Strona główna Działy Hyde Park Jesli nie macie nic do powiedzanie sensownego to milczcie.

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    MK wrote:

”creativus” wrote:

oj beda wywrotowe akcje. 😆

gwarantuje, ze nie bedzie 🙂 🙂 :)[/quote]

Tak Panie… przepraszam za taki wyskok… tak dostosuje sie… to sie juz nie powtorzy… tak… Ty tu jestes szefem… obiecuje poprawe, Niech nam Admin swieci przykladem i daje lepsze jutro swoim Wielkim Wkladem, Amen. To bylem ja Jarz… 😀

Oto krotki zapis mojej rozmowy telefonicznej z adminem. 😉

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

MK wrote:

fatamorgana wrote:

Na takie i inne tematy będzie wkrótce stała rubryka…

A dlaczego ja sie od tym z mediow dowiaduje 🙂 ?

:):):)[/quote]

A bo chyba zapomniałeś drogi Adminie, o czymś…
    Zresztą popatrz; chcą np. rubryki z samymi pozytywami, istnieje też tzw. społeczne zapotrzebowanie na bardziej rozwinięte (dłuższe) wypowiedzi, zwłaszcza, że takowe niektórym na forum nie odpowiadają…
    Serdecznie pozdrawiam…
    A co słychac abroad?

Kaliko
    Participant

Chamstwo jak chamstwo,ciężkie do wyleczenia. Jednak mnie dobija co innego, mianowicie opowieści o tym jak to bardzo jest obraźliwe,że angole nie wiedzą gdzie jest Polska itp. Dlaczego, bo momentami nie wyrabiam naszczescie lot miałam krotki bo popelilabym chyba czyn karalny z uzyciem ciezkiego przedmiotu w samolocie. Przez półtorej godziny cały samolot słuchał opowiesci Polki, która opowiadała towarzysza podrózy jacy to angole sa malo inteligentni, snobistyczni itd itd. Zlitujcie sie oni do jasnej cholery nie musza wiedziec gdzie lezy Polska tak jak ja nie musze wiedziec gdzie jest Pargwaj i co to sa funkcje trygonometryczne. To my jestesmy u nich i skoro oni gowno wiedza o nas to ich ból nie nasz. Co to zminia? Czy to ma jakis wpływ na stan naszego konta w banku? Nie sądze to o co takie rzucanie sie?

fatamorgana
    Participant

SZwindel wrote:

fatamorgana wrote:

z kilku miast gdzie spotykałem Polaków, ale jak już pisałem, na 200 tylko kilka osób zrobiło na mnie PRZYZWOITE wrażenie

Ale czy to aby nie przesada. Jakie to byly miasta? Moze niewlasciwe miejsca odwiedzales? Wiem ze juz raz o tym wspomniales, nie zebym nie wiedzial. Ale raczej mi to brzmi przyslowiowo. To jest tylko przenosnia, tak? Wiem, istnieja ludzie i taborety, ale troche wiecej wiary i mniej czepiania. Bo brzmi to tak, jakby tak malo bylo tych wlasciwych, ze moga sie oni czuc jak rozbitkowie na tratwie. A to zaczyna byc przerazajace. Kilka (np.3-4) z 200 to 1-2%.[/quote]

Drogi Szwindlu…
    Czy ja naprawdę muszę Ci wszystko szczegółowo tłumaczyć?
    Tu nie miejsce na to.
    Pora wiedzieć i przywyknąć, że Fatamorgana jak już coś pisze, to nie wymyśla, aby było dużo linijek (jak to ktoś podejrzewał…), lecz podaje najpierw SUCHE FAKTY a potem je ocenia, co mi zresztą wolno, bo to ja je podaję. A jeśli już tak Ci się nie podobają moje fakty odnośnie w/w, a nawet sądzisz, że ja jeżdżę do niewłaściwych (co to znaczy?) miast, to powiem tylko tyle; TO NIE MOJA WINA, ŻE TAK WIELU LUDZI Z MOJEGO KRAJU ZACHOWUJE SIĘ INACZEJ NIŻBYM TEGO OCZEKIWAŁ…O.K.???
    A jak jeszcze jesteś niewiernym Tomaszem, to ci powiem, że prowadzę coś w rodzaju notatnika odnośnie spostrzeżeń dot. Polaków w Anglii/Leeds. Ale to już moja prywatna sprawa tak jak i cel tegoż.

Na koniec powiem tak;
    Dużo oczekuję od innych, bo jeszcze więcej wymagam od siebie…
    I nie narzekam na to nigdy.
    „Pozdrowienia od zrozumienia”.

Anonim
    Gość

fatamorgana wrote:

A co słychac abroad?

