Strona główna Działy Finanse Gdzie po pozyczke

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    narty
    Członek

Szukam jakiejs firmy ktora dala by mi pozyczke na samochod ( ok 5tys )
    Tylko jest jeden problem w Angli jestem dopiero rok.
    No i druga sprawa jak wieksza czesc na tym forum jestem Polish…
    Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz:)

ela1981
    Participant

Najprosciej to chyba zapytac swoj bank o pozyczke, karte kredytowa, a jak bedziesz mial problemy (a po roku dobrego prowadzenia konta, stalych wplywow raczej nie powinienes ich miec) to znajdz auto w komisie i niech oni Ci znajda kredyt.
    Narodowosc absolutnie nie ma zadnego znaczenia w tym przypadku.

julka
    Participant

Do banku?
    Spokjnie dadza Ci 4-7 tysiakow, jesli masz wystarczajace zarobki, rok pobytu i polskie obywatelstwo beda ok. Wiem z autopsji:)

tonieja
    Członek

[quote:fb77d4c419]Do banku?
    Spokjnie dadza Ci 4-7 tysiakow, jesli masz wystarczajace zarobki, rok pobytu i polskie obywatelstwo beda ok. Wiem z autopsji:)[/quote]

Nie jestem tego taki pewien. Ty dostalas a ktos inny w identycznej sytuacji nie dostanie. Z mojej obserwacji wynika ze w Wielkiej Brytanii konsultanci bankowi maja duzo swobode w decydowaniu jakie uslugi sprzedac konkretnemu klientowi. Oczywiscie z zastrzezeniem, ze minimum bezpieczenstwa zostanie zachowane.

julka
    Participant

Takie rzeczy zalatwia sie tu przez telefon. Przeciez to nie jest mortgage…

Przez telefon maja w nosie jaki jestes i to system komputerowy sprawdza twoja wiarygodnosc. Trzeba miec tylko wystarczajace dochody jak juz napisalam…

tonieja
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    julka wrote:

i to system komputerowy sprawdza twoja wiarygodnosc.

I to juz jest jeden istotny fakt, ktory moze roznic Ciebie od jakiegokolwiek klienta.

Drugim jest to ze konsultanci (nie wiem czy wszyscy?) sa trenowani aby prowadzic dyskusje z klientem w taki sposob, aby wykryc wszelkie niepokojace symptomy. Nawet jezeli zalatwiasz sprawe przez telefon musisz porozmawiac z konsultantem a pozniej wyslac kilka dokumentow (o ile to nie jest twoj bank).

Ponadto mortgage jest w miare bezpieczna forma pozyczki dla banku, poniewaz zawsze maja prawo odsprzedac dom bedacy pod hipoteka.

Chociaz z drugiej strony zastanawiam sie nad ryzykiem, jakie dla banku niosa zaciagniete ale niesplacane pozyczki. Poniewaz w dzisiejszych czasach wszystko mozna ubezpieczyc to pewnie zadne.

Uxbridge
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    tonieja wrote:

Chociaz z drugiej strony zastanawiam sie nad ryzykiem, jakie dla banku niosa zaciagniete ale niesplacane pozyczki. Poniewaz w dzisiejszych czasach wszystko mozna ubezpieczyc to pewnie zadne.

Pewnie że bank nie upadnie 🙂
    Tylko że nie każdy kredyt jest ubezpieczany. To podnosi koszty i to raczej proponuje się klientowi w razie wątpliwości jako dodatkową formę zabezpieczenia. No i klient za to płaci.
    Banki tworzą specjalne rezerwy na rzecz zagrożonych kredytów. To się odbija na bilansie i w rezultacie na kursie akcji banku.
    Więc danie niepewnego kredytu jest dla banku większym problemem niż nie udzielenie go w ogóle.

narty
    Członek

no to zaby rozwiac wszystkie watpliwosci to powiem ze bank nie da mi pozyczki bo za krotko w nim jestem.
    Trzeba byc w Barclay okolo 8 miesiecy ja jestem dopiero 5.
    Mam drugie konto w Lloyds ale tam mam z nimi na pienku bo zarzadalem zwotu charges i nawet tam nie ide sie pytac dopoki sprawa nie zostanie wyjasniona.
    Z drugiej strony znalazlem na necie oferte firmy YesLoans[code:1:916de1749e]http://www.yesloansuk.com/[/code:1:916de1749e]

