Strona główna Działy Motoryzacja polskia rejestracja samochodu

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    |damian|
    Participant

Prowadzac pojazd w Anglii nie trzeba miec przy sobie zadnych dokumentow z tego co czytalem ale oczywiscie posiadanie ich jest obowiązkowe. W przypadku zatrzymania nas przez policje, jezeli nie bedziemy ich miec przy sobie, zostaniemy poproszeni o dostarczenie ich do najblizszego miejscu naszego zamieszkania komisariatu policji w terminie do 7 dni.

rudy_691
    Członek

a nie 48h ? tak slyszalem…

v-tec
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    scavenger wrote:

ale co z tym wielkim dokumentem rejestracynym oraz ubezpieczeniem, które u mnie ma kilka stron?

te dokumenty są po to takie wielkie żeby nikt nie wpadł na pomysł wożenia ich w samochodzie.
    Policja jest w stanie w kilka chwil ustalić zgodność numerów, opłacenie podatku, przeglądu i ubezpieczenia, wszystko mają w bazie danych.
    Prawo jazdy lepiej mieć przy sobie ale nie jest to bezwzględnie wymagane.

fatamorgana
    Participant

Na 48 godzin to Cię mogą zatrzymać…. 😆
    Też słyszałem.

[quote:9ec7a9a48e]ubezpieczeniem, które u mnie ma kilka stron?
    [/quote]
    😯
    Dziwna jakaś ta polisa. Może chodzi Ci o warunki ubezpieczenia?
    Polisa z reguły ma 1 kartkę i nawet jedną stronę.
    Jest tylko potwierdzeniem, że ten a ten, z tego a tego auta, ma to a to auto ubezpieczone.

rudy_691
    Członek

ale tego i tak nie trzeba wozic…ostatnio jak mnie zatrzymali to chcieli tylko przwo jazdy i tyle…potem grzecznie wytlumaczyli ze sprawdzaja ubezpieczenie i zyczyli milej podrozy 8)

scavenger
    Członek

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi

karlosang
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    scavenger wrote:

nie chcę zaczynać nowego wątku motoryzacyjnego, ale……
    niech mnie ktoś oświeci jakie dokumenty tu w UK trzeba [b:f008e5dac2]obowiązkowo [/b:f008e5dac2]wozic ze sobą prowadząc samochód?
    prawo jazdy to wiadomo,
    ale co z tym wielkim dokumentem rejestracynym oraz ubezpieczeniem, które u mnie ma kilka stron?

jezeli masz angielski samochud i angielskie prawojazdy to nemusisz wozic ze soba niczego w przypadku zatrzymania przez policje poprosza cie o przedstawienie dokumentow w ciagu 7dni do najblizszego posterunku co do innyh kombinacj GB-samohud-Pl-prawojazdy czy poskie samohody to niewiem.

scavenger
    Członek

karlosang wrote:

GB-samohud-Pl-prawojazdy

a propos: prawko nowe ale jeszcze z PL , to trza zmieniać?

derailed
    Participant

scavenger wrote:

karlosang wrote:

GB-samohud-Pl-prawojazdy

a propos: prawko nowe ale jeszcze z PL , to trza zmieniać?[/quote]

Moszez jezdzic przez rok, a potem powinienes wymienic na angielskie…

Niech mnie ktos poprawi jezeli sie cos zmienilo…

fatamorgana
    Participant

No właśnie niewiele się zmieniło, zatem wracamy do tego co od dłuższego czasu jest.
    Z wypowiedzi policji a także ze strony DVLA, wynika wyraźnie, że unijne prawo z PL, obowiązuje na terenie całej Unii bezterminowo, z tym, że w szczególnych przypadkach, gdy ktoś na stale zamieszkuje długi czas (ponad 3 lata) na terenie UK należy je wymienić na tutejsze.
    Jednak nie zostało to jeszcze sprecyzowane dokładnie jak wygląda potwierdzenie statusu owej rezydencji w UK, bo większosć wychodzi z założenia, ze pozostaje tu na jakiś czas, ale nie na zawsze i te osoby nie są opbowiązane wymieniać, skoro wrócą do kraju.
    Co innego osoby pozostające. Nie ma jasnej odpowiedzi, wygląda więc na to, że [b:a1db929015]dla pozostających tu na lata, wskazane jest wymienić prawko po max. 3 latach, zaś dla tych co na krócej tu będą, można jeździć bezterminowo.[/b:a1db929015]
    Tak wynika z wyjasnień jakie otrzymałem w DVLA Leeds.

[quote:a1db929015][b:a1db929015]Visitors[/b:a1db929015]
    If you hold a valid EU community licence and are visiting GB, you can drive any vehicle if your licence is valid. The appropriate full entitlement for the vehicle you wish to drive must be shown on your licence.

[b:a1db929015]Residents[/b:a1db929015]
    If you have a valid EU community licence, this will authorise you to drive in GB for the period set out below. Alternatively, you can exchange your licence for a British one at any time.

Provided your licence remains valid you may drive in GB:
    Car, motorcycle driving licence holders (ordinary driving licence):

[b:a1db929015]until aged 70 or for three years after becoming resident[/b:a1db929015], whichever is the longer period
    [/quote]

Uxbridge
    Członek

No dobra, jak ubezpieczalem samochod (on line) w Churchill’u na stronie mialem pytanie jak dlugo jestem posiadaczem prawa jazdy, bez precyzowania czy UK czy EU. Jak dostalem polise i warunki, to jest napisane ze posiadam valid UK driving license more than 3 years. No i mam watpliwosci czy w razie co nie cofna mi polisy.

derailed
    Participant

Uxbridge wrote:

No dobra, jak ubezpieczalem samochod (on line) w Churchill’u na stronie mialem pytanie jak dlugo jestem posiadaczem prawa jazdy, bez precyzowania czy UK czy EU. Jak dostalem polise i warunki, to jest napisane ze posiadam valid UK driving license more than 3 years. No i mam watpliwosci czy w razie co nie cofna mi polisy.

Nie cofna Ci…

To jeden z warunkow terms & conditions – to ze nie ma takiej opcji na necie to nie twoja wina… Nie masz sie o co obawiac…

[b:1e3d5e4b0c]All drivers are at least 17 years of age, hold a valid EU driving licence and are permanently resident in the UK [/b:1e3d5e4b0c]

najmer
    Członek

Powracajac do polskich tablic ponoc cos sie ruszylo… wiec czy ktos sie orietuje jak to wyglada i czy jest to masowa fala cy sporadyczne przypadki???

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.