Strona główna Działy Finanse Cytat z Onet-u…, gdyby komus umknęło…

Wyświetlanych postów: 4 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #12435
  bolek
  Participant

  Sąsiedzi, najbliższa rodzina, recepcjonistka w pracy albo pełnomocnik – każda osoba jest dobra dla inspektora kontroli skarbowej. Warunek? Musi chcieć przyjąć decyzję w imieniu podatnika – informuje "Rzeczpospolita".

  Dla urzędników skarbowych i inspektorów kontroli skarbowej koniec roku to czas wytężonej pracy. Niektórzy jeżdżą nawet po całym kraju, chcąc zdążyć przed końcem roku z doręczeniem decyzji ustalającej wysokość zaległego podatku wraz z odsetkami za zwłokę – dodaje gazeta.

  Niektórzy przedstawiciele skarbówki na nogach są już od 6.00 rano, po nocy spędzonej w pociągu. I niejednokrotnie nie jest to jedyna taka podróż w pogoni za danym pełnomocnikiem.

  Inni starają się doręczyć pisma w mieszkaniu lub w miejscu pracy. Pozwala im na to art. 148 ordynacji podatkowej. Najczęściej jednak pracownicy fiskusa starają się doręczyć pisma domownikom, sąsiadom albo dozorcom domów, w których mieszkają ścigani podatnicy. Ale uwaga! Nie mogą nikogo zmusić do odebrania korespondencji – zauważa "Rzeczpospolita".

  – Inspektorzy mają pięć lat na wręczenie decyzji ustalającej podatek w prawidłowej wysokości. Wolą jednak poczekać, aby narosły odsetki, i dopiero wtedy, na ostatnią chwilę, starają się doręczyć decyzje podatnikom – mówi cytowana przez dziennik radca prawny Anna Bryńska.

  Więcej w "Rzeczpospolitej".

  #64531
  Anonim
  Gość

  ale z ciebie cienki bolek,i czym tu sie emocjonowac?wierzysz w artykuly onetu??? 😀 😀 😀

  #64572
  bolek
  Participant

  E tam cienki, hehe, gdzie ty tu emocje widzisz? Poza tym refleks masz niezły…, post już wiosenną trawą zarósł…
  Pozdr

  #64586
  fatamorgana
  Participant

  Spoko…co to jest 3 miesiące w porównaniu do pięciu lat inspektora… 🙂 😛

Wyświetlanych postów: 4 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.