Przyslali mi papiery do domu ale jest jeden maly kruczek.
    Musze wplacic 50f na poczet administracyjny. No i teraz mam problem bo jezeli nie dostane pozyczki to te pieniadze przepadaja; chyba 🙂
    No i mam do Was prosbe, w linku podaje scany umowy.
    Jakby ktos mogl na nie spojzec trzezwiejszym okiem i jakby cos wypatrzyl niech da mi prosze znac:)
    Z gory dziekuje

[code:1:916de1749e]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bbbc093b519419b0.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9303656676e32271.html[/code:1:916de1749e]

Shaman
    Członek

http://www.moneysupermarket.com/

polecam 🙂
    w necie jest wiele podobnych stronek np inna http://www.moneynet.co.uk/

tam wszystko ladnie napisane

wpisujesz ile chcesz pozyczyc i wciskasz przycisk – a pozniej przebierasz szukajac tego co Cie interesuje. Lapiesz za telefon i dzwonisz. Osobiscie uwazam ze banki nie sa najbardziej konkurencyjne jesli chodzi o pozyczki bo maja wyzsze stopy procentowe no i trzeba byc w UK dosc dlugo. Bardzo czesto tez maja repayment penalties (ale to zalezy) wiec nie oplaca sie slapac pozyczek przed czasem.
    sprobowac warto moze w Building Societies takich jak Leeds, Bradford and Bingley itp…
    tyle ze przy Twoim stazu jesli chodzi o pobyt to nie sadze ze zaoferuja Ci jakas "amazing deal" 🙂

narty
    Członek

konkretniej chodzilo mi wlasnie o firme z dwoch postow wyzej…
    A to ze jest masa firm to wiem 😛
    Wystarczy w google wpisac Loan 🙂

Shaman
    Członek

ale co to za firma w ktorej trzeba zaplacic zeby dostac pozyczke 😕 i na jaki procent to dostaniesz…

EDIT:

Ta firma wcale nie jest firma ktora udziela pozyczek tylko firma ktora takowa pozyczke moze Ci znalezc u innego pozyczkodawcy. Czyli po prostu agenci ktorzy kasuja kase za robienie "niczego"

Przeczytaj uwazniej punkt 6 w swojej umowie powinien odpowiedziec Ci na wiekszosc pytan…

narty
    Członek

Czyli jeezzeli dobrze zrozumialem to jezeli nie znajda zadnej firmy ktora da ta pozyczke to wplata przepada tak?

ela1981
    Participant

Na to wychodzi, ze jesli nie znajda kasa przepada.
    A pytales w Barclay o karte, bo chyba w wielu banach karta kredytowa dostepna jest po 6 miesicach.
    Naprawde proponuje pojsc do komisu i dealer Ci znaldzie pozyczke za free.

Shaman
    Członek

ela1981 wrote:

Naprawde proponuje pojsc do komisu i dealer Ci znaldzie pozyczke za free.

Znajdzie pozyczke za free badz nawet sam jej udzieli ale za to procent tej pozyczki bedzie strasznie wysoki…

v-tec
    Członek

[quote:059824fcbb] ale za to procent tej pozyczki bedzie strasznie wysoki…[/quote]
    Nie wydaje mi się. Standardowa stopa dla małych (do kilku tys.) pożyczek to 19% i będzie taka albo zbliżona obojętnie czy pożyczycie w banku, u dealera (który sam oczywiście nie udziela kredytu, ale korzysta z usług GE Money lub podobnej firmy), albo zapłacicie kartą kredytową.
    Oczywiście różni pożyczkodawcy mamią ogłoszeniami w których oferują oprocentowanie OD 6.9% itp. ale sęk właśnie w tym 'od’, gdy zgłosicie się po kredyt i tak zaproponują wam… 19% APR

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.