Dzieki wszystko OK!
    [b:4918fd0497]Creativus[/b:4918fd0497] rozmawial dzis z Adminem (czyli moim mlodszym bratem, ktory wlasnie uczy sie do matury) -obiecal poprawe (Creativus -nie moj brat). 🙂 🙂 🙂

SpokoBoyxxx:)
    Członek

SZwindel wrote:

fatamorgana wrote:

z kilku miast gdzie spotykałem Polaków, ale jak już pisałem, na 200 tylko kilka osób zrobiło na mnie PRZYZWOITE wrażenie

Ale czy to aby nie przesada. Jakie to byly miasta? Moze niewlasciwe miejsca odwiedzales? Wiem ze juz raz o tym wspomniales, nie zebym nie wiedzial. Ale raczej mi to brzmi przyslowiowo. To jest tylko przenosnia, tak? Wiem, istnieja ludzie i taborety, ale troche wiecej wiary i mniej czepiania. Bo brzmi to tak, jakby tak malo bylo tych wlasciwych, ze moga sie oni czuc jak rozbitkowie na tratwie. A to zaczyna byc przerazajace. Kilka (np.3-4) z 200 to 1-2%.[/quote] Jestem Pol roku w LEEDS I spotkalem 1 godnego zaufania polaka sorki znam jeszcze kilka dziewczyn dosc spoko ,ale nie wiem czy bym im zaufal WSZYSTKIE JAK ZAWSZE udaja porzadne ale naprawde sa kulturalne pozdrawiam 🙂

moro_ns
    Członek

Jezyk ma zdaje się służyć komunikacji.Zawsze się zastanawiałem „co nakładli pod kopułę” Takiemu co to „kwieciście” ORACZY do osoby co do której może mieć pewność że co najmniej połowy z tego nie rozumie.TO właśnie jest chamstwo ( a może tylko zwyczajny brak KLASY )niestety wyuczone(wykształcone!!!) Mam niekłamaną przyjemność posiadać ELASTYCZNY STYL WYPOWIEDZI takoż w piśmie (net ) jak i w słowie, czego WSZYSTKIM tutaj bywającym nieniejszym życzę i… smacznego jajka (mam nadzieje że jestem pierwszy ;-)).W/w umiejętność pozwala na spokoj wewnetrzny przy spotkaniach z „marginesem”(zapomniane słowo, które bardziej pasuje do Tych ktorych cenię – WOLNOMYSLICIELI) od którego wiele się można nauczyć wbrew temu co myśli ogół…

moro_ns
    Członek

-…Pewnie że MU przyjebałem, po chuj się goguś popisywał jaki ON to uczony… Zresztą powiedziałem MU że nie kumam i żeby się nie produkował a ON dalej swoje i MI „mare” przy kolesiach robi… Świetego by wkurwił…
    (Moderatorze! Zrobisz z powyższym przykładem jak uznasz za stosowne… wiedz jednak że nie ma lepszych metod Nauki niźli KONFRONTACJA (jak w/w) i ANALOGIA.”No więc jak? Pozwolicie?” 😉

SZwindel
    Członek

[b:c3eaaae896]moro_ns [/b:c3eaaae896]
    Ciekawie piszesz, ale o czym? Piszesz o jezyku latwo zrozumialnym jaki stosujesz, ale jakos dziwnie on brzmi. A ten cytat to z ksiazki, czy z zycia.
    Nie, ja sie nie czepiam 🙂 tylko, serio, podoba mi sie styl, ale nie wiem konkrtenie czego sie tyczy to co napisales.

[b:c3eaaae896]fatamargano[/b:c3eaaae896]
    Nie jestem naiwniakiem, moze tylko lekkim idealistom. Nie twierdze ze tylko kilku na 200 spotkales wartych zaufania. Ja spotkalem ich wiecej.
    (Chcialbym zajrzec w twoje notatki. Sama tam esensja ktora chcialbym zglebic. Serio. Moze za bardzo ciekawski jestem) Moze zaczac patrzec okiem pozytywnym. Czesciej sie usmiechac. Wiem ze jest chamstwo i ludzie uwielbiaja dbac TYLKO o swoj tylek (szczegolnie mocno gdy juz stana na czterech nogach…czterech, czemu czterech hmm…gdy stana twardo na ziemi), ale sa ludzie korzy sa wdzieczni, ktorzy odwajemniaja sie za pomoc. (Choc FAKT ze prawdziwego Polaka poznaje sie za granica)

fatamorgana
    Participant

[b:e0c0642b03]fatamargano[/b:e0c0642b03]
    Nie jestem naiwniakiem, moze tylko lekkim idealistom. Nie twierdze ze tylko kilku na 200 spotkales wartych zaufania. Ja spotkalem ich wiecej.
    (Chcialbym zajrzec w twoje notatki. Sama tam esensja ktora chcialbym zglebic. Serio. Moze za bardzo ciekawski jestem) Moze zaczac patrzec okiem pozytywnym. Czesciej sie usmiechac. Wiem ze jest chamstwo i ludzie uwielbiaja dbac TYLKO o swoj tylek (szczegolnie mocno gdy juz stana na czterech nogach…czterech, czemu czterech hmm…gdy stana twardo na ziemi), ale sa ludzie korzy sa wdzieczni, ktorzy odwajemniaja sie za pomoc. (Choc FAKT ze prawdziwego Polaka poznaje sie za granica)[/quote]

