Strona główna Działy Hyde Park Impreza w NU

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    SAMIRAHINI
    Członek

niestety smutna to prawda, ale jakze faktyczne sa slowa odnoszace sie do niezbyt okazalego proflu wizualnego (ach mniejsza z tym, w koncu nie szata…)ale i mentalnego naszych rodakow. gdy tylko zdarzy mi sie korzystac z komunikacji publicznej, niemal zawsze spotykam sie z miernych lotow komentarzami.los a rczej przodkowie nie obdarowali mnie slowianska uroda, zatem czesto jestem "paki", hinduska, "ciapata" a nawet cyganka. bynamniej, nie mam nikomu tego za zle o ile nie sa to chamskie komentarze.coz niestety raz padlam ofiara wyjatkowo zenujacej wypowiedzi.siedzaca niedaleko mnie maloletnia polska lafirynda (nie da sie niestety uzyc innego okreslenia, wiec przepraszam co delikatniejszych forumowiczow), rzucila:zobacz na ta brudaske, jak je lapami!w gwoli uzupelnienia dodam, ze ani moje odzienie, ani stan mej szaty skornej nie nosily sladow zabrudzenia jakowegos.pozostawilam to bez komentarza, szkoda slow.
    sa tez tego i plusy (urody dosc nieslowianskiej:) }.FATAMORGANA:)
    w zeszla niedziele slyszalam rozmowe grupki lysoli, ktorzy zasiedli obok mnie na bus st. o tym kogo teraz 'wyrywaja’, na jakiego polaczka poluja (przyjechal akurat national express z liverpoolu).niestety proceder rozkwita.pozdrawiam
    😛

rincer
    Członek

Mieszkam w UK juz kilka ladnych lat, wczesniej w Londynie, w ubieglym roku rozpoczalem studia University of Leeds. Jedna rzecz, ktorej sie nauczylem przez ten caly okres o nas Polakach, to ze zasadniczo mozna nas podzielic dwie grupy:

1. ludzi mlodych, czesto studentow, ambitnych i przedsiebiorczych, ktorzy zdecydowali sie tu przyjechac niekoniecznie ze wzgledow ekonomicznych, ale najczescie albo jezykowych, albo ambicji, czyli po prostu nasza "polska szara rzeczywistosc" nie stwarzala im dostatecznych warunkow do rozwoju i zdecydowali sie poszukac lepszej przyszlosci.

2. Karków, Rolników, czy jak ich tu nazywacie Januszów, którzy jedyne czego chca od zycia to sie jak najszybciej nachapac, mieszkaja po 10 osob w pokoju, zeby tylko taniej i to wlasnie im zawdzieczamy etykiete, ktora niestety, ale wszyscy nosimy, czyli wulgarnych, czesto nieobliczalnych tepakow z cokolwiek smiesznawym akcentem.

Przykra prawda jest taka, ze otworzenie granic dla nas tylko nasilio ten trend (wczesniej Ci drudzy mieli sporo problemow z przedostaniem sie przez granice…), a najgorsze w tym wszystkim jest to, ze niestety, ale zmazac to znamie jest nam potem znacznie trudniej niz tym, ktorzy tak skutecznie je poglebiaja…

Mam nadzieje, ze nikogo tu nie urazilem, ale uwazam, ze taka niestety jest rzeczywistosc Polakow w UK…

SpokoBoyxxx:)
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Sandgirl wrote:

Moja pani od polskiego w liceum bardzo czesto mowila wlasnie 'tumiwisizm’….
    tez mi sie to podobalo. To chyba ktorys poeta wymyslil… z czasow dekadencji… 😛 ale nie pamietam.
    Pozdrowka 🙂

hej dziewczyno …ooo spojrz na misia… aaa GDZIE JEST MIS???????????????????????????????????????????????????????????????????

jackyl
    Participant

spoko, dowcip Ci sie wyostrzyl..? :D:D:D

a ostatnio w teleexpresie geneze powstania utworu podawali.. tworca dopiero teraz sie obudzil i do zaixu uderza.. ;))

to tak na temat oczywiscie 😛

Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    jackyl wrote:

spoko, dowcip Ci sie wyostrzyl..? :D:D:D

a ostatnio w teleexpresie geneze powstania utworu podawali.. tworca dopiero teraz sie obudzil i do zaixu uderza.. ;))

