Strona główna Działy Wieści z Polskiego Centrum Kurs tworzenia stron internetowych

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    ewuski
    Participant

Pare osob mnie juz pytalo jak to sie w ogole robi, wiec pomyslalam sobie, ze moglabym zorganizowac podstawowy kurs tworzenia stron internetowych.

Niekoniecznie tylko dla tych, co mysla o zajeciu sie projektowaniem internetowym na serio. Takze dla tych, ktorzy potrzebuja lub chcieliby wiedziec cos na ten temat, zeby znalezc lepsza lub ciekwsza prace biurowa. Bo w normalnej pracy biurowej podstawowa znajomosc tej dziedziny czasem bywa juz bardzo pomocna, jesli nie niezbedna.

Kurs obejmowalby nauke jezyka [b:99795bbeea]HTML[/b:99795bbeea] i [b:99795bbeea]CSS[/b:99795bbeea]. Nie w wersji WYSWIG (what you see is what you get :)), czyli klecenie stron w wersji graficznej, ale [b:99795bbeea]solidna nauke tworzenia kodu[/b:99795bbeea].

Nie jest to trudne, wymaga jedynie poznania pewnych regul i skladni jezyka. Nie wymaga tez jakiejs specjalnej wiedzy, a jedynie logicznego myslenia, no i checi 🙂
    Zakladam, ze zainteresowani znaja przynajmniej w zakresie podstawowym funkcjonowanie przegladarki, skoro czytaja ten post 🙂

Poniewaz jest to tylko pomysl i na jego sumienna realizacje potrzeba troche czasu, wiec moznaby [b:99795bbeea]zaczac od wrzesnia[/b:99795bbeea].
    Mysle, ze naturalnym miejscem lekcji bylby [b:99795bbeea]Polski Osrodek[/b:99795bbeea], o ile zarzad bylby sklonny udostepnic nam jakies pomieszczenie.
    Wszystkie inne warunki sa do uzgodnienia.

Z oczywistych wzgledow konieczne byloby posiadanie wlasnych laptopow.

Bardzo prosze o opinie i czy ktos w ogole bylby zainteresowany.

ulka77
    Członek

Podziwiam ludzi,ktorym sie chce cos organizowac-ja niestety jestem zbyt leniwa… 😉 Zglaszam sie jako pierwsza,chetnie sie poucze 🙄 😆 Pozdrawiam

privateart
    Członek

Czesc!
    Ja dosyc dobrze znam HTML i Java Script..moglbym pomoc w organizacji kursu..tylko nie sadze ,zeby ktos sie tym zainteresowal.W Internecie jest wiele materialow do samodzielnej nauki.Mnie tworzenie stron i scripty przydaja sie do hackowania.Pozdrawiam. 8)

Prekursor
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    privateart wrote:

Czesc!
    Ja dosyc dobrze znam HTML i Java Script..moglbym pomoc w organizacji kursu..tylko nie sadze ,zeby ktos sie tym zainteresowal.W Internecie jest wiele materialow do samodzielnej nauki.Mnie tworzenie stron i scripty przydaja sie do hackowania.Pozdrawiam. 8)

Jak dobrze znasz java script?Potrafisz samodzielnie pisac exploit’y? 🙄

Prekursor
    Członek

Jestem bardzo powaznie zainteresowany tym kursem.To doskonaly pomysl.Interesuje mnie budowanie stron internetowych od podszewki jak i nauka java script.Czekam na konretne daty.Laptop kupilem 3 tygodnie temu wiec nie bedzie problemu z interfejsem naukowym. 🙂

Czekam!

ewuski
    Participant

Skoro kurs ma byc podstawowy i nauczyc tworzenia stron interntowych zupelnych laikow, to niezbedna jest do tego nauka w pierwszym rzedzie HTML. CSS jest wg mnie naturalnym uzupelnieniem.

Nie przewiduje na poczatek nauki JavaScriptu. Chociaz moze to byc dobra kontynuacja. Chociaz znam ten jezyk to nie czuje sie ekspertem, zatem pomoc sie na pewno przyda.
    W dalszej kolejnosci i jesli byloby zaintersowanie, to moznaby oczywiscie kontynuowac temat i stworzyc kursy programowania internetowego, ale na razie skupmy sie na podstawach.

[quote:184679ee09]nie sadze ,zeby ktos sie tym zainteresowal.W Internecie jest wiele materialow do samodzielnej nauki[/quote]
    Owszem, tak jak i mnostwo innych kursow, np. jezykowych. Niektore osoby jednak preferuja tradycyjne formy nauki. Z kilku wzgledow:

– kursy internetowe czesto nie zwracaja uwagi na mnostwo drobnych szczegolow, ktore sa bardzo pomocne w tworzeniu stron

– podstawy czesto wymagaja dodatkowych, bardziej zrozumialych dla laika wyjasnien

– kurs 'na zywo’ mialby na celu raczej nie skupienie sie tylko i wylacznie na wyliczaniu skladni i elementow jezyka, ale na tworczym ich wykorzystaniu i przede wszystkim na cwiczeniach, nie widze tego tylko i wylacznie jako wykladu.

