Strona główna Działy Hobby Wedkarstwo?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    mor2
    Członek

Witam jak tu jest z lowieniem ryb, jakies karty trzeba miec, wie ktos cos na ten temat. Bo wlasnie sie planuje wybrac 🙂

jakubsz
    Participant

Musisz wykupic na poczcie fishing rod licence. okolo 24,5 na rok

Marta Klecz
    Członek

a no i zlowione ryby sie wypuszcza do wody…
    Podobno zjedlismy angolom sporo ilosc karpii- ponoc u nich to ryba niejadalna

GAWEL
    Participant

http://www.environment-agency.gov.uk/subjects/fish/399730/?referrer=/subjects/fish/246986/
    ostatnio kumpel z pracy pokazal w angling artykul o rodaku ktorego zlapano na wedkowaniu bez licencji i po sezonie…up to 2500 😯
    …a ryby po zlowieniu wypuszczamy niestety 🙁

fatamorgana
    Participant

I uważaj, żeby Cie Mor kto nie odstrzelił gdzie nad wodą…
    Angole już strzelali do polskich kłusowników… 😆 😆 😆

mor2
    Członek

ja wedkuje legalnie wiec sie nie boje :):)

v-tec
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    mor2 wrote:

No to chyba od niedawna bo jeszcze 3 dni temu pytałeś się jak zdobyć licencję 😉
    Powiedzcie mi czy w licencji jest napisane że połów trzeba zwrócić naturze 🙂 i czy to nie jest lekko bezsensu bo przecież niekoniecznie musi ktoś być w pobliżu jak wędkuję, jak wezmę rybkę i nikt nie przyuważy to przecież nic się nie stanie…

mor2
    Członek

no licencje kupilem wczoraj. Dzis zjechalem z nocki bylem w Wakefield fajne jeziorko ale ciezko trafic, niestety nic nie zlapalem. Ale sie nie poddam 🙂

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

v-tec wrote:

mor2 wrote:

Powiedzcie mi czy w licencji jest napisane że połów trzeba zwrócić naturze 🙂 i czy to nie jest lekko bezsensu bo przecież niekoniecznie musi ktoś być w pobliżu jak wędkuję, jak wezmę rybkę i nikt nie przyuważy to przecież nic się nie stanie…[/quote]

V-tec, raz Ty złapiesz rybkę i zabierzesz, a najwyżej następnym razem złapią Ciebie i…też zabiorą… 😆 😆 😆

7sisters
    Participant

v-tec wrote:

Powiedzcie mi czy w licencji jest napisane że połów trzeba zwrócić naturze 🙂 i czy to nie jest lekko bezsensu bo przecież niekoniecznie musi ktoś być w pobliżu jak wędkuję, jak wezmę rybkę i nikt nie przyuważy to przecież nic się nie stanie…

I masz racje. Poza wyjatkami (np. losos) nie ma obowiazku wypuszczania polowu o ile nie stanowi tak prawo lokalne. Tyle ze pranie brytyjskich mozgow swoje zrobilo i wypuszczanie ryb stalo sie 'dobrym obyczajem’ niezaleznie od sensu takiego procederu. Dlatego nie chwalilbym sie takim polowem za szczegolnie przed kolegami-wedkarzami. Wiecej szczegolow:

http://www.environment-agency.gov.uk/subjects/fish/569882/1180870/

czubaryk
    Participant

"no licencje kupilem wczoraj. Dzis zjechalem z nocki bylem w Wakefield fajne jeziorko ale ciezko trafic, niestety nic nie zlapalem. Ale sie nie poddam "
    troche widze temat zapomniany ale mozna troche odswiezyc, masz na mysli droge [b:bf7da69ac6]wakefield – barnsley[/b:bf7da69ac6] ??????
    Tez planuje powedkowac troszke ale nie wiem jeszcze jak sie do tego zabrac a rodzinka chce spedzic troszke slonecznych dni po pracy na lonie natury

mor2
    Członek

Tez bylem w Wakefield pare razy faktycznie trafic ciezko mimo ze jeziorko widac z M1, no i polowy zerowe mialem 🙂

czubaryk
    Participant

A na jakie zbiorniki jezdzicie i co mozna zlapac ??????
    Bo jak narazie u mnie to wszystko w planach a pojechac nie ma kiedy :((

mor2
    Członek

to ja tak samo bylem tylko tam bo nigdy czasu nie mam :(, a polowy zerowe ale teraz jak bede mial czas to musze jechac gdzies, jak sie jedzie na Liverpool to tam widzialem fajne jeziorka

fatamorgana
    Participant

Jest tam jedno takie przy M62 przez wysokim wiaduktem. Pływają tam żaglówki.
    Całkiem blisko są zbiorniki Swinsty (za Otley drogą na Pateley Bridge- pytaj Andrzeja, bylismy tam razem).
    Ale polecałbym rejon Yorkshire Dales, są tam w górach w dużej ilości sztuczne jeziora. Najbliższe jest właśnie za owym Pateley Bridge, jakieś 35km z Leeds.
    Pozdrawiam.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.