Strona główna Działy Finanse Umowa podpisana a o ratyfikacji ani slychu!!!

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 46)
  • Autor
    Wpisy
    fatamorgana
    Participant

Byle tylko ta interpretacja była naprawdę "wiążąca"… 😕 😕 😕 😕
    Żeby znowu potem nie było jakichś jaj.

Ulka
    Członek

Drodzy Mediatorze, V-tcu ( w kolejnosci alfabetycznej 😉 ) tak sie sklada, ze szalenie sobie cenie Wasze posty, wnosicie duzo cennych informacji na forum, i gdyby nie to kopanie po kostkach…. ja mam pokojowa nature, wszelkie formy walki sa mi obce. 🙂
    Wracajac do tematu, rozliczajac w Polsce podatek, odliczasz V-tcu od przychodu skladki na ubezpieczenie spoleczne, a od obliczonego w.g skali podatku skladke na ubezpieczenie zdrowotne. Nie ma to zwiazku z prawem do emerytury, ma natomiast wplyw na wysokosc podatku do zaplacenia. Dotyczy to jednak tylko skladek placonych w Polsce, niestety 😥
    Mediatorze, poczekamy na wiazaca interpretacje, choc ja mam zakodowane , ze bierze sie przychody osiagniete "w" roku podatkowym a nie "za", ale to nie moje przekonanie jest tu wazne 😀
    Pozdrawiam

v-tec
    Członek

Ulka jak to składki na ubezpieczenie społeczne nie mają związku z prawem do emerytury? A ja myślałem że to właśnie one finansują naszą przyszłą emeryturę 😕
    Co do składek zdrowotnych to od dochodu z UK nie można ich odliczyć bo tu się takowych nie płaci.
    (Dla jasności płacimy a. Personal Income Tax (P.I.T.) czyli podatek dochodowy b. National Insurance Contribution czyli składkę emerytalną c. nic więcej if doubt check your payslip)

Ulka
    Członek

[quote:17a62e73ff]Ulka jak to składki na ubezpieczenie społeczne nie mają związku z prawem do emerytury? A ja myślałem że to właśnie one finansują naszą przyszłą emeryturę
    [/quote]
    Finansuja, a tak dokladnie jesli o finansach mowa, to ze skladek pobieranych obecnie sa oplacane obecnie wyplacane emerytury. Nawet nie chce myslec, skad beda pochodzily pieniadze na emerytury tych, co teraz placa skladki…. mowa oczywiscie o polskim systemie emerytalnym.

V-tec, wyjales powyzsze zdanie z kontekstu, nie rob mi tego, please, to co napisalam ma sens w kontekscie ustwy o podatku dochodowym od osob fizycznych i w zaden sposob nie odnosi sie do ustawy o ubezpieczeniach spolecznych 🙂
    Bardzo serdecznie pozdrawiam

Mediator
    Członek

ULka, zapultalem sie jak koala w lisciach eukaliptusa, bo to bardzo mile, co napisalas. Jestes tez chyba pierwsza osoba, ktora "posadzila mnie obok V-Teka i vice versa 😆 . On pewnie tez byl tym zaskoczony 😉 . Wracajac do tych wiazacych interpretacji, to oczywiscie poczekamy, bo ta sprawa powinna byc jasno doprecyzowana. Dochody uzyskane w roku objetym rozliczeniem, a nie w kolejnym – ale "za" poprzedni – zgadzam sie – to logiczne. W swoim urzedzie skarbowym w Polsce uzyskalem jednak informacje, ze nalezy zlozyc korekte, bo przeciez te pieniadze ze zwrotu odliczylismy juz w Polsce i dzieki temu zaplacilismy mniejszy podatek. Pani powiedziala mi takze, ze podatnicy "czesto popelniaja ten blad". A wiadomo, ze to ta Pani i jej Kolezanki beda przygladac sie moim dokumentom. I to jest ten sam problem co w podobnych sprawach – za duzy margines interpretacyjny doprowadzi do interpretacji niekorzystnej i to skrajnie. Dla podatnika oczywiscie.

