Strona główna Działy Motoryzacja polskie auto w anglii

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 46)
  • Autor
    Wpisy
    Artii
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Dzieju wrote:

wlasnie wrocilem z Robin Hood airport….
    dojezdzamy do lotniska, juz widac budynki a tam stoi sobie pan w zoltej jaskrawej kurteczce i samochod DVLA i niektore samochody kieruja na zamknieta uliczke

Rozumiem że Ty jechaleś autem na angielskich numerach i Ciebie puścili?

Te auta co kierują na inną uliczke mają polskie tablice?

Nie straszcie mnie bo niedługo wlaśnie tam sie wybieram!!!

Reddbull
    Członek

w tym co fatamorgana wypocil jest jedno kluczowe slowo, ktorego nikt z was nie zauwazyl… w przepisie jasno okreslone sa warunki poruszania sie(przebywania) po uk ale tylko jesli chodzi o 'temporary use’ czyli uzytkowanie tymczasowe. Jesli masz permanent contract albo rezydenta to przepis automatycznie Cie nie dotyczy…

Ciesz sie, ze Ci sie udaje fata… Osobiscie nie przepadam za takimi kombinatorami. Ponad rok tu jestes… Zarabiasz angielskie pieniadze a zyjesz jak taki kleszcz… Napisales, ze tylko jeden remont widziales jak tu jestes… zobacz ilu takich pasozytow jak Ty porusza sie po drogach w uk 🙂 co drugi to milioner jak na swoja wies w Polsce wraca… i kazdy z nich kombinuje jak o 1p za duzo nie wydac 🙂

Gundis
    Participant

Bylem wczoraj w Doncaster Airport i zatrzymalem sie na drop off.Po jakims czasie podeszli panowie z Policji (nie DVLA) i rozejrzeli sie dookola auta.Slyszalem jak jeden podaje przez radio numer rejestracyjny,a po chwili poszli dalej,nie zadajac zadnych pytan.
    Podejrzewam ze sprawdzali jak dlugo samochod znajduje sie na terenie UK.

Reddbull
    Członek

btw podobno (slyszalem od znajomego- nie wiem ile w tym prawdy) Policja w Huddersfield zrobila w zeszlym tygodniu lapanke na samochody na PL blachach…

Artii
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Gundis wrote:

Bylem wczoraj w Doncaster Airport i zatrzymalem sie na drop off.Po jakims czasie podeszli panowie z Policji (nie DVLA) i rozejrzeli sie dookola auta.Slyszalem jak jeden podaje przez radio numer rejestracyjny,a po chwili poszli dalej,nie zadajac zadnych pytan.

Rozumiem że Ty byłeś autem na polskich blachach?

Jak długo już nim jesteś w UK?

v-tec
    Członek

Gundis wrote:

Ciekawe w jaki sposób to sprawdzili. Kolega na komendzie patrzył w kryształową kulę?

Gundis
    Participant

Nie wiem v-tec czy sprawdzili czy nie.Widzialem tylko jak obchodzili auto dookola i przekazywali przez radio:
    Can u check the number:XXXXXX
    Moze byc tak ze od tej daty beda mi liczyc 6 m-cy.Tylko przypuszczam,bo nie pytalem.
    Auto PL , w UK od 3 m-cy.

zipper
    Członek

WITAM
    OBECNIE jestem polskim autem w UK ( już 3 miesiące)
    Pracuje(sezonowo) i mieszkam w tym samym miejscu ,wiec dojazd do pracy autem odpada.Nie posiadam Home Office. Samochód zamknięty w szopie 😉 nie stoi na drodze publicznej.Auta używam 2 razy w tygodniu , do Tesco na zakupy .
    Czy muszę się czegoś obawiać ??
    W razie kontroli co mam mówić ??
    Z promu posiadam jedynie wydruk z rezerwacji .Czy to wystarczy ??

za wszystkie odpowiedzi dziękuje

pozdrawiam

Maciek

back2berlin
    Participant

Dzieju wrote:

back2berlin wrote:

A na bank zadnych polskich blach nie zatrzymuja, napewno do tej pory tego nie robili i watpie zeby cos w ciagu kilku dni sie zmienilo, w poniedzialek widzialem mnostwo polskich blach zwlaszcza na drop off i nie bylo zadnych problemow, zazwyczaj dvla wkracza na parking gdzie mozna znalezc ciekawe rzeczy, jak samochody bez taxu lub pozstawione samochody ktore przebywaja juz tam np rok czasu 🙂

back2berlin, nie watpie ze jestes tam stalym bywalcem i ze znasz sytuacje jaka tam byla wczesniej, ale …
    wczoraj tuz przed rondem na prawym pasie, blokujac go, stal samochod DVLA i podejrzewam ze jakis officer (nie przedsyawial mi sie wiec nie wiem dokladnie) i nie ktore samochody kierowal na uliczke w lewo, na ktorej stalo juz pare innych samochodow i paru innych w zolto jaskrawych kurtkach.
    Nastepnie przy kolejnym rondzie (tak jak wiezdzalo sie przedtem od strony Heyfield Ln) staly kolejne 2 osoby.
    Moj post mial na celu poinformowanie o sytucji ale skoro wiesz lepiej co sie dzialo wczoraj ok 20:45 w miejscu gdzie Ciebie nie bylo to moze mi sie to tylko przysnilo…. :evil:[/quote]

fakt ze nie widzialem tych z dvla, wiem ze przy tym starym rondzie nie bylo ich, ale mozliwe ze byli dalej, tak czy owak nie masz co sie tak denerwowac, co do dvla to nie widzialem jeszcze zeby byly nagonki na polskie blachy, ale teraz specjalnie przypatruje sie zeby w razie czego dac wam wiecej info:)

fatamorgana
    Participant

Reddbull wrote:

