Strona główna Działy Praca Wszystkie rodzaje opieki

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    broda1000
    Participant

nie wiem czemu tak cwaniakujecie ja po prostu szukam kogos kto pomoze mi znaleść prace w domu starców. U|wazam ze to normalnie sprecyzowane pytanie, jak sie chce to… poco cwaniakować nalezy po prostu napisac tak czy tak.
    Nie wiem co to jest "yellow pages"………….. czy w wakefield są jakes domy opieki wogóle?

czy znacie jakąś agencje co zajmuje sie rekrutacja pielęgniarek czy osób do pracy w takich domach .?
    co to jest jellow pages?

Mediator
    Członek

Spokojnie Kolego. Gleboki oddech nosem i potem dlugi wydech ustami 😉

Juz mozemy porozmawiac? Swietnie. Yellow Pages to po prostu zolte strony. Zolte, bo taki kolor maja w ksiazce telefonicznej (sa i biale ale zostawmy kolory na boku). Ksiazka telefoniczna to dobre zrodlo informacji ale jezeli wiesz jakiej konkretnie pracy szukasz, to mozesz latwiej znalezc ja w internecie. Wpisz sobie w google np. "leeds jobs" a jeszcze lepiej "jobs leeds care assistant". Mozesz wpisac – zapomniamlem, ze pytasz o Wakefield – Wakefield residential house jobs. Potem szukaj w portalach. Niezly jest tak w ogole portal monster. Wpisz sobie w wyszukiwarke Monster jobs, wyskoczy Ci link, tam zacznij dookreslac zakres poszukiwan (geograficznie i co do rodzaju pracy). Musisz wlozyc w to troche inwencji. A jesli chodzi o prace, ktorej szukasz dla swojej Dziewczyny, to czy na pewno chce sie ograniczyc do domu starcow? Pracuje w "okolicach" tej branzy i wiem, ze takie zawezenie moze byc bledem. Sa rozne instytucje, osrodki i firmy – niekoniecznie prowadzace domy starcow. Tu zreszta nie uzywa sie tego terminu i bardzo dobrze.

Nie denerwuj sie na ludzi, ze nie wskazuja Ci konkretnego miejsca. Musisz naprawde troche sie wysilic i szukac samodzielnie. Agencje? Znajdz w internecie ich adresy a potem nawiaz z nimi kontakt. Uprzedzam, ze w wielu placowkach coraz czesciej wymaga sie juz posiadania doswiadczenia potwierdzonego certyfikatem ukonczenia kursu NVQ (cos jak z naszego ZDZ 🙂 . Wiaze sie to z tym, ze od roku 2008 bodajze, tylko osoby posiadajace takie albo specjalistyczne zawodowe przygotowanie "po szkole", beda mogly pracowac w sektorze szeroko pojetej opieki.

Pozdrawiam

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    broda1000 wrote:

nie wiem czemu tak cwaniakujecie ja po prostu szukam kogos kto pomoze mi znaleść prace w domu starców. U|wazam ze to normalnie sprecyzowane pytanie, jak sie chce to… poco cwaniakować nalezy po prostu napisac tak czy tak.
    Nie wiem co to jest "yellow pages"………….. czy w wakefield są jakes domy opieki wogóle?

czy znacie jakąś agencje co zajmuje sie rekrutacja pielęgniarek czy osób do pracy w takich domach .?
    co to jest jellow pages?

Słuchaj, jakbyś czytał uważniej to byś dawno wiedział, że nie żałuję czasu
    na pomaganie ludziom. Ale pomaganie polegające na podaniu wszystkiego pod nos tylko Tobie zaszkodzi, uwierz mi.
    Bo za miesiąc, dwa znowu zapytasz o "wszelkie informacje", tym razem na inny temat.
    Pamiętasz z Polski coś takiego jak Panorama Firm?
    Jak sądzisz, taki kraj jak Anglia jest pozbawiony dostępu do zbioru danych na tematy branżowe? A internet? Jest tu ubogi czy bogaty w informacje?
    Przecież to oczywiste, że nie. Trzeba nieco wysilić głowę i zwyczajnie zobaczyć książkę telefoniczną, w której jest reklama Yellow Pages.
    Gdybyś używał częściej "samonaprowadzania na cel", dawno byś miał potrzebne informacje.
    Taka prawda. Nie myśl, że ktoś się z Ciebie nabija, ale zachęcenie Cię do mądrego używania tego, czym już dysponujesz i co masz pod ręką, wyjdzie Ci na dobre.
    🙂
    Nie każdy będzie miał ochotę prowadzić Cię jak po ścieżce (jak to czynił Mediator)…
    Pozdrawiam i sugeruję, abyś od razu pisał, że chodzi Ci o kogoś , kto pomoże Ci szukać pracy, a nie mówił zbyt ogólnie o wszelkich informacjach.
    Jak wiesz w jakim regionie mieszkasz, to spróbuj:
    http://www.yorkshirejobstoday.co.uk i wpisz "care" lub "caretaker" . I popatrz co jest z Wakefield.
    W Leeds jest takich domów o bardzo dużo. I łatwiej o taką pracę tutaj.
    Pół roku temu szukali 20 osób do jednego takiego domu. I skierowali tę ofertę do polskich biur pośrednictwa pracy poprzez agencję.

