Strona główna Działy Hyde Park Wykopki 2007

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    v-tec
    Członek

Podobnie jak przedmówca daleki jestem od hurraoptymizmu.
    Głosowałem na PO nie dlatego że ich kocham ale ponieważ nie było lepszych kandydatów.
    Ludzie z PO nie wzięli się znikąd, są w polityce od początku i przez ten cały czas jedynym ich zmartwieniem było to jak napełnić budżet (czytaj złupić obywateli). Takie tematy jak promowanie przedsiębiorczości, walka z bezrobociem i ubóstwem dla nich nie istniały, tak jak nie istniały i nie istnieją dla żadnej partii w Polsce, ważny jest budżet żeby na diety poselskie i dotacje dla partii nie zabrakło

7sisters
    Participant

[/quote]

Czyli mowiac krotko: zrob cos innego…?[/quote]

Co robisz jak dostaniesz pale z egzaminu?

1. uczysz sie wiecej i idziesz na nastepny
    2. zmieniasz kierunek studiow
    3. postanawiasz wyemigrowac do Australii i myc tam szyby w wiezowcach

mage
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    7sisters wrote:

Co robisz jak dostaniesz pale z egzaminu?

1. uczysz sie wiecej i idziesz na nastepny
    2. zmieniasz kierunek studiow
    3. postanawiasz wyemigrowac do Australii i myc tam szyby w wiezowcach

Moj sposob myslenia jest zorientowany na cel wiec… moze uzywam skrotow myslowych, sam nie wiem. Takze przystepnie wyjasniam:

1. Najczesciej tak, ale to oznacza zmiany w tym jak sie przygotowalem. Moze wiecej powinienem ksiazek przeczytac? Isc na korepetycje? Czyli: trzeba zrobic cos innego, gdyz to co zrobilem wczesniej nie dzialalo.

2&3. W niektorych przypadkach tak, porzucenie celu jest bardzo wazne. Co wcale nie oznacza ze np. do niego nie wrocimy jak beda bardziej sprzyjajace warunki. Albo zmodyfikujemy cel, bo moze sie okazac ze naszym marzeniem wcale nie jest TEN kierunek studiow…

Rozumiem, dla Ciebie "zrob cos innego" oznacza porzucenie celu, a nie zrobienie czegos innego w celu osiagniecia tego samego. Dla mnie znaczy i jedno i drugie, jesli nie mozemy czegos osiagnac, czasem warto porzucic lub zmodyfikowac nasz cel.

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

mage wrote:

fatamorgana wrote:

A nawet jeśli wybór okazał się tzw. mniejszym złem, to i tak lepiej niż kontynuacja tego co od 2 lat było.

Wybierajac mniejsze zlo, nadal wybierasz zlo.[/quote]
    Widziałeś gdzieś na liście kandydatów samo dobro?
    😆 😆 😆
    Trzeba sobie było wystopniować wedle własnej oceny owo zło w procentach…Myslę, ze wybrałem to najmniejsze.

A największe, czyli Romki- krzyżowcy, para małych złodziei oraz gwałciciele prostytutek nie płacący im za usługi, a także samce ze wsi -poszło w niebyt… 😈 👿 😆

7sisters
    Participant

mage wrote:

Rozumiem, dla Ciebie "zrob cos innego" oznacza porzucenie celu, a nie zrobienie czegos innego w celu osiagniecia tego samego. Dla mnie znaczy i jedno i drugie, jesli nie mozemy czegos osiagnac, czasem warto porzucic lub zmodyfikowac nasz cel.

Odniesmy powyzsze dywagacje ponownie do polityki.

PiS chcial przekreslic dokonania 16 lat zmian w Polsce po upadku komuny. Mozna to przyjac za pewnik, czego dowodem jest symboliczne haslo o IV RP.

W zamian chcial stworzenia silnej, autorytarnej wladzy podpartej autorytetem Kosciola, bardzo konserwatywnej spolecznie i zakladajacej duza kontrole gospodarcza. Jezeli zamiast Chrystusa wstawic Marksa, wladza taka zaczyna bardzo przypominac inna plomienna rewolucjonistke: komune nieboszczke.

