmieni to ma w d… prawa poprzedniego kosciola, po to ja zmienia bo wierzy ze powinien kierowac sie czyms innym. i nie pojdzie do katolickiego konfesjonal, bo niby po co??

[quote:9a43b572d0]W gwoli scislosci, wydarzenia opisane przez Ap. Pawla mialy miejsce w I wieku. Nie wiem co ma do tego schizma czy podzial kosciola? Podzialy byly tylko w innej swerze, chodzilo o Zydow, pogan, obrzezanie, nie obrzezanie, zakon, itp. Oto pare cytatow:
    „Upominam was, bracia, w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni i by nie było wśród was rozłamów” (1 Kor 1,10). [/quote]

tu pewnie biegalo jednak o rozlam w kosciele chrzescijanskim, co trzeba by zaakcentowac, pomijajac religie zydowska czy pogan.

[quote:9a43b572d0]cheeky girl, znowu mam Ci powiedzieć, że nie masz racji? Nie wygrasz, bo źle to wszystko interpretujesz. Dlaczego przytaczasz mi PŚ, kiedy pierwsza schizma miała miejsce w IX wieku, a podział Kościoła w II połowie II tysiąclecia? Na przestrzeni takiego czasu wiele się zmieniło a apostoł Paweł nie miał pojęcia o jakichkolwiek podziałach. Prawo kościelne bywało zmieniane na soborach w obecności papieży, a ci jak wiemy są następcami Św. Piotra, który był bezpośrednim następcą Jezusa Chrystusa. Więc mają do tego prawo. Idź i powiedz to samo osobie duchownej to Cię wyśmieje. [/quote]

sam sie usmialem, jacy bywali papieze dobrze wiemy, czy o ich wyborze decydowal Bog :))). Tylko i wylacznie polityka i wplywy.
    podobnie jak o wyborze kardynalow.
    zmienil to dopiero sobor trydencki (w pewnym zakresie) w odpowiedzi na reformacje i Lutra, ktory potepial prawo katolickie w tym odpusty itp. i tu popatrzmy, gdyby nie Luter to dajmy na to dzis fafik glosilby ze mozna np sobie za grzechy zaplacic (to oczywiscie graniczne teoretyzowanie :)) . Wiele rzeczy sie wtedy zmienilo – jak chociazby potepienie indywidualnej interpretacji Pisma Sw.

trzeba dodac ze zarowno na tym jak i na innych soborach walka szkol teologicznych byla zazarta podobnie jak swego czasu we wloskim sejmie :). no i wynikiem glosowania ustalano FAFIKOWE PRAWDY.

tak samo sobor nicejski lub konstantynopolski uscislil (metoda demokratyczna:)) jak powinna wygladac nauka o trojcy sw.

co do nieomylnosci papiezy to nawet JP 2 mylil sie co do patrona Polski (w mojej opinii), ale to rostrzygnac akurat jest nadzwyczaj trudno.

Anonim
    Gość

ręce "następców" na przestrzeni wieków upaprane były krwią po łokcie albo wyżej (a stoły uginały sie od wina i jadła).
    czy tacy ludzie mogli stanowić prawo boże na ziemi i interpretować ps?
    stary testament to zbiór legend i baśni. wiele tych samych motywów znajdziesz w wielu religiach.

osobę która zmienia religie nie bardzo interesują prawa o których mówisz i go nie dotyczą. grzech istnieje według prawa kościelnego a dla boga wedlug mnie ten grzech nie istnieje.
    w średniowieczu kk "grzeszników" nawracał ogniem i mieczem teraz ich tylko straszy potępieniem.

pooglądaj fafik (przynajmniej 1 część od 10 minuty):
    http://video.google.com/videoplay?docid=-5870901554543719947

Dzieju
    Participant

zgodze sie z Wojti, jezeli Kosciol Katolicki chce nazywac osoby przechodzace z jednego odlamu chrzescijanstwa do drugiego Heretykami, to tego nie zmienimy, jezeli chce to nazywac grzechem niech nazywa, ale wedlug mnie jest to grzech wobec kosciola a nie Boga, przeciez przechodzac z jednego odlamu do drugiego nadal modlimy sie do tego samego Boga, jedynie sposob modlitwy moze byc inny.
    Ja wedlug Kosciola Katolickiego tez jestem grzesznikiem bo mimo ze wierze w Boga do kosciola niechodze, wiec grzesze.
    do chodzenia do kosciola zniechecila mnie hipokryzja:
    jak Ksieza nawolujacy do wiekszych datkow na tace, to tylko lzejszy przyklad. Kiedys jedna kobieta opowadala mi jak poronila w ktoryms miesiacu (nie pamietam juz) wedlug kosciola dziecko jest od poczecia, ale ze plod byl za maly lekarz nie wystawil akty urodzenia zarazem aktu zgonu. Gdy nie doszla matka chciala pochowac ten plod na cmentarzu ksiadz odmowil gdyz nie bylo aktu zgonu. Wiec dla kosciola jest to stworzenie boze czy nie??
    Moglbym podac jeszcze pare przykladow nawet ze swojego zycia.
    Wydaje mi sie ze nie jestem jedynym ktory nie uczezcza juz do kosciola przez tak czesta hipokryzje Instytucji Kosciola Katolickiego

fafik1551
    Participant

Ok Wojti, dlaczego mam oglądać część? Zobaczę cały. Ale jak znajdę dłuższą chwilę.:)

Baggins moim zdaniem masz nie do końca trafne podejście, że jeśli się przechodzi do innego wyznania, to nagle całą przeszłość ma się w głębokim poważaniu? Jak to możliwe? To w takim razie wszystko co było do tego momentu to co to było? A poza tym czy ja mówię, że za grzechy możnaby było zapłacić? Nie. Mam do tego krytyczne podejście przecież widzisz. Gdyby tak było to nie naciskałbym na tą herezję…

Idąc tym tokiem myślenia geje mogliby wychowywać dzieci, bo przecież można zapomnieć, że facet miał kobietę a teraz ma faceta i ma w d… całą resztę i liczy się tu i teraz. Przecież to chore.