7sisters
    Participant

Fata, słońce, caretaker to cieć, czyli taki od zamiatania podwórza a nie od podcierania tyłków. Ten od tyłków to carer.

fatamorgana
    Participant

Wiem złotko, ale na tej stronce którą podałem są takie przypadki, że wpisując i jedno i drugie wyskakuje ci jakiś dom opieki, gdzie poszukują i jednego i drugiego…
    Stąd ta podpowiedź. 🙂 😀
    Przeglądałem tą stronę na długo przed przyjazdem do Anglii i niewiele się zmieniło.

panthe
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    broda1000 wrote:

witam
    Mam wielką prośbe , czy ktos wie gdzie i jak mozna dostać prace w domach starców ??
    Moja dziewczyna jest pielęgniarką i szuka pracy tu w Wakefield moze ktos wie gdzie sa takie domu lub ośrodki zna numery tel itd
    Moze ktos ze znajomych lub nieznajomych pracuje w takiej branzy. Jeśli tak to prosze o jakie kolwiek informacje

Przede wszystkim Twoja dziewczyna musi znac angielski i to bardzo dobrze(kiedys to nie bylo tak wymagane,ale teraz TAK), a po drugie i co baaaaardzo wazne musi miec doswiadczenie w opiece nad osobami starszymi,wogole doswiadczenie,konieczne jest posiadanie ze soba minimun 2 refernecji od pracodawcow z numerami telefonow do nich.Jeszcze rok temu nie bylo takich problemow ze znalezieniem pracy w domach opieki, ale teraz jest ciezko, no i kasa marna.Wiem o tym wszystkim, bo sama jestem pielegniarka i szukalam.
    Najlepiej chodzic osobiscie do domow starcow i pytac czy nie potrzebuja,a takze na stronie jobcentre jest wiele ofert i tam nalezy zadzwonic i poprosic o wyslanie formularzy do wypelnienia- skladanie aplikacji ( zaprosza na rozmowe).

Powodzenia.

http://www.bettercaring.co.uk/nursinghomes/wakefield/index.htm
    http://www.locallife.co.uk/wakefield/residential3.asp
    http://www.jobcentreplus.gov.uk/JCP/index.html

Mediator
    Członek

Dodam jeszcze, ze w swietle obowiazujacych obecnie przepisow – bardzo restrykcyjnych na tle wymogow w innych sektorach – bez tych referencji nici ze stalego zatrudnienia. Zaznaczam, ze na pewno dotyczy to miejsc, gdzie masz do czynienia z osobami o ograniczonej zdolnosci do prowadzenia wlasnych spraw i rozeznania co do rzeczywistosci (bo nie chce uzywac okreslen doslownych). Zatrudnia i od razu postawia w stan "zawieszenia" – nie mozna do konca samodzielnie pracowac, nie ma dostepu do pieniedzy, lekow itp. referencje sprawdzane sa telefonicznie lub via fax / mail w Polsce lub w Anglii (zalezy to od tego, kto byl poprzednim pracodawca i jego poprzednikiem). W moim przypadku sprawdzaniem referencji zajmowala sie totalnie niekompetentna polska firma. musialem wziac sprawe w swoje rece, bo grozilo mi, ze pomimo zatrudnienia, majac juz umowe na mieszkanie i inne "kotwice" zapuszczone w Leeds, w ogole nie zostane oficjalnie zatrudniony.

Na marginesie – do Anglikow nie dociera, ze byly pracodawca Jozef Ciamciarski Produkcja Pustakow Chlebowo 13 moze nie znac po angielsku, a przeslana ankiete lub formularz sporzadzone w tym jezyku wyrzuci do kosza.

