Strona główna Działy Mieszkanie co trzeba wiedzieć przed przeprowadzką do Leeds?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    v-tec
    Członek

> ile osob moze mieszkac np. w 2pokojowym mieszkaniu?

Kiedyś były w Polsce w podobnej dziedzinie nawet konkursy, mianowicie ile osób zmieści się w małym fiacie 🙂

absolwent
    Participant

V-tec dzieki za pomoc, nawet nie wiem jakbym sobie bez ciebie poradzil. Ratujesz mi zycie, oby wiecej ludzi takich jak ty a swiat bedzie lepszy 🙄

hammer18
    Participant

http://www.ukpropertyshop.co.uk/pages/2506_estate.shtml masz mysle dobre agencje ,moim zdaniem najlepeij przez agencje co do liczby ludzi (nie dociekam ilu Was bedzie mieszkalo nie moj woz 😀 ) jesli masz pppw toz masz raczej napewno placone od osoby,jesli placisz za calosc mieszkanie czy dom ,raczej nikt nie sprawdza ilu Was bedzie mieszkalo!i nie sluchajcie plotek nie mozecie nie placic za wode bo Wam nie odlacza czy podobne pierdoly,tylko dobrze radze :)!

absolwent
    Participant

Dzieki Hammer, skorzystam z twojego linka. A co do mieszkania to beda tylko 2lub 4 osoby, wiec szukam mieszkania albo 1 albo 2 pokojowego. I nie za bardzo zrozumialem o co chodzi z ta woda:/ Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie – jakie dzielnice bys polecil a jakie nie – jak na razie jestes jedyna pomocna osoba. No i jesli masz jakies tipsy i triki dotyczace zycia,mieszkania,pracy w leeds – prosze o maila Z gory dzieki.
    P.S. jesli to twoj psiak to jest zajebisty. amstaffik 😆

hammer18
    Participant

http://www.leeds.pl/forum//viewtopic.php?t=1966&highlight=dzielnice tutaj mozesz poczytac o dzilenicach!!!

znajomy mi kiedys powiedzial ze nie placi za wode bo niemoga odlaczyc gdyz w razie poazru musi miec wode i dlatego nie odlaczaja!!!smieszny koles Janusz na maxa council taxu nie placi od 2 lat itp!!smieszy mnie mnie wywodami jakie prawi jaki to on cwaniak i jak latwo moze oszukac prawo 😆 😆

osobiscie odradzam takie zagrywki !!jak go podlicza to szybciej wyjedzie niz przyjechal :))

Ps.absolwent doszedl email?

co do psiaka to jeszcze nie moj dopiero sie przymierze do takiego w maju 🙂

fatamorgana
    Participant

Drogi absolwencie. (jakoś wódką pachnie…) 😆
    Osób pomocnych jest tu na pewno więcej, ale nie siedzą wiecznie na forum całymi wieczorami. A większość już śpi jakbyś zauważył która godzina… 🙂
    Skoro znalazłeś posty i tematy o Polakach oszukujących "na mieszkanie", to szkoda że nie zauważyłeś postów dotyczących tego o co pytasz.
    Może przejrzysz raz jeszcze…
    Dział mieszkania zawiera dość dużo informacji. Porady, ostrzeżenia, uwagi i przepisy odnośnie liczby osób. Od czasu do czasu coś wyląduje w Hyde Parku, ale to niefrasobliwość nowych to powoduje. W każdym razie masz tu już chyba wszystko. Linki różnych agencji też były…
    Tak samo temat o dzielnicach Leeds. Pisze jak byk: "Dzielnice Leeds."

