Strona główna Działy Czarna lista Co zrobic z "kolega"??

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    UUU
    Członek

Witam!Wynajmowalem dom z kolega ,przez agencje,obydwaj bylismy na kontrakcie ( tenant agreement,cos tak) po jakims czasie dolaczy nasz 3"kolega" i zamieszkal razem z nami. nie umieszczalismy go na kontracie z agencja ( dodatkowe koszty) tylko przepisalismy na niego najwazniejsze rachunki-gaz i prad, woda i council zoatawilismy na nasze nazwiska-tak zeby kazdy mial jakas odpowiedzialnosc.I zylismy tak zgodnie , placilismy za czynsz i rachunki po rowno. po jakims czasie (ok. 4mc)ten 3"kolega " sie ulotnil, a po paru dniach przyszly rachunki za gaz i prad na jego nazwisko.W nerwach ,bo zostawil nas bez slowa wyjasnienia( ulotnil sie po angielsku haha ,wzial chyba sobie do serca to gdzie mieszka) otworzylem te rachunki i okazalo sie ze mimo tego iz dawalismy mu kase na ich zaplacenie on ma zaleglosci i to dosc spore (w sumie ok.300f). teraz nie wiem co robic ? kogo firma bedzie scigac -ta osobe ktorej nazwisko jest na rachunku czy wynajmujacych dom ??Jak wynajmujacych to chyba ktos bedzie musial kogos zastrzelic!!czy teraz mam te rachunki przepisac od momentu jego wyprowadzenia czy zaplacic w calosci?? nie wiem co robic bo"troche" mnie zaskoczyl ta cala sytuacja. prosze o rade.
    tak to jest zaufac i to komus kogo sie dobrze znalo!! a moze mi sie wydawalo ze go znam?? 👿 👿

Malgon
    Participant

Teoretycznie scigac beda tego kto widnieje na rachunku.

Do mnie trafil taki "rachunek" po ponad 2 latach z mieszkania, w ktorym mieszkalam dawno dawno temu z "kolega". On pozostal w mieszkaniu nadal ale nie placil bo nie na niego poczta przychodzila wiec mial gdzies.
    Musialam zaplacic teraz ale tylko do okresu wyprowadzki (problemu nie ma bo moglam udowodnic od kiedy mieszkalam pod innym adresem juz – kopia kontraktu o wynajem w innym miejscu i Council Tax).

Natomiast u Ciebie jest troche inna kwestia bo nadal tam jestes ….
    Proponuje zmienic od teraz rachunki na siebie i placic na biezaco, a tamto olac.

fazia
    Participant

Jesli byl to rachunek na Waszego "kolege" (imie , nazwisko) to niczym sie nie przejmujcie , najlepiej jak zadzwonicie do operatora i zmienic dane a kolega niech sie martwi. zawsze mozecie powiedziec ze sie dopiero wprowadziliscie a agencja i tak nie ma nic do rachunkow.
    pozdrawiam i powodzenia 🙄

v-tec
    Członek

Dobrze rozumiem, ze dawaliście gotówkę temu 'koledze’ żeby on płacił rachunki, a w dodatku nigdy nie zainteresowaliście się czy on je płaci?? 😯
    Mam nadzieję że ściągną z was te kwoty co do pensa. I tak się cieszcie że głupota nie jest karalna poszlibyście do puchy na długie lata 🙂

ABC
    Participant

MNIE SIE WYDAJE ZE MUSICIE ZAPLACIC BO I TAK WAS TO NIE OMINIE. W MOMENCIE GDY SIE BEDZIECIE WYPROWADZAC AGENCJA SPRAWDZI CZY NIE ZADLUZYLISCIE MIESZKANIA.WIEM TO Z WLASNEGO DOSWIADCZENIA.NIE WIEM CZY JEST TO RENOMOWANA AGENCJA, KTORA DBA O DOBRO WLASCICIELA TWOJEGO MIESZKANIA. BYC MOZE RZECZYWISCIE NIE BEDZIE TEGO SPRAWDZAC.

