Strona główna Działy Czarna lista ITC krakow/PROVISTA/SECURIPLAN/FIRSTBASE

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    master cutter
    Członek

Witam,
    Wstrzymajcie oddech, bo to moj pierwszy post na tym forum :]

Musz tylko uaktualnic nieco informacje tu zawarte.

ProVista to obecnie PMP Recruitment. To normalne wsrod firm oszukujacych ludzi ze czesto zmieniaja nazwe. Wszystko napisane wczesniej jest prawda. Sam niestety mam przykre doswiadczenia i nadal staram sie odzyskac kase od nich. Jednym slowem banda miernot, ktorym udaje sie prowadzic ten biznes tylko dzieki bezbronnosci osob nie znajacych jezyka.
    O ile ja sobie z nimi poradze, to niestety wiekszosc osob sie poddaje. Jeden ze znajomych wyjechal do Polski i przez to stracil ponad 600 funtow (depozyt, tygodniowki, zwrot podatku ze zlego kodu podatkowego, itp.)

First Base zdazyl juz zmenic nazwe na Reside Homes ale… zaskocze Was. Teraz ukryli sie pod skrzydlami Barnsdales.
    Podobna sytuacja jak z ProVista/PMP Recruitment – zlodzieje, oszusci, miernoty…
    Od 4 miesiecy staram sie odzyskac depozyt i… wczoraj oznajmili, ze mam przyjechac do Doncaster bo maja dla mnie pieniadze. WOW!
    Nie wiem jeszcze ile dostane z 260 funciakow bo musza sie zastanowic…

Obie firmy stanowczo odradzam!!!

v-tec
    Członek

Ja pracowałem dla PMP Recruitment i to na pewno nie jest tak że 'oszuści zmienili nazwę’. Co najwyżej PMP przejęło tę Provistę.
    PMP w żaden sposób mnie nie oszukał ani nikogo kto ze mną pracował o ile wiem

master cutter
    Członek

Tak. Masz racje. Powinienem to napisac.

Zakladajac oczywiscie, ze pracowales dla tego samego PMP Recruitment Ltd z adresem: CHEVRON HOUSE
    346 LONG LANE
    HILLINGDON
    MIDDLESEX
    UB10 9PF
    a nie dla jednej z pozostalych dziewieciu agencji o tej samej nazwie jakie sa zarejestrowane w UK…

Ale faktycznie ProVista zostala przejeta przez PMP, co oczywiscie [u:af831cfe41]prawie[/u:af831cfe41] spowodowalo calkowita zmiane w sposobie pracy i profesjonalizmie dawnych pracownikow ProVisty… 😉

master cutter
    Członek

Sam sie poprawie 🙂

Poszperalem dokladniej i samych firm PMP Recruitment jest conajmniej sztuk dwie.

Jedna to 'PMP Recruitment Ltd.’ a druga 'P.M.P. Recruitment’.

Reszta moze byc oddzialami lub innymi firmami, ale to chyba nie jest nikomu potrzebne wiec sie powstrzymam w analizowaniu tego problemu 😈

I jeszcze cos o ITC. Nie mozna im zarzucic niekompetencji. Jak dla mnie, to staraja sie aby to co robia mialo rece i nogi.
    Kwestia dyskusyjna jest tylko to, czy etycznie postepuja wiedzac w jakie warunki wysylaja swoich klientow i nic im o tym nie mowiac, a nawet dementujac wszelkie informacje zawarte na forach temu podobnych.

v-tec
    Członek

Na zdrowy rozum tylko 1 firma z nazwą x może być zarejestrowana w England and Wales.
    Po to właśnie jest rejestr podmiotów gospodarczych.
    Ale ta firma może mieć wiele oddziałów i tak na ogół jest w przypadku agencji. Oddział dla kórgo pracowałem jest w Yorku a gdzie jest centrala nie pamiętam.

master cutter
    Członek

No i wlasnie dlatego ze jedna firma nazywa sie P.M.P. Recruitment a druga PMP Recruitment, obydwie moga byc zarejestrowane.

v-tec
    Członek

Według mnie nie mogą ale nieważne…

koukla
    Participant

Mam takie pytanko. Wielu moich znajomych, ktorzy pracuja dla Provisty, a wlasciwie juz PMP w jednej z fabryk od jakiegos czasu maja placone za overtime podstawowa stawke i od tego miesiaca nie dostaja juz kasy za zadne przerwy (wczesniej byly placone 3 pietnastominutowe przerwy). Czy to jest zgodne z prawem?

koukla
    Participant

Wiem, ze to pytanie bardziej odpowiada do dzialu prawo, ale chcialam to dalej ciagnac w tym samym poscie dotyczacym Provisty 8)

v-tec
    Członek

Z prawem to jest zgodne. Nie ma prawnego obowiązku płacenia więcej za nadgodziny ani płacenia za przerwy. Tyle że agencja nie może ot tak sobie zmienić zasad wynagradzania. Powinni powiadomić z wyprzedzeniem.