MG-Creations
    Członek

Mysle ze kilka osob moglo by sie na ten kurs skusic aby doszedl on do skutku.
    Dobrym uzupelnieninem byly by elementy pozycjonowania (podstawy), to przeciez bardzo wazna czesc budowania strony.

ewuski
    Participant

Jasne, wplyw na pozycjonowanie jest jedna z rzeczy, na ktora trzeba zwracac uwage przy pisaniu html-a.

Na razie zglosily sie dwie osoby:
    – ulka77
    – Prekursor

To troche malo, zeby myslec o organizacji zajec.

Sadze, ze sensowna liczba to byloby 6 osob. Poczekam jeszcze 2-3 tygodnie na zgloszenia.

Jesli ktos ma jakies pytania dotyczace kursu lub swojego w nim udzialu to prosze tutaj albo na priva.

Wojtek
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ewuski wrote:

Jasne, wplyw na pozycjonowanie jest jedna z rzeczy, na ktora trzeba zwracac uwage przy pisaniu html-a.

Na razie zglosily sie dwie osoby:
    – ulka77
    – Prekursor

To troche malo, zeby myslec o organizacji zajec.

Sadze, ze sensowna liczba to byloby 6 osob. Poczekam jeszcze 2-3 tygodnie na zgloszenia.

Jesli ktos ma jakies pytania dotyczace kursu lub swojego w nim udzialu to prosze tutaj albo na priva.

Ja jestem nastepny 🙂 jesli mozna, ale musze zaznaczyc ze w tej dziedzinie kompletny ze mnie laik

Marta Klecz
    Członek

Ja tez chetnie przyjde!
    Ja jestem pewnie najwiekszym glabem …..

ewuski
    Participant

Na dummies tez mam swoje sposoby 😉
    A jak nie zadzialaja, to zawsze mozna dociagnac lekcjami wyrownawczymi 😀

gosie?ka
    Participant

Witam!

Jestem tu nowa wiec na wstepie pozdrawiam wszystkich forumowiczow cieplutko.

W odpowiedzi na posta: dopiszcie mnie do listy. Chetnie sie przylacze.

Troche liznelam Dreamweavera na kursie w Park Lane Coll, ale grupe mi zlikwidowali po kilku zajeciach i tak zostalo. Ciesze sie, ze powstal pomysl o stworzeniu kursu projektowania stron internetowych. Bedzie okazja do nauczenia sie czegos nowego.
    Pozdrawiam!

Prekursor
    Członek
    ”gosieńka” wrote:

Witam!

Jestem tu nowa wiec na wstepie pozdrawiam wszystkich forumowiczow cieplutko.

W odpowiedzi na posta: dopiszcie mnie do listy. Chetnie sie przylacze.

Troche liznelam Dreamweavera na kursie w Park Lane Coll, ale grupe mi zlikwidowali po kilku zajeciach i tak zostalo. Ciesze sie, ze powstal pomysl o stworzeniu kursu projektowania stron internetowych. Bedzie okazja do nauczenia sie czegos nowego.
    Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
    Trzeba bylo od razu zapisac sie do Leeds College of Arts tam mniej obibokow sie zapisuje.
    Pozdrawiam

fairy
    Participant

Witam
    ja tez sie pisze na ten kurs. Nowe umiejetnosci na pewno sie przydadza. Jak wyglada strona platnosci za ten kurs? Macie juz jakies plany na ten temat?
    I wszelkie najswiezsze informacje sa pozadane.
    pozdrawiam

ewuski
    Participant

Hmm, no ja nie myslalam, zeby to byl kurs platny…

Chyba, ze trzeba bedzie wynajac sale albo cos takiego. Do ewentualnych materialow podam namiary i trzeba bedzie je tylko wydrukowac. Ale tak poza tym to nie przewiduje kosztow.

Do dzis lista chetnych wyglada nastepujaco:
    – ulka77
    – Prekursor
    – Wojtek
    – Marta Klecz
    – gosieńka
    – fairy
    + ewentualnie 1-2 osoby spoza forum

czyli wystarczajco

Trzeba jeszcze sie bedzie zgrac co do terminow, wiec prosze podawac, jakie dni, jakie godziny Wam pasuja.
    No i najwieksze zmartwienie, to miejsce. Pisalam do osrodka wczoraj, nie dostalam na razie odpowiedzi, ale bede pukac. Wiec jak juz cos bedzie wiadomo, to napewno napisze.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.