Strona główna Działy Hobby snowboard

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    ColumbijczyK
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    IinnI wrote:

Tak Akuku – jest tam miejsce do nauki – naprzeciwko stoku jest wydzielony kawalek, gdzie mozna trenowac pierwsze zjazdy (i gleby!) – tylko ze trzeba byc pod opieka instruktora. Godzina nauki – £27, calodniowa lekcja 'Board in a Day’ (akurat 😉 kosztuje £150 – takze cenia sie chlopaki jak widac. Zeby korzystac z 'glownego stoku’ wymagana jest umiejetnosc robienia 'linked turns’ czyli w lewo, w prawo, w lewo, w prawo i jestes na dole (!) – jesli zobacza ze jestes zielona to maja prawo poprosic Cie o opuszczenie stoku. Wszystki szczegoly znajdziesz na http://www.xscape.co.uk/snow/castleford/whats-inside/snowslope/
    Prawde mowiac bardziej oplaca sie odlozyc pare groszy i wyjechac na tydzien w alpy – mozna znalezc wycieczki np. do Wloch za jakies £200/ tydzien + wynajecie sprzetu jakies 80 eurakow + karnet + pizza i wino . Tylko wtedy przydalby Ci sie ktos kto wie co nieco o desce i najlepiej obdarzony jest anielska cierpliwoscia – pogadaj z Columbijczykiem – moze jest wolny 😉 (choc nie wiem jak tam z cierpliwoscia w Kolumbii 😈 )
    Pozdro

genialna odpowiedz co tu jeszcze dodac, jesli swietna zabawa to tylko alpy, ale ja rowniez pokochalem czeskie sudety i naprawde sa swietne trasy. A propo xscape, wiadomo ze nie jest to jakis ekstra obiekt, ale jednak na angielskie warunki jest zawsze cos, mozna poszalec i choc na chwile sie poczuc ze jest zima i snieg…no coz jednak nie mozna tego porownac z prawdziwym stokiem…
    ps. jak dlugo jezdzisz? lubisz freestyle czy raczej szybkie zjazdy;D

ColumbijczyK
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    akukain wrote:

hehehe… Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź… Mam nadzieję, że kiedyś trafię na cierpliwego instruktora.. nie obraziłabym się jakby jeszcze do tego był przystojny ;))))

niestety przystojny to ja jestem jak wieszak na plaszcze, co do cierpliwosci to mam w miare wyrobiona, nauczylem sie tego tutaj w uk, wiec potrafie byc cierpliwy, napewno bardziej niz typowy kolumbijczyk;D i na desce sie znam ;D

jacek-jestem
    Participant

ColumbijczyK wrote:

jesli swietna zabawa to tylko alpy, ale ja rowniez pokochalem czeskie sudety i naprawde sa swietne trasy.

Też lubiłem czeskie Sudety, ale do ostatniego roku, gdzie przez tydzień lutego nie spadł w Spindlerowym Mlynie ani jeden płatek śniegu 😥
    Tak więc teraz tylko Alpy 😀

Malgon
    Participant

Oj sorki za offtop ale strasznie mi sie podobalo w Spindolonym 😉 Mlynie, ja co prawda nie na snowboard ale z plecakiem i po gorach, ale bylo cudnie 🙂

jacek-jestem
    Participant

Nie no racja. Miejscowość pięknie położona. W około piękne góry. Byle tylko jeszcze śnieg w zimie tam leżał to już zupełny szał 😉

ColumbijczyK
    Participant

Malgon wrote:

Oj sorki za offtop ale strasznie mi sie podobalo w Spindolonym 😉 Mlynie, ja co prawda nie na snowboard ale z plecakiem i po gorach, ale bylo cudnie 🙂

to prawda, cudo cudo i jeszcze raz cudo, tez bylem tam poza sezonem, jesli chodzi o zime to zazwyczaj jest tam snieg i jest cudnie, mozna naprawde niezle pojezdzic, no ale czasem zdarzy sie ze sniegu nie ma….oby zimy nie byly podobne do jesieni i nie bedzie takich problemow;D

ColumbijczyK
    Participant

Też lubiłem czeskie Sudety, ale do ostatniego roku, gdzie przez tydzień lutego nie spadł w Spindlerowym Mlynie ani jeden płatek śniegu 😥
    Tak więc teraz tylko Alpy :D[/quote]

a propo gdzie znasz dobre miejscowki w Alpach i moze jakbys mogl cos polecic z nazw, jakie mniej wiecej ceny itp, z checia bym zerknal, bo zawsze mialem ochote na alpy ale z kasa sie nie przelewalo, no a teraz z checia bym wyskoczyl;D

jacek-jestem
    Participant

Wielkim znawcą Alp to ja nie jestem 😉 byłem tylko raz w Francuskich Alpach. Miejscowość nazywa się ValMorel. Położona jest ok.10km od miasta olimpijskiego Albertville.