A tak w ogole, to mysle, ze Broda z cyfra powinien rzeczywiscie ruszyc troche bardziej to i owo, bo po raz drugi juz oczekuje od forum prowadzenia po nitce do klebka tam, gdzie naprawde trzeba troche inwencji. Nie gniewaj sie Broda ale myslalem, ze po tamtej Twojej akcji z wykrzyknikami troche sie poorientowales co i jak. W Anglii mozna i trzeba pytac. Ale tez trzeba sie szybko nauczyc podstawowej umiejetnosci wszystkich bibliotekarzy – wiedziec, gdzie szukac

luv
    Participant

Hmmm… w Wakefield jest na pewno Park Home ale uważaj na właściciela, strasznie 'niefajna’ osoba…

Gesiu
    Participant

Jak chce robote jako pielegniarka to musi miec numer PIN, bez tego nie ma szans na takie stanowisko.

W Wakfield namiarow ci nie dam, natomiast znam takie jedno miejsce w Halifaxie, gdzie prawdopodobnie moga kogos szukac.

Jak chcesz wiecej informacji to na priv.

broda1000
    Participant

witam ponownie
    troche truje wam dupe ale mam powód. Jak juz wiecie chodzi mi o prace w wakefield w domu starców, jesli ktos pomoze mi dostać nie znaleźć taką prace oczywiscie wybagrodzenie bedzie nalezyte. Ja nie mam do tego nerwów wiec jesli ktoś ma ochote zazrobic i mi pomóc to bede bardzo wdzieczny.

pozdrawiam Broda 8)

hammer18
    Participant

broda1000 wrote:

witam ponownie
    troche truje wam dupe ale mam powód. Jak juz wiecie chodzi mi o prace w wakefield w domu starców, jesli ktos pomoze mi dostać nie znaleźć taką prace oczywiscie wybagrodzenie bedzie nalezyte. Ja nie mam do tego nerwów wiec jesli ktoś ma ochote zazrobic i mi pomóc to bede bardzo wdzieczny.

pozdrawiam Broda 8)

czy potrzebna sa Ci az dwa watki????
    jesli ktos bedzie sobie zyczyl Tobie "pomoc" to pomoze jesli nie to i 30 postow nie pomoze 😈

fatamorgana
    Participant

Widzę hammer, że się jak zwykle rozumiemy…
    Kiedyś mówiło się: "kawał z brodą".
    No i jest kawał- roboty z naszym "brodą"… 🙂

[quote:c8c0513715]…jesli ktos pomoze mi dostać nie znaleźć taką prace oczywiscie wybagrodzenie bedzie nalezyte.[/quote]
    To ja już nie wiem, czy Ty chcesz aby Ci te pracę dostać czy znaleźć???

Broda wybacz, ale nie mając cierpliwości nawet do pisania i przemyślenia tego co chcesz nam powiedzieć widzę kiepsko Twe szanse na sukces…
    A skoro sam przyznajesz, że do szukania pracy też brak Ci cierpliwości, to doprawdy nie wiem co powiedzieć…
    Ale życzę powodzenia.
    Pozdrawiam, mimo że właśnie przed chwilą …zgoliłem brodę. 😆

ars76
    Participant

Witam 🙂 . Jestem po raz pierwszy na waszym forum. Mam pytanko. W najbliższym czasie wyjeżdźam do Leeds pracować jako opiekun osób starszych. Wyjazd i wszelkie formalności załatwiam przez biuro ACC Solution w Warszawie. Obiecane mam szkolenie, na miejscu samochód bym mógł dojeżdżać do starszych ludzi oraz zakweterowanie (dokładnie nie wyjaśniają jakie warunki mieszkaniowe i z kim mam mieszkać).Umowa przewiduje min. 3 miesięczną pracę. Czy może ktoś pracuje lub pracował na podobnym stanowisku i czy ktoś zna bliżej owe biuro pośrednictwa.

cfcgirl
    Participant

A dla jakiej agencji będziesz pracować??

ars76
    Participant

Podane mam w dokumentach taki ich adres: http://www.springfieldhealthcaregroup.com po sprawdzeniu pojawia się email telefon i tak naprawdę koniec. Mam jeszcze ich adres: 2 Fusion Court, Aberford, Garforth, Leeds LS25 2GH. Tu też wiekie NIC. 🙄 I co o tym myślicie?????????????????????

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.