to tak na temat oczywiscie 😛

WIEM WIEM ze podawali (dokladnie wczorajw tv) geneze powstania tego utworu i tego goscia pokazywali…ale wydaje mi sie ze w wiadomosciach chyba niewazne zreszta Tak sie rozmazylem ze utwor chodzi mi po glowie i jak zobaczylem sandi post to odrazu mi sie misiu skojarzyl ten jej bo on chyba bardziej znany na forum niz sandii….Przejrzyl bloga sandi niezly ubaw…pozdrawiam:) 🙂

jackyl
    Participant

a nie moglo byc w wiadomosciach i tele jednoczesnie? 😉

skojarzenie mnie rozbawilo, musze przyznac, ale teraz to wszystko zepsules tlumaczeniem oczywistego ;))

i pewnie ze przegladam.. czasem az brzuszek mnie boli ze smiechu ;P

odzdrawiam 🙂

Baggins
    Participant

[quote:35c06ad7f2]Przejrzyl bloga sandi niezly ubaw[/quote]
    O trzeba bedzie w ten pochmurny dzien

gonia
    Participant

rincer wrote:

Mieszkam w UK juz kilka ladnych lat, wczesniej w Londynie, w ubieglym roku rozpoczalem studia University of Leeds. Jedna rzecz, ktorej sie nauczylem przez ten caly okres o nas Polakach, to ze zasadniczo mozna nas podzielic dwie grupy:

1. ludzi mlodych, czesto studentow, ambitnych i przedsiebiorczych, ktorzy zdecydowali sie tu przyjechac niekoniecznie ze wzgledow ekonomicznych, ale najczescie albo jezykowych, albo ambicji, czyli po prostu nasza "polska szara rzeczywistosc" nie stwarzala im dostatecznych warunkow do rozwoju i zdecydowali sie poszukac lepszej przyszlosci.

2. Karków, Rolników, czy jak ich tu nazywacie Januszów, którzy jedyne czego chca od zycia to sie jak najszybciej nachapac, mieszkaja po 10 osob w pokoju, zeby tylko taniej i to wlasnie im zawdzieczamy etykiete, ktora niestety, ale wszyscy nosimy, czyli wulgarnych, czesto nieobliczalnych tepakow z cokolwiek smiesznawym akcentem.

Przykra prawda jest taka, ze otworzenie granic dla nas tylko nasilio ten trend (wczesniej Ci drudzy mieli sporo problemow z przedostaniem sie przez granice…), a najgorsze w tym wszystkim jest to, ze niestety, ale zmazac to znamie jest nam potem znacznie trudniej niz tym, ktorzy tak skutecznie je poglebiaja…

Mam nadzieje, ze nikogo tu nie urazilem, ale uwazam, ze taka niestety jest rzeczywistosc Polakow w UK…

w 100% zgadzam sie !!!

Thorgal29
    Członek

Jak tez rozpoczalem studia w Leeds w zeszlym roku i calkowicie sie z toba zgadzam (niestety). Odnioslem takie samo wrazenie.

Sandgirl
    Członek

jackyl wrote:

Przejrzyl bloga sandi niezly ubaw…pozdrawiam:) 🙂

Kiedys wydam go w ksiazkowej postaci 😛 😛 😛 Hahaha… jak mowicie, ze ma takie powodzenie 8) 8) 8) 8)

jackyl
    Participant

w sumie mowilismy tryche cos innego, ale to taki szczegolik tylko.. ;)))))

Członek

Sandgirl wrote:

jackyl wrote:

Kiedys wydam go w ksiazkowej postaci 😛 😛 😛 Hahaha… jak mowicie, ze ma takie powodzenie 8) 8) 8) 8)[/quote]
    i znow jes wesolo 😛 😛 😛 😛 nawet bez misia!!!! 😆 😆 😆 😆 😆

Członek

Sandgirl wrote:

jackyl wrote:

Kiedys wydam go w ksiazkowej postaci 😛 😛 😛 Hahaha… jak mowicie, ze ma takie powodzenie 8) 8) 8) 8)[/quote]
    i koniecznie z tlumaczeniem na kilka jezykow 😆 😆 😆

jackyl
    Participant

SpokoBoyxxx:) wrote:

Sandgirl wrote:

jackyl wrote:

i koniecznie z tlumaczeniem na kilka jezykow 😆 😆 :lol:[/quote]

i brailem.. ;P

Sandgirl
    Członek

jackyl wrote:

SpokoBoyxxx:) wrote:

Sandgirl wrote:

jackyl wrote:

i koniecznie z tlumaczeniem na kilka jezykow 😆 😆 :lol:[/quote]

i brailem.. ;P[/quote]
    Moze byc nawet audio-book z podzialem na role 😉 😛 😛

Ogolnie jednak chyba troszke od tematu odeszliscie 😉

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.