Miejscowość jest typowo zimowo-turystyczna. W okresie letnim mało kto tam mieszka. Całe miasto składa się z czegoś jakby deptaka gdzie są knajpki, a do o koła stoją kilku piętrowe drewniane domy, gdzie się wynajmuje m4 🙂 Komfort nie jest 5-gwiazdkowy, ale każdy wie, że nie o to chodzi. Standard jest ok. Z mieszkanka (bo tak to trzeba nazwać, bo jest tam kuchnia, pokoj gościnny, sypialnia oraz kibelek) wychodzi się na przedpokój a z tamtąd odrazu na dwór. KLIMATYCZNIE JEST 😆
    I co jest najlepsze. Wychodzi się z pokoju, zjeżdża windą na dół, podpina się dechy (deskę) i podjeżdża się od razu do wyciągu. Żadnego podchodzenia itp. tak samo z powrotem. Zajeżdża się praktycznie pod same drzwi.
    SkiPass obejmuje ponad 40 wyciągów. Trasy od zielonych do czarnych szlaków. Z tego co obczaiłem są 2 skateparki. Jeden z kilku metrową rampą – więc można poszaleć 😀
    Jazda nocna – co wiadome – obowiązkowa!
    Z jednego ze szczytów jest piękny widok na Mont Blanc 8)
    Brak kolejek do wyciągów jest wręcz przerażająco piękny. Tak samo jak pięknie przygotowane, szerokie i wyprofilowane nartostrady.
    Podsumowanie – wszystko jest tak zorganizowane i przygotowane jak sobie to można tylko w snach wymarzyć. Nic tylko szusować od rana do nocy 😉
    W tym roku przymierzam się już tylko na Alpy, tym bardziej po ostatniej zimie w Spindlerovym.

jacek-jestem
    Participant

Popatrzałem jeszcze na ceny w katalogu. Ceny na Austrię, Francję, Włochy czy Andorę są podobne i wahają się w granicach od 300 do 450 funtów za tydzień. Rzecz jasna z transportem. Nie wyczytałem nic o skipassach ale to chyba nie jest w cenie. Różnica wynika z daty wyjazdu. Luty jest najdroższy, ale już styczeń jest ok. 😉

IinnI
    Participant

Ha. Widac ze nikomu zeszla zima nie wypalila! Prawde mowiac dobre warunki to byly chyba tylko na lodowcach, a poza tym wszedzie zima byla marniutenka. Zreszta nie bez powodu caly swiat zaczal nagle gadac o zmianach klimatu 😛 Miejmy nadzieje ze to byla jednorazowa anomalia a nie 'trend dlugoterminowy’ – zobaczymy w tym roku.
    Co do Xscape to jest to jakas tam namiastka – jak kogos kreci obijanie sie o porecze to nawet jest spox. Mozemy kiedys spiknac sie i pojechac tam razem. Nic nie zastapi jednak jazdy po puszku jakas nietknieta trasa 😉
    Odpowiadajac Columbijczykowi : Jak sa dobre waruny to preferuje swojego freeride’owego Morrow’a 163 – dobrze trzyma krawedz a i hopsnac mozna czasem, ale jak jest lod (zeszly rok) to tesknie za swoja stara slalomowa SantaCruz. Jezdze od 11 lat, ale nie krece 900 (ani 720, ani 540 i ledwo 360)! 😉

IinnI
    Participant

a jakby ktos sie zastanawial – na desce mozna tez 'jezdzic’ w samym Leeds – 💡 konkretnie po Briggate:

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=8099752

i co wy na to ❓ ❓

fatamorgana
    Participant

Malgon wrote:

Oj sorki za offtop ale strasznie mi sie podobalo w Spindolonym 😉 Mlynie….

😯 😆 😆 😆 😆

Ależ nic nie szkodzi Małgosiu… 🙂 😀 😆
    Mnie też się podobało.

cheeky girl
    Participant

IinnI wrote:

Ha. Widac ze nikomu zeszla zima nie wypalila! Prawde mowiac dobre warunki to byly chyba tylko na lodowcach, a poza tym wszedzie zima byla marniutenka. Zreszta nie bez powodu caly swiat zaczal nagle gadac o zmianach klimatu 😛 Miejmy nadzieje ze to byla jednorazowa anomalia a nie 'trend dlugoterminowy’ – zobaczymy w tym roku.
    Co do Xscape to jest to jakas tam namiastka – jak kogos kreci obijanie sie o porecze to nawet jest spox. Mozemy kiedys spiknac sie i pojechac tam razem. Nic nie zastapi jednak jazdy po puszku jakas nietknieta trasa 😉
    Odpowiadajac Columbijczykowi : Jak sa dobre waruny to preferuje swojego freeride’owego Morrow’a 163 – dobrze trzyma krawedz a i hopsnac mozna czasem, ale jak jest lod (zeszly rok) to tesknie za swoja stara slalomowa SantaCruz. Jezdze od 11 lat, ale nie krece 900 (ani 720, ani 540 i ledwo 360)! 😉

Tak zeszla zima to mnie niezle wnerwila;-))) Specjalnie pojechalam w lutym, naopowiadalam Anglikom ile to u nas w gorach sniegu, przyjechalam z nimi a tu posucha!! 😆 Ale przynajmniej pozjezdzalam sobie na jabluszku z Czantorii 😀 😀

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.