Strona główna Działy Zdrowie zielona herbata

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    Ulka
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    dafunkonline wrote:

mediator… kto pije ten wie 😀
    najlepiej zalać zielonkę wodą o temperaturze troszkę poniżej 100%… i tak dolewać… ja to czasami potrafię jedną zasypkę pić cały dzień 🙂

a co do yerba mate to nie jest to zielona herbata… to chyba w ogóle nie jest herbata… choć szczerze mówiąc smakuje całkiem całkiem…

i jeszcze jedno… uważam, że profanacją jest dosypywanie do zielonej herbaty cukru…
    ble…ble…

Profanacja smaku jest slodzenie [b:4683a63bfb]kazdej[/b:4683a63bfb] herbaty, nie tylko zielonej… 😀

Serdecznie pozdrawiam

Marta Klecz
    Członek

A moj znajomy-przyjaciel przywiozl herbae zielona z Indii…jakas oryginalke…i wogole- zreszta nie wiem z Laosu czy skads tam….
    I wszyscy sie podjarali….
    A smakowala jak kupa yaka

hehe

A zielonej wole nie pic starej bo mi gebe wykreca od cierpkowsci…
    I nie interesuje mnie ze chinczycy pija 7 czy 8 wywarow…
    Yasminowa za to lubie

dafunkonline
    Participant

z jasminem jest troszkę mdląca.. przywiozłem sobie kiedyś taką wielką paczkę tej herbaty z podróży do azji…i się rozczarowałem…
    nie kocham dużej ilości jaśminu w herbacie

a co do wczorajszego zakupu to ..hmm… jeakość – III liga
    chyba rzeczywiście nie uda mi się znaleźć dobrej, prawdziwej, bez patyczków, zielonej herbaty 🙁

a teraz porównanie

to herbata z chińskiego sklepu (niestety okazała się niewypałem… ale co zrobię ? oka nie wyjmę, ch.. nie nadmucham…), po zalaniu pływa na powierzchni dużo kijaszków :/ liście zwijane w kulki
    [img:5031586bfa]http://i127.photobucket.com/albums/p131/dafunkonline/china.jpg[/img:5031586bfa]

a oto przywieziony z Polski skarb dynastii ming sjang 😀
    kocham sjang 😀
    herabta w smaku łagodna, ale wyraźna, kolor niezmącony i pociągający 😀 kocham pociągające spojrzenie (fata.. ale i tak na pierwszym miejscu są piersi)
    liście zwijane w jak rurki… i na pierwszy rzut oka mogą przypominać łodygi… 😀
    [img:5031586bfa]http://i127.photobucket.com/albums/p131/dafunkonline/pol.jpg[/img:5031586bfa]

Marta Klecz
    Członek

Bys musial zaaplikowac choc raz, bym zrozumiala 😉

dafunkonline
    Participant

z herbatą jest ja z człowiekem – jak nie porozmawiasz to niczego się nie dowiesz… 😀
    kocham halucynacje 😀 (znaczy się omamy słuchowo wzrokowe)

… wysoki sądzie… herbata powiedziała mi "idź i zabij.. idź i zabij… bliźniaki żyć nie mogą !".. więc posłuchałem dobrej rady i tak jakoś się stało, że to ptactwo samo się napatoczyło pod ostrze…

dożywocie w zawieszeniu !

kocham zawieszenie 😀

hammer18
    Participant

[quote:e169bacbd6]Chinese Supermarket: Wing Lee Hong 117-119, Vicar Lane, Leeds, LS1 6PJ

[/quote]

bylem i stwierdzili ze niemaja mietowej herbatki 😥 😥

dafunkonline
    Participant

hammer !

w tej knajpce (adres podała montse) zaparzają herbatę ze świżych liści mięty, a jesli chodzi o chińskie "cudoki" to nie tam miałeś się zaopatrzyć w liście mięty (montse wyrwała się z adresem do tej chińszczyzny bo w sumie wynikało z kontekstu mojego posta, że o ten sklep mi chodzi, a to niestety pomyłka :D)
    zobacz w sklepie na ulicy… hmm .. przy jednym z wejść do leeds city market …..chyba george street… sklep ze zdrową żywnością i zapytaj o liście mięty.. spytaj też czy mogą załatwić świeże
    (bardzo dobry ryż basmati tam mają)

kocham basmati, które się nie klei ! 😀

montse
    Członek

🙁 😳 Sorry for the mistake.

[b:9d0f57ae67]Beano Wholefoods Co-Operative[/b:9d0f57ae67]
    70, North St, Leeds, LS2 7PN
    Tel: 0113 243 5737

They sell loose leaf tea by weight:

~ Mint …………….. 25p / 25g
    ~ Peppermint……. 35p / 25g
    ~ Green ………….. 2.09F / 125g (jars)

[b:9d0f57ae67]Org Organics Ltd[/b:9d0f57ae67]
    79, Great George St, Leeds, LS1 3BR
    Tel: 0113 234 7000

They don’t sell mint or peppermint tea in leaves, only in bags.

~ Green tea (loose leaf) …….. 1.99F for 125g

hammer18
    Participant

jutro ruszam na miasto tam gdzie piszecie wiem wiem gdzie to ejst maja troche odzywek 😀 o herbatke bede pytal

Symeon
    Członek

Wie ktoś może gdzie w Leeds mogę zakupić yerba mate i 'oprzyrządowanie’ czyli naczynka, bombille (drewniane)?

Symeon
    Członek

Dobra… to może wie ktoś gdzie dostanę herbatę Pau D’Arco?

Pozdrawiam

GAWEL
    Participant

kilka informacji o herbacie…
    http://zdrowie.onet.pl/1397799,2039,0,2,,moc_ukryta_w_herbacie,profilaktyka.html

Wyświetlanych postów: 12 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.