Strona główna Działy Hyde Park Jak najpraktyczniej z Bydgoszczy dostać się do Leeds?

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    ryniobyd
    Członek

Jestem z Bydgoszczy. We wrześniu planuję z żoną, turystycznie, na ok. tydzień odwiedzić Leeds. Wiem, że samolotem najszybciej – ale loty są tylko z Gdańska. Z kolei z Bydgoszczy można się dostać tylko do Londynu. Tak, czy owak nie mam połączenia bezpośredniego – Bydgoszcz – Leeds. Co radzicie? A może ktoś w tym czasie (we wrześniu) również będzie się tam (z Polski do Leeds i z powrotem) wybierał? Proszę o kontakt – razem taniej. Dopłacę wg uzgodnień. Pozdrawiam wszystkich Polaków. ❓

Asix
    Participant

?
    z Bydgoszczy do Gdanska pociagiem?
    ew. z Londynu do Leeds megabusem za 2 funty…

Agnieszka_77
    Participant

ja latam z bydgoszczy do londynu, potem jak asix pisze- megabus do leeds…

ryniobyd
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Agnieszka_77 wrote:

ja latam z bydgoszczy do londynu, potem jak asix pisze- megabus do leeds…

Dziękuję. Tak uczynię, tj. Bydgoszcz-Londyn samolotem, a dalej "MegaBus". Tylko, czy on (MegaBus) odjeżdża z lotniska? Czy z innej części Londynu?

olnene
    Członek

albo Poznan – Liverpool i stad do Leeds – wg mnie najkorzystniejsze rozwiazanie, Bydgoszcz – Poznan – 2 godz, Poznan – Liverpool – kolejne 2 i Liverpool Leeds – ostatnie 2. Jakos wg mnie podroz Luton Leeds jest troche przerazająca i trwa jakos nieskonczenie dlugo… 8)

v-tec
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ryniobyd wrote:

Jestem z Bydgoszczy. We wrześniu planuję z żoną, turystycznie, na ok. tydzień odwiedzić Leeds. Wiem, że samolotem najszybciej – ale loty są tylko z Gdańska. Z kolei z Bydgoszczy można się dostać tylko do Londynu.

Tak na ogół jest z tymi chole+++mi samolotami 👿
    Dlaczego nie startują z ulicy koło naszego domu i nie lądują tam gdzie chcemy się dostać? 😉

Asix
    Participant

ryniobyd wrote:

Tylko, czy on (MegaBus) odjeżdża z lotniska? Czy z innej części Londynu?

Z London Victoria, Greenline Coach Station – 2 kroki w bok od glownego wejscia na Victorie, a z lotniska do Coach Station autobus.
    Im szybciej sobie zabukujesz megabus- bedzie taniej, (www.megabus.com) biletu nie mozna kupic na miejscu, pzrynajmniej ja bylam swiadkiem, jak mimo wolntych miejsc kierowca nie chcial dodatkwego pasazera.
    W Leeds wysiadasz niemalze przy Train Station.

Anonim
    Gość

ja jezdze GNER’em ( pociąg ) na Stansted , 32 F Return ( w dwie strony ) w przedsprzedaży min. 3 tyg

A samoloty myslalem że lataja z Leeds tylko do Krakowa a nie Gdańska

Megabus średni komfort jazdy oferuje ale jak zależy ci na tanim transporcie to bedzie to najlepsza opcja

aszu
    Participant

najtanszy bilet na pociag (gner) w przedsprzedazy kosztuje 10 fuli, takie widzialem, a moze nawet i mniej nieco. 2,5 h i jestes w leeds.

fatamorgana
    Participant
    ”Tomeczek” wrote:

A samoloty myslalem że lataja z Leeds tylko do Krakowa a nie Gdańska

Megabus średni komfort jazdy oferuje ale jak zależy ci na tanim transporcie to bedzie to najlepsza opcja

Ja tez tak myslałem. Widocznie się coś pozmieniało.
    W Megabusie – w zależności od temperatury otoczenia i stanu osobowego- warto przed podróżą zaopatrzyć się w nastepujacy sprzęt:
    -wiatraczek na baterie (gdy są upały)
    -maska przeciwzapachowa (j.w. plus gdy jedzie tłum)
    -pochłaniacz zapachów lub odswieżacz powietrza (j.w. plus nadwrażliwośc na zaduch)… 😆
    Mówię serio.
    A jak ktoś lubi urozmaicenie, to niech w jedną jedzie Mega-brudo-busem, a wraca GNER’em. Porównanie spowoduje wystapienie nastepującego objawu… 😯 😉

Asix
    Participant

fatamorgana wrote:

-wiatraczek na baterie (gdy są upały)
    -maska przeciwzapachowa (j.w. plus gdy jedzie tłum)
    -pochłaniacz zapachów lub odswieżacz powietrza (j.w. plus nadwrażliwośc na zaduch)… 😆
    Mówię serio.

no, limuzyna, to to nie jest.

ryniobyd
    Członek

fatamorgana wrote:

A jak ktoś lubi urozmaicenie, to niech w jedną jedzie Mega-brudo-busem, a wraca GNER’em. Porównanie spowoduje wystapienie nastepującego objawu… 😯 😉

No to mam dylemat… ❓
    Wszystkim dziękuję za sugestie i podpowiedzi oraz proszę o jeszcze…
    Decyzja zapadła już co do samolotu (Bydgoszcz – Londyn Stansted). Kwestią otwartą pozostaje trasa Londyn – Leeds, gdzie mam do wyboru MegaBus lub GNER. Ile czasu potrzebuję, aby dodstać się z lotniska, odpowiednio do autobusu (MegaBus) lub pociągu (GNER)? Z której stacji Londynu odjeżdża GNER i czy to daleko od lotniska Stansted?

aszu
    Participant

gner jezdzi z kings cross, nie wiem czy to daleko od lotniska. pociag jedzie do leeds okolo 2,5h, ostatnio srednio co godzine jezdza. ja osobiscie wybralbym pociag.

Anonim
    Gość

Z lotniska stansted możesz wziąść Stansed express ( pociąg ) do Peterborough, tam przesiądziesz się do GNER’a. upewnij sie ze bedzie to lot popołudniowy bo wieczorem nie złapiesz pociągu do Leeds.

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.