Strona główna Działy Motoryzacja polskia rejestracja samochodu

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    nulape
    Członek

Jak dlugo mozna w UK jezdzic autem na polskiej rejestracji? Co mozna zrobic, zeby ten okres przedluzyc? wystarczy pojechac na 1 dzien do Francji czy Irlandii?

v-tec
    Członek

Można do 6 miesięcy w ciągu dowolnego okresu 12-miesięcznego. A co do 2giego pytania: niby tak (nie kupuj biletu powrotnego tylko 2 pojedyńcze), ale Anglicy potrafią być skrupulatni, gdzieś tam czytałem że gdzieś pod Londynem obserwowali polskie (i inne) auta przez 2 lata (!)aby zebrać dowody zanim zaczęli akcję wywożenia na lawetach

fatamorgana
    Participant

No widzisz V-tec. Są czasami bardziej skrupulatni, niż nam się wydaje.
    A w dodatku często "życzliwi "sąsiedzi pomagają wykryć polskie auta.
    Oni też są skrupulatni…(w kapowaniu kogoś, kto nie płaci taxu a oni przecież muszą). 😈

nulape
    Członek

A nie moge wykupic tego taxu i pozostac na polskich blachach???

v-tec
    Członek

Nie

Pabloo
    Członek

a nie prosciej kupic angielski samochod?

fatamorgana
    Participant

Jak nie ma starego rzęcha z Polski, tylko coś lepszego, to co ma począć z autem? Najpierw będzie musiał je zawieźć.
    Teraz inne czasy. Ludzie z kraju już nie przyjeżdżają 20 letnimi Passatami, Fordami, czy Kadettami…

nulape
    Członek

Mam roczna Skode Fabie!!!!!!

v-tec
    Członek

Można by zapytać czego w takim razie szukasz w Anglii 😯
    Ale zostawiając ten temat możesz zarejestrować swoje autko w UK i wtedy jeździć nim do woli, aczkolwiek trochę utrapienia z tym będzie no i kosztów. Procedura była omawiana na forum jest także na http://www.direct.gov.uk albo zadzwoń do dvla.

nulape
    Członek

Szczescia szukam 😀 A co ma samochod do powodow przebywania w Anglii? Jestem tutaj, bo mi sie tak zlozylo, ulozylo, chce wrocic do Polski za rok, i nie chce przerejestrowywac samochodu. Mialam nadzieje, ze zaplace tax i bedzie ok

Uxbridge
    Członek

Raczej nie będzie. Żeby zapłacić tax trzeba mieć ubezpieczenie. A żeby ubezpieczyć to bez tutejszych blach to wydaje mi się wątpliwe. Zresztą taxu chyba też nie da się wykupić na polskie blachy.

7sisters
    Participant

Jedynym sposobem zeby legalnie jezdzic autem z Polski w UK przez dluzej niz 6 m-cy to zarejestrowac je w UK. Sama rejestracja w przypadku nowego auta nie bedzie bardzo kosztowna.

Szkopul tkwi gdzie indziej. Kazda ubezpieczalnia pyta po ktorej stronie auta masz kierownice. Jezeli po lewej albo odmowia Ci ubezpieczenia albo nalicza Ci dosc absurdalna kwote.

Na Twoim miejscu policzylbym na czym stracisz mniej: sprzedazy Twojego auta w PL (spadek wartosci, czas jaki poswiecisz na przewoz, sprzedaz i powrot) czy na zarejestrowaniu auta w UK (oplata rejestracyjna L50, przerobka swiatel, ubezpieczenie i oczywiscie Tax i MOT). Ponizej link do strony o imporcie auta.

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/BuyingAndSellingAVehicle/ImportingAndExportingAVehicle/DG_4022583

Robilem podobna symulacje na auto o zblizonej wartosci. Wyszlo mi znacznie taniej i prosciej zawiezc je do PL i sprzedac.

scavenger
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    fatamorgana wrote:

A w dodatku często "życzliwi "sąsiedzi pomagają wykryć polskie auta.
    Oni też są skrupulatni…(w kapowaniu kogoś, kto nie płaci taxu a oni przecież muszą). 😈

jest strona w internecie (oficjalna, państwowa), gdzie życzliwi mogą zgłosić jak ktoś wie o takich przypadkach, przypadkach aut, które jeżdzą po angielskich drogach, a z takiego czy innego powodu nie powinny.

v-tec
    Członek

Są także strony gdzie życzliwi mogą zgłosić że ktoś pracuje będąc oficjalnie na zasiłku albo gdzie przebywa poszukiwana osoba. Nic dziwnego.
    Btw. podobno największym stopniem 'donosicielstwa publicznego’ cechuje się Szwajcaria.

scavenger
    Członek

nie chcę zaczynać nowego wątku motoryzacyjnego, ale……
    niech mnie ktoś oświeci jakie dokumenty tu w UK trzeba [b:e3d1377440]obowiązkowo [/b:e3d1377440]wozic ze sobą prowadząc samochód?
    prawo jazdy to wiadomo,
    ale co z tym wielkim dokumentem rejestracynym oraz ubezpieczeniem, które u mnie ma kilka stron?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.