Strona główna Działy Nauka KONIEC darmowych kursów językowych?!

Wyświetlanych postów: 8 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    fatamorgana
    Participant

Wygląda na to, że sami się do tego przyczyniliśmy….
    http://www.polishexpress.co.uk/artykul.aspx?id=322
    🙁 😕 🙄

Malgon
    Participant

to bylo w sumie do przewidzenia …. ale i tak sporo osob sie zalapalo.
    😉

Sandgirl
    Członek

To jak ja sie zapisalam na przyszly rok to bede musiala placic juz? 🙁 🙁 A chcialam sobie certyfikat wyrobic w koncu 🙁

polip75
    Członek

ja chodze w huddersfild 10 godzin tygodniowo, od wrzesnia bedzie to koszt 6 funciakow za godzine, ten osoby ktore maja zasilek z job center beda chodzily nadal za darmo pod warunkiem ze ich zyciowy partner nie pracuje, ale jesli pracujesz na kontrakcie spytaj sie swojego pracodawcy czy nie bedzie chcial placic za ESOL na swoj koszt, wiem, ze tesco bedzie placic polskim pracownikom za kurs
    [/b]

Baggins
    Participant

Skandaliczny jest ten artykul szczerze powiedziawszy….
    Wypowiedz nauczyciela
    ”Mamy dzieci z rodzin z Pakistanu, czy Indii, które urodziły się już tutaj i nie mówią po angielsku, bo w domach dorośli mówią tylko w ich ojczystym języku. To im należy się pierwszeństwo – twierdzi. Oni są mieszkańcami tego kraju od dziesięcioleci, wielu Polaków zgłasza się natomiast jak na darmowe wakacyjne kursy językowe, nie zamierzając na stałe osiedlić się w Wielkiej Brytanii.”

Co za brednie. Ja chodze na ESOL raz w tygodniu do collegu, college ma przerwe – kurs ma przerwe. Darmowe wakacyjne kursy??? W wakacje college ma przerwe:).
    Hinduskie i pakistanskie dzieci mieszkaja to do dziesiecioleci (specjalnie powtorzone sformulowanie niegramtyczne) i nie umieja po angielsku. A czyja wina??? Ze sie nie chca asymilowac ze spoleczenstwem to nikt nie widzi, jakby chcieli to by zadbali o przyszlosc dzieci. Zero myslenia, typowy angielski kretynizm (generalizuje). Jak wola grac w krykieta z banda podobnych sobie to niech sie nie pchaja na kursy. Niech se znajda angielskich rowiesnikow bo rozumiem ze do szkoly to chodza jakies specjalnej z wykladowym hinduskim 😀 .

No pewnie zreszta ten nauczyciel ma rowniez ciapaty wyraz twarzy

Gesiu
    Participant

Nie wiem czy te kursy ESOL sa warte tego by za nie placic. W zeszlym roku zdalem egzaminy i dostalem Level 1 certyfikat. W tym roku zapisalem sie na Level 2. Niestety wieczorowo tylko ja jeden jestem na tym poziomie. Pozostali to Entry 3 i Level 1. Spytalem sie kiedys mojego nauczyciela zeby dawal mi cos z Level 2, abym mogl sobie pocwiczyc troche w domu. Niestety do dzis nic nie dostalem i ucze sie rzeczy ktore juz kiedys gdzies w przeszlosci slyszalem.

Poziom niektorych nauczycieli tez pozostawia wiele do zyczenia.

Mysle ze gdybym mial placic za uczenie sie jezyka o zdecydowalbym sie na prywatnego nauczyciela. Zebrac sie w 2-4 osob i poszukac sobie osobe od ktorej mozna by wiecej wymagac jest zdecydowanie lepszym rozwiazaniem.

Malgon
    Participant

Tak to czasem bywa z tymi kursami

hehehe a to dobry pomysl z tymi grupkami.
    Tez o tym myslalam …. :):):)

akukain
    Participant

Co do College’u i kursow jezykowych masz racje. Bywa smiesznie, ale nie bede opisywac szczegolow. Sama uczeszczam na jeden z ESOL’owskich kursow, zaczelam od pazdziernika. Hmm.. Nie wiem czy od przyszlego roku zdecyduje sie. Ten mam nadzieje ze jakos skoncze, chociaz roznie z tym moim lenistwem bywa. Szczegolnie ze pracuje na nocki,a kurs mam popoludniami.. Nie ukrywam ze lepiej mi sie spi jak sie ciemnawo robi a tak kicha.. ;/

Wyświetlanych postów: 8 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.