Dzieju
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Malgon wrote:

Proponuje zmienic od teraz rachunki na siebie i placic na biezaco, a tamto olac.

Dokladnie, zadzwon i zmien nazwisko na swoje, mialem kiedys podobna sytuacje (tzn dziewczyna zadzwonila ze gosciu sie wyprowadzil, a ona nie ma tyle kasy zeby to splacic) zadzwonilem do naszego Debt department i babka mi powiedziala zeby to zostawila bo w zadnym stopniu ta dziewczyna nie jest odpowiedzialna za te rachunki. A Twoja odpowiedzialnoscia jest zadzwonic i zmienic nazwisko na rachunku, jezeli jest to gas i elec musisz podac stan licznika od ktorego otworza Twoj rachunek. Wezwania do zaplaty beda wysylac na Twoj adres bo innego nie maja.

A jak ktos to napisal – "zadluzac mieszkanie" mieszkan sie nie zadluza, nawet wlasciciel nie jest odpowiedzialny jezeli najemcy nie zaplacili za zuzyty gas czy elec.

fatamorgana
    Participant

Ciekawe to wszystko co piszecie…
    UUU, czyżbyś nie odebrał mojej wiadomości?

Chyba was zmartwię. W świetle prawa, odpowiedzialność za zużyte media ponosi osoba w czasie ich uzywania zamieszkująca dany adres.
    A skoro jego nie było na umowie najmu, to znaczy że nie mieszkał legalnie płacąc mimo wszystko rachunki.
    Najważniejszym dokumentem dotyczącym zamieszkania i praw z nim związanych jest umowa własności lub najmu. Z tym z kolei ściśle związany jest council tax.
    Jeżeli osoba mieszka a nie jest na żadnym z tych kwitów, znaczy że mieszka nielegalnie (ponieważ ani nie jest właścicielem, ani nie płaci za najem), albo tylko wizytuje rodzinę.
    W związku z tą porąbaną sytuacją, do której sami dopuściliście, pragnę przypomnieć, że na spotkaniu z przedstawicielem City Council -Housing Department, jakie odbyło się niedawno w Ośrodku Polskim , wyjasniono, że za wszelkie media odpowiada osoba mająca tytuł prawny do zamieszkania w momencie kiedy te media były zużyte.
    Z tego zaś wynika, że dotyczy to…was panie kolego.
    A ponieważ kolega zniknął, więc nie wydaje mi się, zeby dostawca go specjalnie szukał, skoro wszedzie jako lokatorzy widniejecie wy.

Nie szkodzi, że było na jego nazwisko.
    Umowa najmu jest dokumentem nadrzędnym w tym momencie, zaś ponieważ taka umowa jest zarejestrowana w City Council (rozumiem że mieszkacie normalnie…), więc papiery wszędzie przemawiają za tym, że to wy ponosicie odpowiedzialnośc.
    Prędzej czy później to i tak wyjdzie. (mimo że działy bazy danych klientów dostawców energii nie współpracują bezpośrednio z C.Council w celu sprawdzania kto mieszka a kto płaci).

Ale…Anglia to kraj paradoksów i zdarza się, że następuje jakiś cud.
    Być może zasadne jest zwrócenie się do operatora, że nastąpiło oszustwo i wasz kolega zataił przed wami, że nie ma go na kontrakcie, zaś będąc przebiegły, zadzwonił sobie do nich i kazał przysyłać rachunki na siebie.
    Może ktoś wam uwierzy i nastapi coś, co teoretycznie nie ma prawa nastąpić…. 😕 🙄 ❓

UUU
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    v-tec wrote:

