Strona główna Działy Hobby samochodem po Londynie

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    ela1981
    Participant

Bede miala gosci, ktorych chce zabrac do Londynu samochodem, w celu czysto turystycznym. Do tej pory jezdzilam autokarem, w zwiazku z czym calkowicie nie orientuje sie w temacie parkingow w centrum, oplat? za przejazd przez miasto, ogolnie utrudnien drogowych w Londynie (a moze takowych nie ma? – no oprocz korkow).

v-tec
    Członek

Wiem tylko że jak przejdziesz duże czerwone C namalowane na jezdni to musisz w tym samym dniu zapłacić Ł8, można płacić w sklepach, na stacjach benz. itp., otherwise Ł30 penalty.
    Chyba jednak lepiej tubą jeździć.

fatamorgana
    Participant

W Londynie obowiązuje opłata zwana congestion charge za wjazd do Ścisłego Centrum. Nie na leży liczyć na jej uniknięcie…
    Osobiście nie polecam jazdy po Centrum (City), a nawet po środkowej części, ponieważ w tygodniu korki, zaś w weekendy zawsze i wszędzie ruch turystów, samochodów masa, parkingi uliczne na permity dla mieszkańców, na duże – podziemne są karnety, albo są drogie, no ale przede wszystkim, nie najlepsze oznakowanie, co jest przyczyną częstych pobłądzeń. Zdecydowanie polecam dojazd do dzielnic północnych i pozostawienie samochodu w jakimś spokojniejszym miejscu przy stacji metra, a dalej bez problemu dojedzie się i pewniej i szybciej- metro nie stoi w korkach, a da się nim dojechac pod większość z najciekawszych miejsc.
    Mapka jest free na każdej stacji, a kupując bilet dzienny (w zależności od strefy 4.90- 10 Ł) mamy problem z głowy i można jeździć do woli.
    Jeszcze jedna rada: przyjedźcie jak najwcześniej. W Londynie na zwiedzaniu czas upływa bardzo szybko. Co zwiedzić o tym był specjalny post…
    W tym roku byłem już czterokrotnie w Londynie i zawsze jadę autokarem.
    (Raz wracałem pociągiem). Zauważyłem, że kierowca znający przecież drogę, musi poświęcić ok. 25-35 minut na przejechanie z rogatek do dworca Victoria. Pytanie ile czasu zajmie to komuś kto nie zna drogi, a nie jest łatwo bez doświadczenia nawigować z mapą…
    Dla porownania: z Ealingu- polskiej dzielnicy w zach. części metro jedzie też nie za krótko, bo bez przesiadki do centrum jakieś 20 minut. Ale to wynika z ilości stacji.
    Pozdrawiam.

bolek
    Participant

Z tym dużym C to jest 8 F w ten sam dzień lub 10 f na drugi dzień do północy, można to też zapłacic przez internet. Potem juz tylko: do 14 dni opłata (znizkowa) 50 F, do 28 dni-100 F albo powyżej 28 dni – 150F. Można się odwołać od mandatu, składając odwołanie od razu decydujemy się na 150 F kary – tak to sobie sprytnie wymyślili….
    System oparty jest o kamery i oprogramowanie identyfikujące nr rejestracyjny pojazdu i porównujące z danymi kierowców, którzy uiścili opłatę -więc nie da się go niestety uniknąć.
    Megabus za pare funciaków ( już od 1,5 f) to chyba najlepszy sposób na zwiedzanie Londynu.

v-tec
    Członek

Megabusem to można dojechać na Victorię ale nie poruszać się po Londynie a to 2 różne sprawy 🙂

Co do opłat za wjazd to można je także opłacić na http://www.cclondon.com na dowolny dzień albo kilka dni, a po zarejestrowaniu się na tej stronie można także płacić smsem prościej już się nie da. W weekendy nie płacimy, a cały okres od wiglii do Nowego Roku także jest bezpłatny!

ela1981
    Participant

Megabus stanowczo odpada (bo z dzieckiem moge wyjechac w nocy samochodem dzieki czemu zyskam na czasie gdy maly bedzie spal w nim). Hmmmm sama nie wiem jeszcze jak to zrobimy, podroz planujemy wlasnie miedzy Wigilia a Nowym Rokiem.
    Dzieki za podpowiedzi, przede wszystkim za stronke.

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.