Przecież wszystko macie opisane "nowi", więc korzystajcie z tego, bo piszemy to właśnie po to, aby było gdzie się dowiedzieć, zamiast dublować te same tematy…
    Pozdrawiam i bez urazy, ale pomoc wręcz czeka sama, nie trzeba nawet zadawać kolejnych takich samych pytań. Mamy w bród informacji…
    A co do wynajmu, to i agencja może być nie do końca fair.
    Wszystko zależy do kogo trafisz.
    A jest tego tyle, że nie da się zawsze powiedzieć z całą pewnością:
    "tam możesz iść, bo będzie tanio i świetnie…"

hammer18
    Participant

dokladnie nic dodac nic ujac, poprostu tak sie sklada ze ja malo spie :)))

pozatym masz racje!! 8)

akukain
    Participant

fatamorgana..? Co ty sie tak zawsse denerwujesz jak ktos napisze cos o czym zostalo wspomniane.. a moze dana osobe to nie satysfakcjonuje.. moze nie znalazla odpowiedzi na nurtujace ja pytanie.. a wlasnie apropo tych nowych, moze ktos nie wypowiadal sie na ten temat wczesniej a teraz ma cos ciekawego do powiedzenia? a dzielenie osob wchodzacych na nowych i starych jest juz jakas dyskryminacja..

hammer18
    Participant

wiesz tu n ie chodzi o zadna dyskryminacje kazdy z nas byl kiedys badz jest jeszcze nowy(np. Ja) 8) mysle ze bardziej chodzi o zasady jakie panuja i jezeli na wstepie nowego poinformuje to jemu poprostu bedzie latwiej sie poruszac po calym forum ,miedzy innymi korzystanie z wyszukiwarki czy tym podobne!!!
    Pozdrawiam i niema co sie unoscic czy zloscic

v-tec
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    absolwent wrote:

V-tec dzieki za pomoc, nawet nie wiem jakbym sobie bez ciebie poradzil. Ratujesz mi zycie, oby wiecej ludzi takich jak ty a swiat bedzie lepszy 🙄

No ja myślę! 😀

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    akukain wrote:

fatamorgana..? Co ty sie tak zawsse denerwujesz jak ktos napisze cos o czym zostalo wspomniane.. a moze dana osobe to nie satysfakcjonuje.. moze nie znalazla odpowiedzi na nurtujace ja pytanie.. a wlasnie apropo tych nowych, moze ktos nie wypowiadal sie na ten temat wczesniej a teraz ma cos ciekawego do powiedzenia? a dzielenie osob wchodzacych na nowych i starych jest juz jakas dyskryminacja..

Nikt się nie denerwuje i na pewno nie zawsze…Nie przesadzaj, ja też byłem nowy, ale zamiast zadawać pytania, na które już odpowiedziano, postarałem się poszukać istniejących odpowiedzi.
    Jak sprawdzisz na większości stron internetowych i forów, to jest tam coś takiego jak FAQ- jak sądzisz, dlaczego?
    Z tych samych powodów, dla których u nas jest "Search".
    Rozumiem, że ktoś nieobeznany, ale mnie chodzi w jego wypadku o zwyczajną niekonsekwencję, poza tym, jak ktoś zadaje pytania jak…

CYTAT: "jak najlepiej jest wynajac mieszkanie w Leeds? Czy oplaca sie korzystac z uslug agencji czy lepiej jakos na wlasna reke za posrednictwem np.gazety?"…