Dobrze rozumiem, ze dawaliście gotówkę temu 'koledze’ żeby on płacił rachunki, a w dodatku nigdy nie zainteresowaliście się czy on je płaci?? 😯
    Mam nadzieję że ściągną z was te kwoty co do pensa. I tak się cieszcie że głupota nie jest karalna poszlibyście do puchy na długie lata 🙂

a ty zawsze taki madry …za bycie za madrym tez powinna byc "pucha" tylko co z takimi by zrobili w tej "puszce"

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

v-tec
    Członek

[quote:d845c050eb]a ty zawsze taki madry [/quote]
    Staram się. Fakt że kiepsko mi wychodzi… 🙂

UUU
    Członek

v-tec wrote:

[quote:0f1c496c52]a ty zawsze taki madry

Staram się. Fakt że kiepsko mi wychodzi… :)[/quote]
    dobra dobra ,jak tak to mam pytanie na prv

UUU
    Członek

v-tec wrote:

[quote:d130554e6e]a ty zawsze taki madry

Staram się. Fakt że kiepsko mi wychodzi… :)[/quote]
    dobra dobra ,jak tak to mam pytanie na prv

Anonim
    Gość

UUU wrote:

Witam!Wynajmowalem dom z kolega ,przez agencje,obydwaj bylismy na kontrakcie ( tenant agreement,cos tak) po jakims czasie dolaczy nasz 3"kolega" i zamieszkal razem z nami. nie umieszczalismy go na kontracie z agencja ( dodatkowe koszty) tylko przepisalismy na niego najwazniejsze rachunki-gaz i prad, woda i council zoatawilismy na nasze nazwiska-tak zeby kazdy mial jakas odpowiedzialnosc.I zylismy tak zgodnie , placilismy za czynsz i rachunki po rowno. po jakims czasie (ok. 4mc)ten 3"kolega " sie ulotnil, a po paru dniach przyszly rachunki za gaz i prad na jego nazwisko.W nerwach ,bo zostawil nas bez slowa wyjasnienia( ulotnil sie po angielsku haha ,wzial chyba sobie do serca to gdzie mieszka) otworzylem te rachunki i okazalo sie ze mimo tego iz dawalismy mu kase na ich zaplacenie on ma zaleglosci i to dosc spore (w sumie ok.300f). teraz nie wiem co robic ? kogo firma bedzie scigac -ta osobe ktorej nazwisko jest na rachunku czy wynajmujacych dom ??Jak wynajmujacych to chyba ktos bedzie musial kogos zastrzelic!!czy teraz mam te rachunki przepisac od momentu jego wyprowadzenia czy zaplacic w calosci?? nie wiem co robic bo"troche" mnie zaskoczyl ta cala sytuacja. prosze o rade.
    tak to jest zaufac i to komus kogo sie dobrze znalo!! a moze mi sie wydawalo ze go znam?? 👿 👿

Fajnie, ze trzymalo sie Ciebie wtedy takie poczucie humoru, choc rzeczywiscie, sytuacja jest (byla) nie do pozazdroszczenia. Mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie dla Ciebie skonczylo.
    Pozdrawiam.

gonia
    Participant

ja sie dolacze do tych co juz tez swoje powiedzieli ….
    niestety bedziesz musial zaplacic za rachunek, ktory obejmuje czas w ktorym mieszkales w tym domu.
    jesli byla to dobra agencja to napewno spisala liczniki przed twoja wprowadzka …. i spisze po wyprowadzce a za zuzycie bedziesz musial zaplacic ….

zreszta ty tez powinienes zawsze spisywac numery licznikow przed wprowadzka i przy wyprowadzce

Lazyboy
    Participant

Wiesz – najlepsze jest to, ze ten osobnik, ktory Was tak zalatwil tez sie udzielal na tym forum 🙂 Nie martw sie – kiedys sie natnie. Ale tego kosza na smieci to pewnie nie mozecie do tej pory odzalowac 😉

Pozdro

UUU
    Członek

pomyliles sie

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.