Celem zmian po 1989 bylo wolne, demokratyczne panstwo w ktorym kazdy ma swobode dzialania. Takie panstwo budowano, wolno, koslawo i nieudolnie ale budowano. PiS zdecydowal ze trzeba je wyburzyc a tego Polacy pokazali ze nie chca.

Sandgirl
    Członek
    ”cheeky wrote:

Brawo!
    Oplacalo sie jechac do Manchesteru, stac w ponad 1 godzinnej kolejce o glodzie i chlodzie 😉 😆 😆

Pewnie ze warto 😀

Pozdrowionka dla calej ekipy z wyprawy 😉

Baggins
    Participant

[quote:60d3d8ca72]Niezaleznie od nastrojow czytelnikow chciabym wszystkim pogratulowac wyniku wyborow. Mam nadzieje ze czesc z nas (tych stesknionych za ojczyzna) skloni to do powrotu do Polski, lub przynajmniej poczuje sie bardziej dumna z naszego kraju, [/quote]

bledne myslenie. wiekszosc wyjechala przed rzadami PiS-u, ci co wyjechali pozniej nie zrobili tego dlatego ze PiS doszedl do wladzy. PiS ani nie polepszyl ani nie pogorszyl standardu zycia, ale to w czasie ostatnich 2 lat wielu ludziom zaczelo sie zyc lepiej w Polsce – mowie tu glownie o sektorze budowlanym. oczywiscie nie jest to zasluga PiS-u (chyba ze w minimalnym procencie). Powrot do rzadow partii w ktorej szeregach taj jak mage napisal sa ludzie z partii demokratycznej (czyli ci ktorzy bratali sie z komuchami w czasie okraglego stolu) nic w naszym kraju nie zmieni. Jedyna partia ktora mogla to zrobic byl wlasnie PiS, ale tylko pod wzgledem ideowym, nie personalnym. Jedyna nadzieja, ze Tusk okaze sie ”twardzielem”, a nie choragiewka. Jesli wejda w sojusz z LiDem to bedzie to znaczylo nic wiecej jak rzady postkomunistow (gdzie nie bylo afer, wszytko ladnie tuszowano, a narod zyl ”spokojnie” i biednie).
    Juz sojusz z panem Waldkiem bedzie lepszy (choc to socjalisci typowi) i wyglada na to ze tak chyba bedzie.

Z ciekawosci, czy ktos tu glosowal na Romana K. :)?

mage
    Participant

William wrote:

Niezaleznie od nastrojow czytelnikow chciabym wszystkim pogratulowac wyniku wyborow. Mam nadzieje ze czesc z nas (tych stesknionych za ojczyzna) skloni to do powrotu do Polski, lub przynajmniej poczuje sie bardziej dumna z naszego kraju,
    Pozdrawiam (tymczasowo) z kraju kaczora – jeszcze nie Donalda
    Bedzie leppiej;)

Hmmm…. POzwole sobie zauwazyc, ze na ksztalt Polski _przed_ rzadami PiS, odpowiedzialnosc ponosza rowniez platfusy jako szczury ktore uciekly z UW.

Jakby na to nie patrzec, przez ostatnie 2 lata bezrobocie spadlo a zatrudnienie wzroslo. Czy to zasluga emigracji, UE czy PiS? Nie wiem i nie mi wydawac takie osady, bo w ogolnie sprzyjajacej koniunkturze swiatowej sporo krajow szla na polnoc…

Chcialem tylko zwrocic uwage na sprytna manipulacje jaka miala miejsce w mediach, wlasciwie od chwili w ktorej wybory wygralo PiS. Polegala ona na skojarzeniu wszystkich dotychczasowych problemow Polski z Kaczorami, w najrozniejszy sposob… a to poprzez wysmiewanie sie z niskiego wzrostu, elektorat moherow, ludzi bez wyksztalcenia itp… w kazdym badz razie w chwili wygranej, juz byli odpowiedzialni za 20% bezrobocie, brak autostrad, masowa emigracje itp… To wszystko ONI.
    W tym samym momencie elektorat PO jest przedstawiany jako grupa ludzi niezwykle inteligentnych, wrecz geniuszy, a sama partia jako recepta na kazde zlo, pelna fachowcow o iscie nieprawdopodobnych umiejetnosciach.

