Strona główna Działy Finanse Dlaczego

Wyświetlanych postów: 7 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    chemik
    Participant

Witam,moze ktos mi wytlumaczyc dlaczego nie zabieraja mi podatku?Zmienilem agencje w poprzedniej pracowalem 6 mc,a teraz w tej nowej pracuje juz 3 mc i nikt mi niechce zabrac podatku.Dzieki

Mediator
    Członek

A spytales ich o to? Spytaj, bo jesli nie zabieraja, to musza wiedziec dlaczego. Jesli na Twoich payslipach nie wyszczegolniono podatku i taka sama sytuacja ma miejsce w drugiej agencji, to widocznie nie jest to przypadek. Moze ktos na tym forum bedzie znal przyczyne i poda Ci ja ale powinienes moim zdaniem poprosic jak najszybciej o informacje u zrodla. A moze ty jestes sole worker?

fatamorgana
    Participant

Może ma specjalne przywileje, ale o nich nie wie… 😀

Mediator
    Członek

Dziwna sprawa. Ale naprawde dziwi mnie to, ze Kolega nie poszedl do pracodawcy i nie zapytal juz po pierwszej wyplacie. To nie jest tak, ze nikt nie chce Ci zabrac podatku, bo jak najbardziej chce i tym kims jest Inland Revenue a jesli jestes w grupie honorowych dawcow (tej co ja :lol:), to rowniez US w Polsce pala tesknota. Powinienes to jak najszybciej sprawdzic. Zwroc sie tez z takim zapytaniem do agencji, w ktorej pracowales. Napisz nam na forum, o co chodzilo i jak to jest z Twoim podatkiem. Moze to byc jakas informacja na przyszlosc dla osob, ktore beda w podobnej sytuacji

v-tec
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    chemik wrote:

Witam,moze ktos mi wytlumaczyc dlaczego nie zabieraja mi podatku?Zmienilem agencje w poprzedniej pracowalem 6 mc,a teraz w tej nowej pracuje juz 3 mc i nikt mi niechce zabrac podatku.Dzieki

Chciałbym mieć takie problemy 🙂 A na poważnie najpierw sprawdź swój kod podatkowy (tax code) na paskach z wypłatą. Powinien być mniej więcej taki: 503L i wtedy zaliczka na podatek powinna być pobierana przy zarobkach większych od Ł95 tygodniowo (Ł5,030 rocznie)
    Jeśli mimo to nie jest i nie da rady tego zrobić ciągle jest sposób na bycie ok z urzędem skarbowym: nie wcześniej niż w kwietniu 2007 sam podlicz należny podatek np. tu: http://www.listentotaxman.com i wyślij czek na stosowną kwotę do skarbowego.
    (Wskazówek dot. tego ile tys. funtów będziesz musiał dodatkowo zapłacić w Polsce udzieli ci Mediator 🙂 )

hammer18
    Participant

mam pytanie nei bede tworzyl nowego posta czy tax code moze wygladac np.503l/1 ?? albo podobnie??

fatamorgana
    Participant

Skoro może mieć symbol W 1489L to czemu nie taki?

Wyświetlanych postów: 7 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.