Strona główna Działy Motoryzacja samochod Z Angli -sprowadzanie

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    fatamorgana
    Participant

Ooooooooo , to dobrze zrobiłeś.
    Tylko uważaj, bo dziś piątek 13 -tego!
    😆 😉

v-tec
    Członek

Norwich Union oferuje ubezpieczenie które można zlikwidować w ciągu 7 dni i wtedy się nic nie płaci (wiem bo korzystałem jak kupowałem auto w komisie)

BeToN
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    v-tec wrote:

BeToN wrote:

…sluza one do jazdy niesprawnymi autami czyli bez: MOT i TAX-u mozesz nawet nie miec swiatel sprawnych!!!

Beton przestań proszę…
    Trade plates służą do jazdy samochodem który stoi u dealera albo w komisie (jazdy próbne itp.) i zaręczam ci że wóz musi być 100% sprawny (nie musi mieć tax disku bo płaci się miesięczną opłatę za posiadanie takich tablic, a ubezpieczenie jest opłacone hurtem na wszystkie auta które są na placu)[/quote]

v-tec nie ucz ojca dzieci robic, kierujac sie wlasnymi domyslami 😈
    poniewaz mam okazje osobiscie jezdzic z takowymi tablicami mozesz mi wiezyc, czasami ciagam nie dokonca sprawne technicznie naczepy ( pomijam bez MOT bo TAX-u one nie potrzebuja) i mam doczynienia z kontrola nie policji a VOSA i jakos nic sie nie dzieje jak mnie zatrzymuja z taka naczepa!
    wiec zastanow sie nieraz jak cos klepniesz na tej klawiaturce 😡

fatamorgana
    Participant

Chwila moment!
    Mowa o naczepach, zaś kolega Tomala mysli o samochodach osobowych.
    To jednak nie to samo… 😕 😮 😯

BeToN
    Participant

fatamorgana wrote:

Chwila moment!
    Mowa o naczepach, zaś kolega Tomala mysli o samochodach osobowych.
    To jednak nie to samo… 😕 😮 😯

fatamorgana tu niechodzi co kolega Tomala powiedzial lecz do czego sluza trade plate, i auto z takimi tablicami nie musi byc w 100% sprawne jak to stwierdzil v-tec, ale sa pewne takowe warunki stanu technicznego,
    i musze stwierdzic ze jest to samo gdyz naczepa nalezy do samochodu i podlega przegladowi MOT i porusz sie po drogach.

fatamorgana
    Participant

Interesujące to, naprawdę…
    Masz racje, ale jakoś nie umiem się doszukać w DVLA nic więcej na ten temat. Fakt, naczepa/przyczepa też musi spełniać jakieś minimum, ale to nie jest samoistny pojazd silnikowy, lecz tylko naczepa.
    Pamiętam jak sprzedawca- dealer used cars- wrzucił taką trade plate za szybę, jak jechaliśmy testować auto (nie miało TAXU, miało MOT).
    Ale ciekaw jestem, na ile naczepy/przyczepy są róznie traktowane od samych aut.
    Bo jakby nie patrzeć, to dwie różne kategorie pojazdów kołowych, ale pojazdy silnikowe, mają więcej przepisów, wymogów…
    Znajomi przywozili auta niormalnie jeżdżące po drogach, a jak coś było z nimi nie tak, to robili normalnie, czyli zamiast "omijać" jak chce Tomala, kupili co trzeba, a potem dostali zwrot.
    Najlepiej jest wrzucić na lawetę (przerobiłem dwukrotnie), bo wtedy jedynie jakiś Szwab niesympatyczny co najwyżej po drodze się może wypytywać co i skąd, ale mając dowód zakupu (byle nie odręcznie napisany), może nam ….

BeToN wrote:

…Ewentualnie mozna jechac na bialych tablicach tzw. TRADE PLATE ale zwykly uzytkownik ich nie otrzyma z DVLA sluza one do jazdy niesprawnymi autami czyli bez: MOT i TAX-u mozesz nawet nie miec swiatel sprawnych!!!

