Strona główna Działy Hyde Park Coventry

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #13192
  chemik
  Participant

  Hej czy ktos wie jak wyglada bus station w Coventry?Bede tam w nocy wiadomo o co chodzi?

  #65500
  yuuki
  Członek
  #65519
  fatamorgana
  Participant

  Powiedziałbym Ci jak wygląda, ale ponieważ zaraz przyczepi się jakaś maruda twierdząc, że to ja się czepiam i robię z Ciebie jakiegoś ślepca, więc może lepiej jak sam pomyslisz jak w tym kraju wyglądają dworce busów…
  A tak w ogóle…National Express czy local transport?
  Pozdrawiam. 🙂 😉

  #65525
  7sisters
  Participant

  Nie mam pojęcia jak wygląda stacja autobusowa w Coventry ale samo miasto jest szczególne.

  W średniowieczu wzbogaciło się na handlu wełną i stało się jednym z większych miast w kraju. Zabudowa trochę przypominała York – wąskie uliczki, drewniane domki etc.

  W listopadzie 1940r Hitler wybrał Coventry jako cel ataku lotniczego (wybrał je na podstawie przewodnika po Anglii). Nalot niemal calkowicie zniszczyl średniowieczne centrum. Z pożaru ocalało kilka domków i wieża katedry.

  Po wojnie katedrę pozostawiono jako trwałą ruinę i po jej północnej stronie wybudowano nową, modernistyczną katedrę. Centrum odbudowano w brzydkiej architekturze lat 50-60tych.

  Miasto robi dość wstrząsające wrażenie, zwłaszcza szkielet starej katedry z przytulonym do niej jednym drewnianym, słodko rzeźbionym domeczkiem który ocalał z pożaru.

  #65530
  100%polak
  Participant

  Chyba tak wygląda ❓
  Coventry Central Bus Transportation Hub
  a w środku tak:
  http://flickr.com/photos/mzagozda/323262360/

  dworzec jak dworzec 🙄

  #65543
  Justi
  Participant

  Byłam w Coventry na bus station w środku nocy. Miałam tam przesiadkę w drodze na lotnisko w Luton. Ogólnie to nie było tak źle, poza tym że zmarzłam czekając godzinę na autobus. Było tam bardzo pusto, właściwie kilku ludzi tylko widziałam i nie ma nic otwartego żeby posiedzieć i np. wypić kawkę. Są tylko automaty. Powodzenia, nie jest tak źle.

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.