A tak na marginesie powiedzmy sobie szczerze. Czy którekolwiek z nas ma swój własny i niepokierowany pogląd na temat wyboru swojej wiary? Czy sami z własnej woli przyglądamy się funkcjonowaniu innej religii, przypatrujemy jej się? Raczej nie, bo robimy to pod presją telewizji, znajomych i innych dziwadeł.

cheeky girl
    Participant

fafik1551 wrote:

Cheeky, chcesz mi powiedzieć, że papież, aby być następcą Jezusa musi uzdrawiać? Czy dla Ciebie liczą się tylko namacalne efekty? Przecież sam Jezus przekazał tą rolę Św. Piotrowi. W taki sam sposób można tłumaczyć rozumowanie innych osób- nie wierzę, bo Bóg nic mi nie dał. Mądre to? Kolega świetnie napisał, że Biblia to pismo uniwersalne, którego własna interpretacja może doprowadzić do zguby. A mówisz, że Twój wybór religii był samodzielny. Myślisz, że byłoby tak samo, gdyby nie mama, która należy do K. Protestanckiego? Jeśli cała rodzina byłaby Katolikami to Ty wyrwałabyś się przed orkiestrę? Wątpię.
    .

Nie chodzilo mi o to, ze Jezus, Mesjasz, Zbawiciel jest tylko jeden!!!

Nie licza sie dla mnie namacalne efekty, chociaz sa one na porzadku dziennym w moim kosciele, ludzie sa uzdrawiani, inni prorokuja, mowia innymi jezykami, itp. i to nie dzieki obecnosci kogos szczegolnego tj. ksiadz, pastor, papiez, ale dzieki mocy Jezusa.
    Ja wierze, bo Bog dal mi zbawienie,zycie wieczne!

Moja mama jest z rodziny katolickiej i sie wyrwala przed orkiestre 😀
    Oki, twierdzisz, ze moj wybor nie byl samodzielny, to dlaczego myslisz dalej chodze do podobnego kosciola chociaz jestem tysiace kilometrow od rodziny i znajomych i moge robic co mi sie tylko podoba?

Anonim
    Gość

fafik1551 wrote:

Baggins moim zdaniem masz nie do końca trafne podejście, że jeśli się przechodzi do innego wyznania, to nagle całą przeszłość ma się w głębokim poważaniu? Jak to możliwe? To w takim razie wszystko co było do tego momentu to co to było?

nie rozumiesz co Baggins miał na myśli. ma sie w d… "ciężki grzech" "potępienie" "piekielne męki" (jako konsekwencja odejścia).

fafik1551 wrote:

Idąc tym tokiem myślenia geje mogliby wychowywać dzieci, bo przecież
    można zapomnieć, że facet miał kobietę a teraz ma faceta i ma w d… całą resztę i liczy się tu i teraz. Przecież to chore.

a jak nie miał kobiety tylko odrazu faceta? 😆
    może nie będę komentował twojego toku myslenia 😆

fafik1551 wrote:

A tak na marginesie powiedzmy sobie szczerze. Czy którekolwiek z nas ma swój własny i niepokierowany pogląd na temat wyboru swojej wiary? Czy sami z własnej woli przyglądamy się funkcjonowaniu innej religii, przypatrujemy jej się? Raczej nie, bo robimy to pod presją telewizji, znajomych i innych dziwadeł.

wiara to jedno a religia to drugie. wiara to moja prywatna sprawa. jeśli ktoś jest "wolny" to tak jeśli ktoś nosi moherowy berecik to nie 🙂 może podzielisz sie z nami jaka presje wywierają na ciebie znajomi telewizja i inne dziwadła( ❓ ❓ )…

jeśli człowiek poszukuje to znajdzie…prawdę ❗

kunegunda
    Participant

Definicja modlitwy: „…prosić o anulowanie praw wszechświata na rzecz jednego petenta, przyznającego, iż jest tego niegodny.”

kunegunda
    Participant

(…) nie ma tego, o czym mówisz: ani diabła, ani piekła. Dusza twa zemrze prędzej jeszcze niż twoje ciało, nie lękaj się zatem niczego.
    Fryderyk Nietzsche

kunegunda
    Participant
    Anonim
    Gość

a jednak do pomyślenia. w Polsce rowniez takie sprawy będą miały miejsce w końcu podpisaliśmy hucznie traktat reformujący 8)

http://wiadomosci.onet.pl/1678344,11,item.html

karzeu
    Participant
    ”wojti” wrote:

szkoda mi tych dzieci wychowywanych przez pary lesbijskie i gejowskie 😥

wiesz mojej dziewczyny mama jest lesbijka i moja kobietka jest w pelni normalna heteroseksualna wychowana osoba. a jej mama nie jest wojujaca radykalna kastrujaca mezczyzn feministka 😉 i np. zastanawiam sie ile ty znasz takich osob i czemu to ci tak szkoda tych dzieci? ja mysle ze one moge miec calkiem normlane zycie. to nie zalezy od tego czy cie dwie panie wychowaja, czy dwoch panow, czy pani i pan. to zalezy co oni w glowach maja! homoseksualisci mimo wszystko rodza sie i wychowuja najczesciej w heteroseksualnych rodzinach, wiec jak to dziala, he? pzdr

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 46)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.