Strona główna Działy Praca Czy emigranci powrócą do Polski?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    ludins
    Participant

w pełni sie zgadzam z EDDY 25 byłem w angli krótko ale zauważyłem tylko pogoń za pieniadzem nie poznałem tu ludzi którzy w sensowny sposób by mi wytłumaczyli dlaczego tu chcą zostac na stałe!!!faktem jest ze są duże plusy z pobytu w angli nie mówie o aspekcie finansowym 😀 bo tak jak tu sie jezyka nauczyłem to żadna smieszna szkoła w polsce nie nauczy,ale nic po za tym 🙁 sam chcę tu otworzyc kontynuacje biznesiku z polski ze względu tylko i wyłacznie na pieniadze,ale pozostanie tu na stałe jest wykluczone,ten kraj nie daje nic czego w polsce nie mógłbym osiagnąc(po za pieniedzmi duzo wiekszymi)bo tak naprawdę jak jestes inteligentny zaradny masz pomysł na życie to na swoim podwórku bedzie ci jak w niebie!!proszę nie odczytać tego jako pochwała do polskiego fiskusa sadów i polityków bo to chyba sie nie zmieni i bedzie na karygodnym poziomie ale to nie powód by wyjeżdzać na stałe!!!pzdr

fatamorgana
    Participant

Ty się zgadzasz, inni nie…
    Dla coraz większej liczby Polaków jednak Anglia ma do zaoferowania na tyle dużo do życia i realizacji planów, że kupują domy na wieloletnią hipotekę, planują tu życie, a tych, którzy tak dawno zrobili, spotkać możesz min. w Polskim Klubie. Zapytaj ich dlaczego.
    Tak samo bardzo wiele osób sensownie uzasadni ci dlaczego chcą pozostać, a przynajmniej nie wracać do Polski…
    Jest oczywiste, że nie ma sensu oceniać kto ma większą rację, bo ludzie mieli różne powody do podejmowania swoich decyzji, ale jedno jest pewne; tu się po prostu łatwiej spędza marny żywot ludzki… 😀 😀 🙂

Baggins
    Participant

[quote:a91916dd83]Ty "eddy" gaśniesz, ale ja rozkwitam, czuję solidny wiatr w żaglach płynąc śmiało naprzód i wielu innych podobnie odczuwa, że dopiero teraz ich życie zmieniło się na lepsze. W Polsce żegluje się pod prąd głównie…
    I jeszcze o mieliznę i rafy nietrudno. [/quote]

A i dusza poety moze sie w tobie ukazac 🙂 gdy w kraju Albionu przebywasz…

v-tec
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ludins wrote:

byłem w angli krótko ale zauważyłem tylko pogoń za pieniadzem

A ja byłem w Polsce dość długo i takiej pogoni za pieniądzem jak tam to nigdzie nie zauważyłem (może w usa ale tam nie byłem więc nie mam porównania)
    Im mniej tych pieniędzy tam jest tym bardziej ludzie ich pragną, zrobiliby dla nich po prostu wszystko – rat race w wersji hardcore

eddy25
    Participant

Nie prawda,że skoro ludzie nie maja wiele kasy to zrobiliby dla niej wszystko v-tec. znam wiele ludzi(jak kazdy z was) w Polsce, ktorzy grubej gotowki nigdy nie ujrzeli i prawdopodobnie nigdy nie ujrza, a ktorzy potrafia zyc ogromna i nieokielznaną radoscia zycia. radosciaz tego co ma sie w sercu i w głowie. I ja, jak podkreslam od samego poczatku, mimo duzo mniejszej kasy, bylam o wiele bardziej szczesliwa w Polsce wlasnie.A z waszych rozwazan mozna wywnioskowac, ze tu, skoro sa wieksze pieniadze ludzie zyja spokojniej i nie zabijaj sie o kase. Guzik prawda. Im wiecej tej kasy jest, tym wiecej sie jej chce. Znam ludzi, ktorzy tu w leeds pracuja siedem dni w tygodniu po 12 – 15 godzin. A potem jak widza payslipy z ktorych wynika ze ktos zarabia 200 funtow tygodniowo, mowia: eee ja to wyciagam 400. Pozalowania godne. To sie nazywa hard core

fatamorgana
    Participant

Oj i co z tego…Jeszcze się nie najedli po prostu. Przyjdzie zmęczenie i stagnacja, bo ile tak można?
    A potem zostaną ci, co mają normalnie poukładane w głowach i sensownie myślą o życiu. I jak to zostało już napisane…będą pracować aby żyć , a nie odwrotnie…
    Dopiero jak człowiek osiąga jakąś stabilniejszą posadę i ma długoterminową umowę przestaje z reguły tak zapieprzać…
    Wcześniej się boją, że póki jest cokolwiek trzeba z tego wycisnąć ile się da.
    Ale tacy byli w Stanach, Niemczech i są wszędzie. Ktoś kto myśli dalej niż na następny miesiąc i jest spokojny o swój żywot w danym kraju nie będzie tak zasuwał, bo wie, że nie musi… 🙂