newusher
    Członek

Witam

Male sprostowanie na temat zmiany nazwy ProVista na PMP obydwie w/w agencje byly jak i pozostaja wlasnoscia wielkiej korporacji Angielskiej z nazwa SECURIPLAN ktora jest w posiadaniu 5 lub 4 agencji (nie pamietam dokladnie) pracy zarejestrowanych w U.K. ProVista zostala poprostu wciagnieta do PMP nie byla to zadna zmiana nazwy lecz poprostu polaczenie 2 agencji jednego wlasciciela pozostala nazwa PMP dlatego ze ta agencja jest o wiele bardziej rozbudowana niz ProVista ktora posiadala tylko 2 biura Doncaster oraz Peterborought PMP jest znana w calej Angli zarowno na polnocy jak i na poludniu. Rowniez pracowalem dla ProVisty przez prawie 9 miesiecy przez ten czas zdazyly sie w moim przypadku tylko 3 pomylki i to ze strony FirstBase a nie provisty zostalem skasowany za mieszkanie po wyprowadzce oraz 2 razy pobrano mi depozyt po ukonczeniu 26 tygodniowego kontraktu (260£ uzbierane nie powinni zabierac wiecej jezeli zostajesz w ich mieszkaniu i przedluzasz kontrakt na nie ) pomylki zostaly bardzo szybko rozwiazane kontaktowalem sie bezposrednio z FirsBase a nie probowalem tego rozwiazac za posrednictwem mojego contract menadzera pieniadze byly zwracane zawsze w nastepny piatek rozpoczelem dla nich prace na poczatku 2006 r dokladnie w lutym. A co do platnosci overtime to jak najbardziej maja prawo placic najnizsza stawke za nie jak wspomnial kolega powyzej i zgodze sie z nim rowniez co do platnosci za przerwy nie ma takiego prawa ktore zobowiazuje do placenia za nie jest to tylko i wylacznie kwetstia fabryki czy chce za nie placic podejrzewam ze chodzilo ci o fabryke Daniels mieszczacej sie w leeds powodem uciecia platnosci za przerwy byla tam zmiana kierowniczki fabryki ktora postanowila za nie nie placic zapewne oszczednosci informacje taka przekazano mojemu koledze w biurze pmp brak podstaw aby nie wiezyc wydaje mi sie. pozdrawiam

grzechu19
    Participant

Witam Was wszystkich. To mój pierszwy post na forum. W niedziele wyjeżdżam do pracy w okolice Leeds, dokładnie Batley. Oferte pracy znalazłem na stronie http://londynek.net/jobs/ad?id=79517 I tu moja prośba do Was o opinie na temat tego ogłoszenia, czy istnieje taka firma , jesli tak czy jest uczciwa i ogólnie prosze o jakiekolwiek opinie na temat tego ogłoszenia. Bilet mam kupiony, no ale jeśli to miałby byc jakiś przekręt to wole stracić tylko ten bilet niż o wiele więcej pieniędzy. Bardzo prosze o odpowiedź i jednocześnie z góry za nią dziękuje.

grzechu19
    Participant

Witam Was wszystkich. To mój pierszwy post na forum. W niedziele wyjeżdżam do pracy w okolice Leeds, dokładnie Batley. Oferte pracy znalazłem na stronie http://londynek.net/jobs/ad?id=79517 I tu moja prośba do Was o opinie na temat tego ogłoszenia, czy istnieje taka firma , jesli tak czy jest uczciwa i ogólnie prosze o jakiekolwiek opinie na temat tego ogłoszenia. Bilet mam kupiony, no ale jeśli to miałby byc jakiś przekręt to wole stracić tylko ten bilet niż o wiele więcej pieniędzy. Bardzo prosze o odpowiedź i jednocześnie z góry za nią dziękuje.

v-tec
    Członek

Jak dla mnie to b. mało wiarygodnie wygląda to ogłoszenie.
    1. tylko tel. komórkowy
    2. adres mailowy na hotmailu
    3. Ł6.95 za pakowanie nigdy nie słyszałem żeby ktoś tyle przy pakowaniu zarabiał
    4. nazwa agencji wymyślona
    Ale skoro masz bilet to nie rezygnuj z wyjazdu. Nie będzie tej pracy, może znajdziesz inną.
    Pamiętaj że możesz stracić tylko te pieniądze które sam komuś dasz.
    Agencja nie może pobierać żadnych opłat, kaucji itp. a za mieszkanie mogą sobie odciągnąć z wypłaty (a nie płatne z góry).
    Więc jak pierwszym tekstem jaki usłyszysz będzie 'daj pieniądze’ to zrób w tył zwrot 🙂

grzechu19
    Participant

Dzięki za odpowiedź, teraz nie wiem co robić. Poważnie zastanawiam się nad rezygnacją przyjazdu. Ogólnie ciężko jest znaleść prace w Leeds i okolicach?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.