Strona główna Działy Zdrowie domowe sposoby na przeziebienie

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    koukla
    Participant

Hej, powiedzcie mi co sie dzieje, czemu praktyki polskich lekarzy roznia sie od angielskich. Nigdy nie mialam nic przeciwko angielskim lekarzom. Teraz juz sama nie wiem. Juz 3 tygodnie padam od glupiego kaszlu. Jest tak silny, ze juz oposcilam tydzien pracy. Poszlam do dwoch roznych lekarzy a oni upierdliwie twierdza ze mi kaszel sam przejdzie. Mam sobie tylko popijac syropek, niewazne czy na suchy czy mokry kaszel. Dziwne, bo jakos nie ma zamiaru przejsc. Wyprobowalam chyba wszystkie metody jakie tu polecaliscie i zupelnie nic nie pomaga

dafunkonline
    Participant

kukiełko kochana
    najlepszym sposobem na przeziębienia i inne kaszle jest częste noszenie szalika i czapki 😀

z kaszlem jest jak z facetami… pokochasz i sam odejdzie 😀
    kocham kaszel 😀

GAWEL
    Participant

Pokroic cebule w kostke wsadzic do sloiczka dodac ze 2 lyzeczki cukru wymieszac odstawic w cieple miejsce np. na kaloryfer!!! kiedy pusci sok zazywac go jak syrop!!! pomaga w walce z upierdliwym kaszlem!!!
    smacznego 😯

Marta Klecz
    Członek

Ja robie inhalacje z Mucosolvanu.
    Ale nie polecam na noc- bo sie zakaszlec mozna.
    Malemu w momentach krytycznych daje zelki witaminowe i jakos mi nei chorowal dlugo.
    W piatek za to mi sie zalatwil…i nei wiem czy jutro bede mogla isc do pracy… 🙁

koukla
    Participant

wypowiadam wojne mojemu kaszlowi. Ja w przeciwienstwie do Dafunkonline nie kocham kaszel

koukla
    Participant

Ciagle walcze, jak na razie przegrywam na calej linii 🙁

dafunkonline
    Participant

hmm… to może zachlej sie do nieprzytomności.. 😀
    a rano kaszel sam zniknie

za to pojawi się niesamowity ból głowy 😀
    to kocham też !

koukla
    Participant

Poddaje sie… 🙁

magda_w
    Participant

Jesli chodzi o kaszel to nie wiem jak pomoc, jesli chodzi o zwalczanie "poczosnkowego zapachu" to najlepiej zuc świeże zioła: pietruszkę, koperek, bazylie, miętę, bo mycie zebow nie za bardzo pomaga:), a jesli chodzi o nieswiezy oddech tak wogole…wogole-> http://www.po40.pl/Nieswiezy_oddech.html

Kind old gentelman
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    koukla wrote:

Poddaje sie… 🙁

1. Mozesz miec gruzlice, ale pewnie nie plujesz krwia i jej nie masz
    2. Mozesz miec poczatki astmy i rozne czynnki pobudzaja kaszel: zimne powietrze, dym tytoniowy….
    3. Moglas miec wlaczony lek na nadcisnienie i nie zwalczysz kaszlu zadnym syropem, trzeba rozwazyc zmiane leku
    4. Moglas ostatnio przejsc zapalenie oskrzeli lub pluc i angielscy lekarze maja racje, wtedy kaszel bedzie sie utrzymywal kilka tygodni
    5. Mozesz palic i nic nie poradzisz
    6 Mozesz pojsc do apteki i pogadac.

7sisters
    Participant

Chyba gentLEman?

Kind old gentelman
    Participant

Oczywiście, dziękuję, ale nazwy chyba nie mogę sam zmienić – próbowałem w profilu i nic.
    Jak się nic nie da zrobić to się wyloguję, bo będzie mnie to drażnić.

Giggs
    Participant

A nie myślałeś żeby po prostu zacząć używać ekologicznych ziół… ? Ja ostatnio na przykład jak miałem problem z pasożytami, które grasowały po moim organizmie, to postanowiłem sobie zacząć stosować ekologiczne zioła, które znalazłem na stronie https://organis.pl/produkt/vermis-pasozyty-ekologiczne-ziola/ . I powiem wam, że na początku byłem co do nich trochę sceptyczny, ale okazało się, że naprawdę działają.

jjusti18
    Participant

Myślę, że jeżeli chodzi o leczenie się dorosłego to co do domowych sposobów mnóstwo propozycji znajdziesz w internecie. Natomiast przy malutkim dziecku już trzeba być bardziej ostrożnym i nie można sobie bagatelizować nawet kataru. Jak dziecko się męczy najlepiej podać mu mgiełkę do nosa Disnemar http://www.disnemar.pl która udrożni nosek i go dobrze oczyści.. Zaś kiedy objaw przeziębienia jest więcej najlepiej udać się do lekarza.

luca
    Participant

Co mi pomaga:
    wypoczynke
    rezygnacja z pracy i ciepłe lóżko
    herbata z cytrynką i odrobina miodu
    oraz oczywiscie paracetamol plus witamina C

Przeziębienie ma to do siebie, że trzeba po prostu je wyleżeć. Nie ma sensu przepracowywac się bo potem może się przekształcić w poważna chorobę.

http://czytelnia.cefarm24.pl/zdrowie/choroby-i-terapie/top5-domowe-sposoby-przeziebienie/attachment/przeziebienie
    Jeśli ciągnie się więcej niż kilka dni to dobrze byłoby wybrać się do lekarza oczywiście. Bo byc może będzie potrzebne wprowadzenie antybiotyków.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.