Strona główna Działy Finanse karta z Inlandrevenue

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    keraj
    Participant

Kolega mi opowiadal ze jest karta do wyrobieia w Inlandrevenue,ktora daje mozliwosc nizszej oplaty na Insurance i agencja do kazdej godziny przepracowanej dla niej doklada 50p.Podobno karta jest darowa i czeka sie tydzien.Co wy na to?[/i]

7sisters
    Participant

Mam wrażenie że ktoś Ci głupot nagadał.

OBSERWATOR
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    keraj wrote:

Kolega mi opowiadal ze jest karta do wyrobieia w Inlandrevenue,ktora daje mozliwosc nizszej oplaty na Insurance i agencja do kazdej godziny przepracowanej dla niej doklada 50p.Podobno karta jest darowa i czeka sie tydzien.Co wy na to?[/i]

Niekoniecznie to głupoty.
    Chodzi na pewno o kartę CIS dla samozatrudnionych w sektorze budowlanym lub pokrewnym.
    Faktycznie insurance jest niższy (minimum to 2.50 f na tydz.), ale trzeba pamiętać, żeby go samemu zapłacić- chyba co kwartał.
    Karta jest darmowa, a wniosek o nią to chwila. Czeka się faktycznie ok. tygodnia, ale z tym dokładaniem to ja bym był ostrożny.
    Zapewne chodzi o to, że posiadaczom karty CIS wypłacana jest nieco większa kwota netto (podatek wynosi 18%), co przy emergency tax code i stawce za insurance standartowej przy pracy dla agencji daje pewną oszczędnośc, więc niejako agencja wypłaca więcej, ale przyjrzałbym się dokładnie jak agencja to oblicza. Akurat na takich polach dzieją się różne manewry ze strony agencji.( finansowe).

Wygląda to fajnie i prosto, ale od kwietnia 2007 się to pozmienia. Zniosą owe karty po prostu.
    Jest informacja o tym na forum lenie jedne!
    W artykułach. 🙂

kniazio
    Participant

nie placi sie mniejszego insurance ale mniejszy podatek – 19%, poza tym na koniec roku podatkowego doplaca sie roznice w insurane pomiedzy zaplaconym i naleznym do zaplaty, posiadajac cis mozna odliczac transport do pracy i wiele innych rzeczy, ale jedna bardzo wazna rzecz, trzeba zbierac wszystkie rachunki rozchody i przychody, jak potzrbujesz wiecej inf to pisz na kniazio@wp.pl

OBSERWATOR
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    kniazio wrote:

nie placi sie mniejszego insurance ale mniejszy podatek – 19%, poza tym na koniec roku podatkowego doplaca sie roznice w insurane pomiedzy zaplaconym i naleznym do zaplaty, posiadajac cis mozna odliczac transport do pracy i wiele innych rzeczy, ale jedna bardzo wazna rzecz, trzeba zbierac wszystkie rachunki rozchody i przychody, jak potzrbujesz wiecej inf to pisz na kniazio@wp.pl

Dziwne, ale z dokumentów wynika jasno (widziałem w biurze i na takim rachunku z IR), że jednak insurance wynosi te 2.5 funta/tydz. 😮
    Chyba że chodzi o tych co zarabiają więcej, bo wchodzą w wyższy poziom insurance.
    A ten podatek to jest jednak 18 a nie 19%!
    Pisze jak byk w dokumentach, które obliczałem niedawno. ❗

kniazio
    Participant

isurance jest placony tygodniowo advance, dlatego ze nie wiedza ile zarobisz przez rok wiec placisz taka a nie inna stwke, jak wiesz tu moge sie mylic isurance placisz procentowo od zarobkow a nie wiem ile czy 8 czy 12% , gdy masz cis tez jestes zobowiazany do placenia procenowo, powiedz skad bedziesz wiedzial ile zarobisz przez rok, nie wiesz tego i oni tez tego nie wiedza, wiec placisz narazie stala stawke, dowiedz sie a przekonasz sie ze pisze prawde. sam jestem na cis, stad posiadam na ten temat informacje

Wyświetlanych postów: 6 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.