to chyba niewiele trudu sobie zadał dotychczas nie sądzisz?
    Pytanie nie dotyczy szczegółów, których nie ma na forum, lecz jest bardzo ogólne w dodatku nie ma na nie 100% odpowiedzi.
    I dlatego mój komentarz był taki a nie inny.
    A mój stosunek do nowych najlepiej oddaje fakt, że napisałem do nich co najmniej kilkaset postów, z tego zwracanie uwagi czy nawet opieprzanie stanowi drobny ułamek, więc skoro już poświęcam im jednak swój czas, to nie ze złości czy poczucia lepszości bo ja jestem "stary", nie?
    Zaś pytanie…
    "No i ile osob moze mieszkac np. w 2pokojowym mieszkaniu-czy sa jakies ograniczenia? "
    Zawsze sądziłem, że odpowiedź nasuwa się sama- żeby nie było za ciasno (przestrzeń) i był podstawowy komfort- to samo leży u podstaw przepisów…
    Wiadomo, że nowi- często biedni – przybysze chcą zaoszczędzić w tym punkcie, ale…
    Jak już raz porządnie napisaliśmy, to jaki sens pisać ponownie. Dublując wszystko zapchamy forum kupą takich samych postów i wiecie co wtedy będzie? Nawet "Search" padnie w takiej dżungli!
    🙁 🙁 🙁
    Nie zapominajcie, że nasze forum jest nastawione na rozwój, ale nie ilościowy, lecz jakościowy- a to oznacza, że trzeba nie tylko powypisywać coś wchodząc, ale i nauczyć się zwyczajnie pewnych łatwo dostępnych spraw. Jeśli nowi szybko to opanują, będzie im po prostu łatwiej- a nie liczyłbym, że za każdym razem czekanie na którąś tam z rzędu taką samą odpowiedź spowoduje szybki odzew…
    Pozdrawiam.

MK
    Członek

absolwent,

dosc duzo ofert znajdziesz tutaj:
    http://www.leeds.pl/homes/offer.php

Szczerze mowiac troche irytuja mnie stwierdzenia w stylu:

[i:44b97ca649]"Bo z tego co czytam na forum, to jest grupa Polakow, ktorzy oszukuja podczas wynajmowania mieszkan i lepiej sie z nimi nie zadawac[/i:44b97ca649]"

Wynajmowalem mieszkanie od Polaka, wynajmowalem pokoj Polaka, nikt mnie nie oszukal i ja tez nikogo nie oszukalem. A jestem Polakiem -czyli z definicji powinienem. 😈

Od ponad 2.5 roku mieszkam w UK z roznymi osobami (glownie z PL -jak pewnie 90% Poloni w UK) i jakos nie udalo mi sie spotkac oszustow (aczkolwiek nie twierdze, ze gdzies tam sobie sa -tak samo jak sa wsrod anglikow, niemcow, pakistanczykow itp. idt.).

Jesli bedziesz, myslec i postepowac logicznie oraz rozumiec to co sie dookola Ciebie dzieje to raczej nikt Cie nie oszuka -a Ty nie bedziesz czuc sie oszukany.

Jesli bedziesz sie prosic o to, zeby Cie oszukac -zapewne znajdzie sie ktos kto Ci w tym pomoze.

Jak, ktos kiedys zauwazyl za granica najgorsze zdanie o Polakach maja …….. Polacy. Czytajac takie posty widze, ze ta prawda niestety sie potwierdza.

absolwent
    Participant

hammer dzieki za maila, a reszcie forumowiczow dziekuje za konstruktywne wypowiedzi. ale jakby ktos jeszcze mial jakis namiar na dobra agencje (ktora nie bedzie chciala references 8) bo ich nie mam) albo jakies zyciowe warta przeczytania uwagi i spostrzezenia to walcie smialo 😆 im wiecej sie pisze i czyta tym lepiej egzystowac w skomplikowanym zyciu brytyjskim – tak przynajmniej wyglada to poczatkowo.
    Pozdrawiam.

hammer18
    Participant

[quote:20c9fcac8d]Wynajmowalem mieszkanie od Polaka, wynajmowalem pokoj Polaka, nikt mnie nie oszukal i ja tez nikogo nie oszukalem. A jestem Polakiem -czyli z definicji powinienem.

Od ponad 2.5 roku mieszkam w UK z roznymi osobami (glownie z PL -jak pewnie 90% Poloni w UK) i jakos nie udalo mi sie spotkac oszustow (aczkolwiek nie twierdze, ze gdzies tam sobie sa -tak samo jak sa wsrod anglikow, niemcow, pakistanczykow itp. idt.).[/quote]

mnie probowano ale czlowiekowi nie poszlo 🙂 a teraz unikam takich ludzi!!stres mi szkodzi hehe 8)

absolwent niema sprawy :wink:[/quote]

MK
    Członek

jakich ludzi unikasz?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.