Strona główna Działy Hyde Park Jak wstawiać zdjęcia do forum?

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #12129
  fatamorgana
  Participant

  No Ulka, Shaman i reszta! Czas na naukę!
  Tylko nie wstawiajcie do co drugiego posta! 😆
  Najpierw trzeba załadować zdjęcia do darmowego serwera/stronki w sieci (namiary poniżej, polecam imageshack), a żeby do tego mogło dojść, najpierw musicie się zarejestrować na takiej stronie. Potem upload z dysku twardego czy innego nośnika na waszym kompie oznaczony jako "HOST IT".
  Najlepiej zmniejszyć wcześniej plik zdjęciowy, ale można użyć "resize" w opcjach do wyświetlania na monitorze 17". Po załadowaniu wyskoczy miniatura i będą powyżej podane adresy URL, a poniżej adresy gdzie to zdjęcie się znajduje, aby móc je przywołać.
  Zaznaczacie i kopiujecie ten przy którym pisze: Thumbnail for forums (1) i wstawiacie/wklejacie do posta używając najpierw znacznika z opcji na pasku powyżej pola tekstowego w poście (-czyli ponownie klikając ów "img".
  Używając tego adresu powyżej, macie wstawioną do posta miniaturkę, w którą gdy klikacie, pojawi się powiększenie zapisane na owym adresie na serwerze.
  Natomiast jeśli chcemy nie wstawiać miniaturki ale sam adres do kliknięcia i wyświetlenia, to kopiujecie adres poniżej miniatury oznaczony jako "Hotlink for forums (1)".
  Jest to jedynie sam link do wywołania zdjęcia.

  http://i59.photobucket.com/
  http://imageshack.us/
  Powodzenia. Jakby coś nie grało to pisać.
  O ile wiem, to kilka osób wie od dawna jak to zrobić, ale jakoś nikt nie wpadł, aby tą wiedzę upublicznić.
  Jak specjaliści mają uwagi do mojego amatorskiego komentarza, niech też piszą. Ja się też wciąż uczę… 😀 🙂

  #55491
  Ulka
  Członek

  Fajnie to wytlumaczyles, zdjecie potrafie juz dodac do posta, tylko w…. naturalnej wielkosci 🙁 Jak ja mam je zmniejszyc? Probowalam i nic. Pomocy 😀

  #55492
  Ulka
  Członek

  Juz po klopocie. Szczesliwie w srodku nocy nadeszla pomoc. Z odsiecza przybyl Hardcor i podal mi adres strony w jez. polskim i bardzo pomogl.
  Jeszcze raz Ci dziekuje za posta, co ja bym bez Was zrobila 😀
  Pozdrawiam

  #55504
  Shaman
  Członek

  Dzieki Fata

  #55507
  fatamorgana
  Participant

  Ulka a dlaczego nie wiedziałaś jak zmniejszać?
  Przecież napisałem, że w Imageshack, jest funkcja RESIZE do zmniejszania właśnie…

  #55540
  Ulka
  Członek

  Dodkonale opisales, zgadza sie, poza jednym drobiazgiem: co ma zrobic taki tuman jak ja, ktory nie rozumie co czyta i nie umie sie zarejestrowac na Imageshack 😳 Za to skorzystalam z Fotosika i moje nedzne zdjecia trafia w koncu na forum 😀 Jeszcze raz Ci dziekuje
  Pozdrawiam

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.