Szwindlu drogi! (zawsze jak piszę Twego nicka, to mi się jakoś podejrzanie robi…) 😀
    Naprawdę sądzisz, że ja jestem pesymistą i widzę tylko wady i negatywy (negatywów mam w chałupie sporo ale innych…)? 🙂
    Skoro nie pasują Ci moje dane (z notatnika, którego niestety raczej nie zobaczysz…), to powiem inaczej; Te 200 osób, to te z którymi zetknąłem się bezpośrednio, natomiast nie twierdzę, że pozostali Polacy, których widziałem i SŁYSZAŁEM, na ulicy, w sklepie, gdziekolwiek, byli samymi chamami. Oj nie!
    Bywali ludzie naprawdę sympatyczni na pierwszy rzut oka, ale nie wiem jak zachowali by się w razie gdybym miał problem.
    Chodziło mi jednak o tych, o których mogę powiedzieć coś więcej, ponieważ przynajmniej z nimi porozmawiałem, dowiedziałem się o nich czegoś.
    Zatem, nie jest aż tak źle….
    Pozdrawiam.

moro_ns
    Członek

Przywołany do tablcy wyjaśniam że chodziło mi tylko o to że elastyczność stylu wypowiedzi ( a pokazana scenka -zmyślona- miała pokazać że pozory…) jest domeną ludzi inteligentnych a nie tylko! wykształconych.Zdaje sie że niejaki pan Pilch (pisarz) w którymś felietonie opisywał swoje dialogi z „Menelem” bywającym pod jego domem.To że Ktoś nadużywa wulgaryzmów nie świadczy że tylko takowym słownikiem włada.Po prostu może właśnie wtedy łatwiej o komunikację 😉
    Pozdrawiam.

chciwy
    Participant

Witam, jestem tu pierwszy raz. Zastanawia mnie skad u was tyle negatywnych doswiadczen z Polakami?? ja jestem tu ponad rok. Naprawde niewiele osob poznalem ktorym bym chcial powiedziec: do widzenia. moze to jest moj problem, ze przyciagam ludzi ktorzy nie sa skurwielami ( tak, cham ze mnie:) w autobusie rowniez mi sie zdarza przeklac ). draznia mnie natomiast "Polacy" ktorzy wstydza sie tego skad sa i bardzo chca sie zasymilowac. najwyrazniej wiekszosc z was ma zle podejscie do reszty ludzi. nie kazdy jest geniuszem z wyzszym wyksztalceniem…

Członek

chciwy wrote:

Witam, jestem tu pierwszy raz. Zastanawia mnie 😆 😆 😆

Członek

SpokoBoyxxx:) wrote:

chciwy wrote:

Witam, jestem tu pierwszy raz. Zastanawia mnie skad u was tyle negatywnych doswiadczen z Polakami?? ja jestem tu ponad rok. Naprawde niewiele osob poznalem ktorym bym chcial powiedziec: do widzenia. moze to jest moj problem, ze przyciagam ludzi ktorzy nie sa [!!cenzura!!] ( tak, cham ze mnie:) w autobusie rowniez mi sie zdarza przeklac ). draznia mnie natomiast "Polacy" ktorzy wstydza sie tego skad sa i bardzo chca sie zasymilowac. najwyrazniej wiekszosc z was ma zle podejscie do reszty ludzi. nie kazdy jest geniuszem z wyzszym wyksztalceniem…

ja qur…nie wstydze skad pochodze jestem z Poznania i to podkreslam i NIe jestem CHAMEM i nie zamierzam Byc jesli ty chcesz byc to sobie badz widzisz bedac prawie 4 lata w U.k .Widzialem wiele negatywnych postaw i zachowan(takich jak kradzieze dokumentow zywnosci ,pobicia donosy ,zazdrosc , pijanstwo ,chamstwo ) i juz mi sie nie chce nawiazywac nowych znajomosci poprostu ja decyduje kto bedzie moim znajomym lub kolega nie nawiazuje przypadkowych znajomosci i nie spouchwalam sie z nieznajomymi ludzmi;0[/quote]Musialem zmoderowac moja poprzednia wypowiedz bo narobilem bledow.

EDIT by creativus:
    Prosze nie cytowac samego siebie, i jesli sie edytuje wypowiedz to dodac to w takiej formie jak jak pod spodem postu a nie zakladac nowego.

Wyświetlanych postów: 14 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.