Myślę, ze skoro wszystko wzięło się z tej wypowiedzi, to może Beton spróbujesz ten wątek nieco rozwinąć? Przyda się wiedzieć o takich róznych niuansach…
    Bo widzę tu jedną sprzeczność:
    z jednej strony ewentualnie można jechac na białych tablicach, ale z drugiej strony- zwykły użytkownik ich nie otrzyma…A Tomala czy każdy z nas jest raczej uzytkownikiem "zwykłym", więc czy jest sens mówić o czymś (sugerować to), jeśli i tak nas nie dotyczy?
    Chyba że jest coś, o czym nie wiemy, a wiesz Ty. Podziel się prosze.
    🙂
    Pozdrawiam.

v-tec
    Członek

1szy raz słysze żeby pojazd mógł poruszać się po drodze bez 'sprawnych świateł’. To co, jak nie będziesz miał świateł a ja wjadę na ciebie bo nie zobaczę twojego auta to uwierz będzie mi wszystko jedno czy twój wóz był na trade plates czy na normalnych jak będę połamany leżał 😕
    To że pojazd nie musi mieć ważnego przeglądu to nie znaczy że nie musi być sprawny. Jak nie mi działają światła nie mogę wyjechać autem na ulicę mimo że mam ważny przegląd. Kto chce może to uważać za moje 'domysły’ (btw. jest to opisane na odwrotnej stronie druku mot)

tomala_x
    Członek

ale jeszli wypelnie trzecia kartke o tym ze samochod idzie na import to
    wtedy niedostaje jakis nowych tablic do samochodu i nie place jakiegos podatku ????????

fatamorgana
    Participant

tomala_x wrote:

ale jeszli wypelnie trzecia kartke o tym ze samochod idzie na import to
    wtedy niedostaje jakis nowych tablic do samochodu i nie place jakiegos podatku ????????

😯 😯 😯 😯 😯 😯 😯 😯 😮
    Powiedz mi jedno chłopie:
    Jak Ty chcesz w ogóle samodzielnie dojechać do Polski takim autem, skoro nie umiesz zauważyć (samodzielnie) o czym dopiero Ci napisaliśmy? 😯
    Widziałeś, zeby była wcześniej o czymś takim mowa?
    Nie mam sił Ci wyjaśniać znowu wszystkiego.
    No i jaki IMPORT?!?!?!?! 😯
    Chcesz tutaj przywieźć auto z Polski czy jak? 😯

v-tec
    Członek

Wiesz fata ci handlarze samochodów nigdy nie odznaczali się specjalną błyskoliwością. Raczej buraki to były, tak ich z Polski pamiętam 😉

tomala_x
    Członek

sorryy export !!!!
    wiec jak kupuje smaochod w angli i od razu chce go wziasc na export do polski bez zadnego rejestrowania go na siebie tutaj w angli to jak mam to zrobic .
    konkretnie !!! pozdrawaim

fatamorgana
    Participant

Konkretnie?
    Dobra:
    1. Anglia piszemy z dużej

2. jak auto na bieżąco uzytkowane, to ubezpieczenie, plus ew. TAX i zwyczajnie jedziesz z dowodem rej. Przed wyjazdem aplikujesz o Certyfikat Eksportowy (na dowolne nazwisko). Albo ktoś Ci go odeśle, albo sam po niego przyjedziesz. (nie wiem czy urząd DVLA wysyła za granicę).
    Mając dowód rej. plus dowód zakupu i ubezpieczenie wystarczy spokojnie, by od razu jechać na kołach.

3. jak wóz jest ze scrapu (nie użytkowany, bez dowodu rej.), to na podstawie rachunku zakupu (i czegokolwiek innego -jak jest), aplikujesz o Salvage Certificate (ok. 10 dni)- gdy jest bity, lub Certyfikat Eksportowy – gdy jest ok.. Trzeba znać numer. rej, numer nadwozia VIN, oraz numer silnika. Piszesz to na siebie. (dowody rej. mogą być tylko wystawione na adres w UK, ale te inne dokumenty wywozu na adres w Polsce).
    Możesz brać na lawetę i jechać od razu.

4. uważać na sprzedajacych auta z placu uszkodzonych, czy wyrejestrowanych! Auto może nie być do końca kompletne…(radia, poduszki pow.)

5. ostatni punkt Panie Tomala jest taki: [b:1ae090434a]czytać uważnie a nie na odp…l![/b:1ae090434a]

tomala_x
    Członek

wielkie dziekiiiiiiii !!!! pozdrawaim

Wyświetlanych postów: 13 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.