Ciesz sie, ze Ci sie udaje fata… Osobiscie nie przepadam za takimi kombinatorami. Ponad rok tu jestes… Zarabiasz angielskie pieniadze a zyjesz jak taki kleszcz… Napisales, ze tylko jeden remont widziales jak tu jestes… zobacz ilu takich pasozytow jak Ty porusza sie po drogach w uk 🙂 co drugi to milioner jak na swoja wies w Polsce wraca… i kazdy z nich kombinuje jak o 1p za duzo nie wydac 🙂

Nie wiem czy ty wiesz co w ogóle piszesz człowieku…
    Co Ty wiesz o tym jak ja żyję i ile na co wydaję?
    Nic….
    Nie wiem więc, czy chcesz się popisać swoim postem, czy ulżyć swoim stresom?
    I nie nazywaj mnie więcej pasożytem, bo Ci to przypomnę w swoim czasie. Akurat prędzej takie określenia prawdopodobnie pasują do Ciebie a nie do mnie człowieku.
    Zawsze jest tak, ze ktoś kto bardzo łatwo- nie mając o kimś zielonego pojęcia – ocenia kogoś, sam tez sobą nie reprezentuje wiele.
    Się koleżko grubo pomyliłeś więc nie próbuj więcej się wysilać na takie podjazdy w moim kierunku.
    Jak chcesz to moge ci podesłać screeny ze wszystkich road taxów jakie tu mam od 30.08.2005. Może wtedy pojmiesz jakie głupoty chrzanisz.

P.S. A propos łapanek, to przecież od dawna pisane było, że DVLA i policja mają decyzje urzędowe z góry, aby wyłapywać auta bez taxu.
    A ze takie auta widać z daleka.
    Czyli również te, które sa na obcych blachach i korzystaja z wspaniałej jakości dróg w UK za darmo. I nie zasilają brytyjskiego budżetu, który łoży corocznie min. 50 milionów funtów na utrzymanie dworu królewskiego.

v-tec
    Członek

Ciekawe ile łoży polski budżet na utrzymanie polskiego dworu królewskiego tzn. kancelarii prezydenta. Podejrzewam że jest to porównywalna kwota.

GAWEL
    Participant

v-tec wrote:

Ciekawe ile łoży polski budżet na utrzymanie polskiego dworu królewskiego tzn. kancelarii prezydenta. Podejrzewam że jest to porównywalna kwota.

obys sie mylil 👿

Gundis
    Participant

a moze wiecej…

back2berlin
    Participant

fatamorgana wrote:

P.S. A propos łapanek, to przecież od dawna pisane było, że DVLA i policja mają decyzje urzędowe z góry, aby wyłapywać auta bez taxu.
    A ze takie auta widać z daleka.
    Czyli również te, które sa na obcych blachach i korzystaja z wspaniałej jakości dróg w UK za darmo. I nie zasilają brytyjskiego budżetu, który łoży corocznie min. 50 milionów funtów na utrzymanie dworu królewskiego.

a propo dvla nie wiem jak to jest w leeds, ale dokladnie sie pytalem calkiem niedawno w sheffield w dvla jednego z menago, powiedzial ze nie interesuja go samochody na obcych blachach, mowi ze wiecej maja problemow z obcokrajowcami ktorzy jezdza na angielskich blachach i nie placa mowiac ze nie sa anglikami i nie zamierzaja placic za nich- to jest dopiero obluda:) ale powtarzam ze to tylko dvla w sheffield i wiem ze oni nie interesuja sie obcymi blachami, co nie znaczy ze polskich blach przybywa, i nie tylko polskich wiec moze dvla wreszcie zmieni swoje priorytety, narazie nie slyszalem zeby zbierali takie samochody

fatamorgana
    Participant

A wynika to wszystko z prostej przyczyny.
    Nie można zrobić przepisu odgórnie dotyczącego akcji przeciwko wszystkim obcym blachom, bo zaraz podniesie się raban o dyskryminowanie. Tu Angole sa wyczuleni i wolą cicho ale powoli do przodu.
    Natomiast można okresowo urządzać takie akcje a ponieważ one sa realizowane przez lokalne DVLA i policję, czyli na koszt miast , zatem to od władz lokalnych (miejskich lub hrabstwa) tak naprawdę zależy czy i kiedy taka akcja zostanie przedsięwzięta.
    Po większych miastach jeździ na pewno więcej takich aut, więc jest co łapać, ale i w Szkocji odbyły sie już takie łapanki, co skończyło się skandalem i niejasnościami, bo wyłapywali wszystkie jak leci- bez względu na to ile tu były.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 46)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.