Nie mysl, ze odwzajemniam cokolwiek ale Twoje posty i Twoja obecnosc to z jednej strony zdrowy konkret, a z drugiej strony jakas ujmujaco kobieca klasa. W zwiazku z czym mam nadzieje, ze nie jestes mezczyzna 😆 😆 , bo chcialem Cie cieplo pozdrowic 😀

Mediator
    Członek

Jednak jestes Kobieta, Ulka. Uff 😆 . wszedlem na Twoj blog. W zwiazku z powyzszym masz wiadomosc na priva. to znaczy bedziesz ja miala za chwile 😳

Mediator
    Członek

Dobranoc Wszystkim i do jutra 😆

Mediator
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Ulka wrote:

Poniewaz prezydent podpisal Ustawe z 16 listopada 2006 o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osob fizycznych oraz o zmianie niektorych innych ustaw, idac do art. 20 tejze podpisanej ustawy, [b:0eef5030c0]stwierdzamy prosze wycieczki, ze za 2006 r. odliczymy jednak od przychodow na wyspach 30% diety za kazdy przepracowany dzien.[/b:0eef5030c0]

Wlasnie dostalem maila od drodcy podatkowego, ktory pisze mi, ze zapis jest ale ze on nie widzi, zeby to na pewno dotyczylo odliczenia tych 30% diet rowniez za rok 2006. Pisal jednak, ze musi to jeszcze raz dokladnie sprawdzic i poczeka na tekst jednolity. Ja oczywiscie jestem bardzo very dzien dobry nastawiony na taki stan, jaki opisujesz Ty Ulka 😉 . Czekam jeszcze na to, co szanowne ministerium postanowi w sprawie kwalifikacji zwrotu podatku. Pozdrawiam

v-tec
    Członek

Jak widzisz Ulka nie masz wystarczającego autorytetu żeby przekonać naszeo dyżurnego niewiernego Tomasza 🙂
    Jakbyś zamiast Chlebowska nazywała się Gilowska to może by ci uwierzył… Nawet wątpliwości co do twjej płci miał… trudny przypadek

Mediator
    Członek

V-tec, gdybys powiedzial, ze Ziemia jest plaska, pewnie nie pomylilbys sie bardziej niz twierdzac jak wyzej 😆 😆 😆 . Wiem juz na 99,9% ( bo w Polsce nic nie ma na 100%), ze jest dokladnie tak jak napisala Ula. chodzi o to, zeby w US ktos nie postanowil udowodnic mi, ze tak owszem ale wie pan 🙄 .

V-tec, a tak calkiem z innej "beczki" – zyczyl Ci ostatnio ktos slonecznego dnia i duzo szczescia do wieczora i dalej? No to ja Ci zycze. Trzymaj sie i pozdrawiam. Zaznaczam, ze jestem trzezwy 😆

fatamorgana
    Participant

No dalej, dalej chłopaki… 😆 😆 😆
    Nikt nie poprawia mi nastroju tak jak Wy. 😀

Ulka
    Członek

Panowie, prosze, prawo podatkowe w Polsce od zawsze wywoluje gorace dyskusje i spory, ale zeby az tak 😯

Wracajac do tematu, tekst ujednolicony ustawy z dnia 16 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osob fizycznych ulatwi na pewno odczytywanie zmian wprowadzonych ustawa z 16 listopada 2006 o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osob fizycznych oraz o zmianie niektorych innych ustaw. Ja jednak pozwole sobie juz teraz zauwazyc, ze tresc art. 20 ustawy z 16 listopada 2006 o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osob fizycznych, zawierajacy slowa "ma zastosowanie do dochodow uzyskanych w 2006 r." nie pozostawia watpliwosci.

Serdecznie pozdrawiam

Mediator
    Członek

Ulka, nie o podatkach myslalem mowiac, ze V-Tec sie myli. Mylil sie, ze musialabys byc Zyta Gilowska, zeby mnie przekonac. No strasznie sie mylil 😆 😆 😆 . A teraz juz mowie wszystkim do widzenia i pozdrawiam

v-tec
    Członek

Coś nie tylko dla Mediatora:
    http://czat.wp.pl/naszgosc.html?id_czata=2710

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 46)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.