Nieco pozniej, byle potkniecie sie prezia jest przedstawione jako ogromny przejaw niekompetencji, ale… kilka lat wczesniej… na przyklad pijany Kwasniewski na grobach zolnierzy – ten film mialy wszystkie stacje TV, pokazac nie wolno bylo. Biedny taki, wypic sobie chcial… Zapytany odpowiada: "Kazdy ma chwile slabosci" – tak, oczywiscie, ale co to za prezydent ktory w pracy pije? Wydawalo mi sie ze kazdy pracownik, od zwyklego robola do managera, za chlanie w miejscu pracy natychmiastowy WYLOT… ale ludzie i tak go kochaja. Najslawniejszy magister na swiecie hehe

v-tec
    Członek

Zwróć uwagę że pis zmniejszenie bezrobocia i lekkie drgnięcie w płacach przyPISuje sobie, podczas gdy naprawdę oba zjawiska są bezpośrednim efektem wstąpienia do Unii, tyle że to nie kaczyńscy nas tam wprowadzili, gdyby oni negocjowali to jeszcze długo bylibyśmy taką plamą na mapie Europy jak Szwajcaria (ale nie taką bogatą)

Dzieju
    Participant

Niestety Polska polityka od wielu lat rzadzilo jedno haslo "Teraz k.. My" i podejrzewam ze bedzie podobnie.
    Nie zrozumcie mnie zle sam jestem liberalem i glosowalem na PO wiec ich wygrana mnie jak najbardziej cieszy, ale wydaje mi sie ze kazdy w jak juz sie dorwie do koryta chce sie nachlapac. Mam tylko nadzieje ze tym razem partia rzadzaca po za wlasnym dobrem, bedzie jeszcze pamietala o wyborcach.

A co mnie najbardziej cieszy- frekwencja 54%
    2 lata temu w sondazach przodowalo PO ale nie mialo zdyscyplinowanego elektoratu i przegarlo, moze czesc osob sie nauczyla ze nie oddany glos to glos oddany przeciwnemu ugrupowaniu

siwyrb
    Członek

…. a ja do konca bede popieral PIS.
    niechce mi sie juz nikogo krytykowac za poglady polityczne, ale zobaczymy za jakies dwa lata jak bedzie wygladalo to wasze mniejsze zlo.
    Przeczekamy Pana Tuska i jego kolegow i za jakis czas wszystko bedzie tak jak powinno, tylko szkoda mi Polski.
    Niech zyje PiS

cheeky girl
    Participant

siwyrb wrote:

niechce mi sie juz nikogo krytykowac za poglady polityczne, ale zobaczymy za jakies dwa lata jak bedzie wygladalo to wasze mniejsze zlo.
    Przeczekamy Pana Tuska i jego kolegow i za jakis czas wszystko bedzie tak jak powinno, tylko szkoda mi Polski.
    Niech zyje PiS

😯 A do tej pory wszystko bylo tak jak powinno w naszym panstwie? To niby dlaczego mielismy przedwczesne wybory?

7sisters
    Participant

Moze dolewam oliwy do ognia ale podziele sie z Wami pewnym spostrzezeniem:

Generalizujac, wiekszosc wyborcow PO jest krytyczna wobec swojego faworyta i gotowa odwrocic sie od niego jezeli zawiedzie ich zaufanie.

Wyborcy PiS sa wierni swojej partii niezaleznie od okolicznosci. Szczerze mowiac to mnie troche przeraza.

thomas1
    Członek

mage wrote:

fatamorgana wrote:

A nawet jeśli wybór okazał się tzw. mniejszym złem, to i tak lepiej niż kontynuacja tego co od 2 lat było.

Wybierajac mniejsze zlo, nadal wybierasz zlo.[/quote]Pamiietaj ze wybierajac mniejsze zlo uczymy sie na bledach.I w pewnym momencie dojrzejemy(dorosniemy)do tego zeby wziasc sprawy w wlasne rece.I pokazac ze wiemy jak to wszystko poukladac.Nie oczekujmy po naszej mlodej demokracjii ze osiagniemy status panstw europejskich w zakresie stopy zyciowej i zasad demokratycznych.Moze dzieki Nam nasze dzieci juz odczuja poprawe zycia.

thomas1
    Członek

siwyrb wrote:

Niech zyje PiS

I wtedy bede mial moralne prawo wziasc kija od golfa spotkac sie z Tuskiem i powiedziec co tym mysle…….

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.