Aleksandra Szweda
    Participant

Do UK przyjechalam zaraz po studiach, niemal 6 lat temu i bez wstydu przyznaje, ze wcale nie byly to latwe, czy tez profitowe lata (choc prace mialam i mam calkiem przyzwoite). Z polska determinacja nastawialam sie na oszczedzanie, przez co warunki mieszkaniowe i zyciowe odbiegalay daleko od angielskiego standardu. A potem juz wiedzialam, ze tu zostane i ze nie zamierzam wracac do kraju. Nie dlatego, ze jest mi tu lepiej, ale dlatego,ze nie wiem jak to jest zyc i pracowac w Polsce. Po 6 latach samotnej (bez rodziny i przyjaciol) walki z trudnosciami losu na obczyznie najnormalniej cos we mnie peklo i zupelnie sie z Polska przestalam identyfikowac. Smutne to, ale zupelnie nie wyobrazam sobie w tej chwili zycia w rodzinnej Bydgoszczy. No i nie wiedzialabym zupelnie jak sie odnalezc na polskim rynku pracy, nawet jesli ta praca by byla. Wstapienie na to forum to z mojej strony krok w kierunku reintegracji….

fatamorgana
    Participant

6 lat koleżanko…ho, ho, teraz będziemy mieli kogoś, kto "stażem" jest chyba najstarszy tutaj.
    Reintegracja? Brawo! Miło Cię "widzieć" wśród nas.
    Pozdrawiam.

v-tec
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

v-tec wrote:

ludins wrote:

byłem w angli krótko ale zauważyłem tylko pogoń za pieniadzem

A ja byłem w Polsce dość długo i takiej pogoni za pieniądzem jak tam to nigdzie nie zauważyłem [/quote]
    Nieładnie cytować samego siebie ale chcę powrócić do wątku że rzekomo na emigracji tylko walczy sie o pieniądze, za to w kraju żyje się spokojnie i przyjemnie, a pieniędzmi nikt sobie głowy nie zawraca. Ja zauważyłem co innego. Pieniądze niepodzielnie rządzą w Polsce wszystkim i wszystkimi w stopniu dużo większym niż na rzekomo konsumpcyjnym zachodzie (co nie znaczy że samych pieniędzy jest w Polsce więcej). Tyle że Polacy w swojej hipokryzji nie chcą sie do tego przyznać, udają że kierują się np. zasadami wiary. Wiara to przeciętnego Polaka kieruje raz w tygodniu do kościoła, a po odbębnieniu godzinki na mszy wszystko wraca do normy 🙂
    http://media.wp.pl/kat,38212,wid,8399484,wiadomosc.html?P%5Bpage%5D=1
    akurat taki przykład znalazłem

Marta Klecz
    Członek

W Polsce nie wiadomo ile by sie zarabialo, nie starcza…bo nie. Dziwne, ale zeby w Polsce utrzymac rodzine, placic rachunki, miec samochod, i wszystko co sie tu ma…trzeba chyba miec motorek w dupie, albo nie wiadomo jakie znajomosci. Atu sie pracuje normalnie, i sie ma…wraca sie do milego domciu…i sie zasiada w ogrodzie. Rachunki poplacone, mozna sie zastanawiac co moznaby kupic swojemu dziecku.
    Pamietam jak w Polsce chodzilam w jednych butach caly rok. A mojej mamy nigdy nnie bylo w domu…
    I raczej mialam jedynie taka perspektywe zostajac w Polsce. Pomimo mozliwosci ukonczenia studiow. Poprostu niewspolmiernie czlowiek haruje do wynagrodzenia jakie ma za to.

Pabloo
    Członek

"Zarobić i wrócić na emeryturkę do Polski".
    Hmmm, a dlaczego nie do Hiszpanii? Jest tam ciepło, a na narty w Alpy też nie tak daleko.

Wiele osób uważa Polskę za ojczyznę, a dlaczego nie traktować tak Stanów Zjednoczonych Europy? "Gdzie mieszkasz? – W Europie", a w jakiej jej części to nie ma znaczenia.
    [/color:f432f03db8]

fatamorgana
    Participant

V-Tec…
    Aż żal bierze, ale powiedziałeś jak jest rzeczywiście…
    Ta sama hipokryzja każe wiecznie mówić tym, co się podorabiali, że nadal im źle i ciężko. Bogate dziady- takich nazywam… 😆 😀
    Było nawet takie powiedzenie gdzie niegdzie; "jak ci Polak mówi ile zarobił i ile ma, pomnóż to wszystko przez dwa"… 😕

Sandgirl
    Członek

Ja zostaje tutaj. Przynajmniej teraz tak mysle.
    Dostane w Polsce domek po babci, bede miala gdzie jezdzic z miskiem i dziecmi na wakacje 🙂
    Naprawde nie tesknie za Polska… az mnie to zaczyna zastanawiac. A jednoczesnie moj Matt mowi, ze ja to chyba jestem dumna z tego ze jestem Polka… bo jak tylko jest jakas wzmianka w tv albo na necie na bbc albo gdzies, to ja mu musze o tym powiedziec… i inne takie rozne fakty…
    ale nie podoba mi sie w Polsce… no coz, to nie do konca prawda. Podoba mi sie wiele rzeczy, ale to glownie zwiazanych ze studiami. Z miejscem gdzie mieszkalam podczas studiow…
    W UK podoba mi sie tez wiele rzeczy. A najbardziej moj misiek 😉
    Ogolnie jednak juz dawno postanowilam, ze zostaje tutaj. Nie wiem jeszcze kiedy nastapi poczatek tego 'pozostawania tuta’, ale zostaje. Do Polski bedziemy jak juz napisalam wyzej jezdzic na wakacje…

Baggins
    Participant

A juz myslalem, ze wypowiedzi piaskowej pani osiagnely troche wyzszy poziom niz od przedszkolnego :/

v-tec
    Członek

Misiek forever ❗ ❗ 😆

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.