Strona główna Działy Hyde Park dodatki na dzieci

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    Monikapas
    Członek

Wiecie cos o dodatkach na dzieci czy łatwo je dostać i jakie to są?

ela1981
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Monikapas wrote:

Wiecie cos o dodatkach na dzieci czy łatwo je dostać i jakie to są?

No wiec:
    1. Child Benefit- ok. 17 funtow na tydzien za jedno dziecko
    2. Child Tax Credit- wysokosc zalezy od zarobkow
    3. Working Tax Credit- dla osob przy ,,niskich,, dochodach

1. i 2. dostaniesz na bank, oczywiscie po dokumenty nalezy udac sie do IR.

Monikapas
    Członek

Pytanie czy da się utrzymać gdy jedno pracuje zarabia ok 200 funtów a drugie siedzi z dzieckiem?

eddy25
    Participant

spokojnie ze sie utrzymacie, a jesli pospieszycie sie z zalatwieniem dodatkow o ktorych mowa powyzej, prawdopodobnie bedziecie mieli wyzsze dochody, niz gdybyscie oboje pracowali.Wiem co mowie:)jestem niemal w identycznej sytuacji jak i wy. do dziela – szkoda czasu

Monikapas
    Członek

Czy jezeli dopiero teraz przyjadę z dzieckiem a ma ono juz 7 miesięcy to jeśli dostanę child benefit czy dotyczy mnie zwrot za trzy miesiące wstecz mimo że nie mieszkalismy jeszcze w Anglii?

Marta Klecz
    Członek

nie musicie im mowic ze nie byliscie tu w UK.
    Chyba.

Monikapas
    Członek

Co mamy zrobić jeśli do Inland Revenue podaliśmy że wyjeżdzamy?

iniemamocny
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Monikapas wrote:

Pytanie czy da się utrzymać gdy jedno pracuje zarabia ok 200 funtów a drugie siedzi z dzieckiem?[/quote

Zakladam ze to jest pierwszy rok pracy w anglii i sa to zarobki tygodniowe na reke wiec sprawa tax credit wyglada fajnie ale tylko na poczatku bowiem dodatek ten wyplacany jest zaliczkowo na podstawie dochodow za zeszly rok tzn w roku 2004-2005 przepracowalas 8 miesiecy i zarobilas ok 10 000 brutto dostaniesz ok 4000 tys. dodatku a w nastepnym roku zarobisz ok 17 000 dostaniesz ok 540 funtow to bedziesz musiala zwrocic do IR 3560 i to jest fantastyczna pulapka na poczatku kariery z tax credit . pozdrawiam i chetnie odpowiem na wszelkie pytania bowiem sam to wlasnie przerabialem

v-tec
    Członek

Iniemamocny piepr**sz bez sensu. Co widzisz złego w tym że dostałeś 4,000 za friko? 🙂 I wcale nie musisz zwracać do IR żadnych pieniędzy, nie ma żadnej 'pułapki’. Po co wciskasz kit jak nie masz pojęcia.

jackyl
    Participant

jest taka opcja, ze moga kaza zwracac. ale tylko jezeli sie nie przeczyta dokladnie co na awardzie czarno na bialym stoi 🙂 wtc jest bardzo wlasnie przydatne, dla tych, co przepracowali czesc roku podatkowego (ale z tymi 4k to cos przesadziles – ja przy niecalych 4k zarobionych dostalem niecale 2k tax creditu), bo na ogol sa wtedy nieduze zarobki w stosunku rocznym i dosc wysoki award. ale pozniej trzeba obserwowac swoja sume wyplaty year to date i gdy przekroczy pewna kwote, wyszczegolniona na formularzu, nalezy do nich zadzwonic i zglosic – zmniejszaja albo ucinaja wtedy wyplaty stosownie do zarobkow szacowanych na caly rok. jezeli tego sie nie zrobi, okaze sie ze zaplacili Ci za duzo i wtedy trzeba bedzie zwracac roznice.. wlasnie to przerabiales? 😉

pozdrawiam

v-tec
    Członek

Teoretycznie mogą poprosić o zwrot w gotówce, ale praktycznie nigdy tego nie robią (i tak nikt by nie oddał 🙂 ). Nadpłatę odbierają potrącając z bieżących wypłat (no chyba że ktoś nagle zacznie zarabiać tyle że mu w ogóle tax credit przestanie przysługiwać, wtedy nie ma innego wyjścia jak oddawać w gotówce ale to też nie od ręki, co najwyżej w ratach po kilka funtów tygodniowo, ale i tak nigdy o takim przypadku nie słyszałem)

Monikapas
    Członek

Jeżeli chodzi o ubieganie się o working tax credit w lipcu 2006 to dochody liczą się z poprzedniego roku budżetowego czyli kwiecien 2005-kwiecien 2006????? Dla mnie to jest poprzedni rok budżetowy a dla was???

Monikapas
    Członek

Jeżeli chodzi o ubieganie się o working tax credit w lipcu 2006 to dochody liczą się z poprzedniego roku budżetowego czyli kwiecien 2005-kwiecien 2006????? Dla mnie to jest poprzedni rok budżetowy a dla was???

Monikapas
    Członek

a co jeśli pracowałam 4 miesiące od kwietnia 2005 kiedy zaczyna się rok budzetowy a potem miałam dochody w Polsce czy polskie też sie licza?????

v-tec
    Członek

Monikapas wrote:

a co jeśli pracowałam 4 miesiące od kwietnia 2005 kiedy zaczyna się rok budzetowy a potem miałam dochody w Polsce czy polskie też sie licza?????

Tak liczą się jakbyś najpierw przejrzała application form to nie zadawałabyś takich pytań 8)

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.