Strona główna Działy Hyde Park POSZUKUJEMY LUDZI Z WYZSZYM WYKSZTALCENIEM

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 31)
  • Autor
    Wpisy
    sylwek
    Członek

I ?? Świetnie się z tym czuję 🙂 Poznając kogoś staram się go poznać zanim „przykleję łatę”. Mam spore grono znajomych z całego przekroju wykształcenia i tego wam życzę. Różnorodności i nie zamykania się w jakichś chorych kręgach tylko dlatego że mamy „wyższe”. Osobiście gardzę ludźmi którzy uważają że mając wyzsze są lepsi itp.. Ograniczają się tylko do JEDNEGO aspektu nie mając podstaw. Ci wszyscy którym życie dokopało nie raz, i mają spory bagaż doświadczeń podejrzewam że się zgodzą ze mną. A co do odpowiedzi to wybieram D. Nie nawiązuję kontaktów na ulicy czy w autobusie. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów. 😉

SZwindel
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    sylwek wrote:

Nie nawiązuję kontaktów na ulicy czy w autobusie. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów. 😉

Mowi sie: Nie zawieram znajomosci na ulicy.

Poziom = ilosc inteligencji na metr kwadratowy empatii, czy tez wspolodczuwania.

(tak szczerze to kazdy ma w sobie buraka, tylko wszystko zalezy od wytrzymalosci; cos peka i egoizm piekacy wychodzi)

…a jak ktos pierdnie przy obiedzie, to jest burakiem?… NIE 🙂
    …a jak ktos czyta dobre ksiazki, chodzi do kina, ustepuje miesca starszym to jest na poziomie?…
    z umiejetnosci zachowania sie nie wynika [b:dd65868a55]poziom[/b:dd65868a55], tak? moze po prostu z czystej dobroci?

mi sie wydaje ze z definicji [b:dd65868a55]burak[/b:dd65868a55] nie wie ze jest burakiem i jezeli siedza sobie buraki, i ktos w ich oczach jest burakiem to kto jest burakiem? czy mozna byc bardziej lub mniej? czy moze albo sie jest nim albo sie nie jest?

MICHAEL
    Członek

KOCHANI FORUMOWICZE !

Uwaznie czytajac Wasze wypowiedzi mam juz pewien obraz – jakie poglady, na wiele sparw, maja ludzie w roznym wieku i na roznym poziomie intelektualnym, przebywajacy w LEEDS.
    Chcialbym uspokoic, co bardziej porywczych – iz, nie mam zamiaru, w zaden sposob KLASYFIKOWAC LUDZI.
    Naturalna rzecza jest, ze osoby nie majace wyzszego wyksztalcenia zupelnie inaczej zapatruja sie na pewne rzeczy i maja inny swiatopoglad. Natomiast Ci z nas, ktorzy poswiecili dlugie lata na zglebianie tajnikow i zdobywanie wiedzy w jakiejkolwiek dziedzinie, rozumieja ze ow.tytlul naukowy wyroznia NAS sposrod innych ludzi. Tu ciekawostka – w Polsce jest to tylko 7 % spoleczenstwa – wiec naturalnie, ci ktorze sa po tej samej stronie barykady, pragna sie laczyc i czuc wyroznieni.

A zatem reasumujac – NIE KLASYFIKUJMY SIE NA PODSTAWIE WYKSZTALCENIA, ALE NATURALNIE LACZMY SIE W GRONO WSPANIALYCH PRZYJACIOL CZY ZNAJOMYCH, NA ZASADACH NATURALNEGO DOBORU !

POZDRAWIAM WSZYSTKICH UCZESTNIKOW DYSKUSJI
    PS – ADRENALINE i kolege z Whingate Ave
    😀 [/b]

MICHAEL
    Członek

BARDZO DZIEKUJE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I OSOBOM ODWIEDZAJACYM FORUM ZA WSZELKIE KOMENTARZE I OPINIE !!!

POZDRAWIAM GORACO !

ScOOrK
    Członek

Nie mam wyższego wykształcenia, nie klasyfikuję ludzi, ale jestem rasistą. Nie wstydzę się siebie ani za siebie. Lubię pomagać, bo sprawia mi to ogromną satysfakcję i pozwala mi spać snem niemowlaka. Nie żałuje niczego co zrobiłem w życiu i ciągle staram się zrobić i osiagać więcej, ale nigdy kosztem innego człowieka. Potrafię słuchać i rozmawiać. Więc jeśli ktoś chce pogadać a nie ma z kim, to walcie śmialo.

Pozdrawiam Wszystkich ❗

7sisters
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    SZwindel wrote:

Mam pytanie. Jestescie w Angli. Wchodzicie do autobusu. Slyszycie ze ktos mowi po polsku:
    a)odwracacie sie, ale nie odzywacie sie
    b)odwracacie sie, nawiazujecie rozmowe
    c)odwracacie sie, nawiazujecie rozmowe, oferujecie pomoc
    d)nie odwracacie sie, nie dajecie po sobie poznac, traktujecie to jakby, do autobusu 'ktos wsiadl’ – tak jakbyscie siedzieli w autobusie w Polsce i ktos by wlasnie wsiadl – czyli nic wielkiego.

Miałem podobny przypadek. Szukałem sobie w B&Q jakichś drobiazgów do domu. Naraz do działu z plumberką podchodzi jegomość o wyraźnie polskiej aparycji (spodnie w kant, sweterek w serek i skóra co już widziała niejedno). Wyraźnie ma chłopina problem, nie wiedzieć czy spowodowany zawiłościami obco brzmiących napisów zali ilością przyswojonego uprzednio alkoholu.
    Moim pierwszym odruchem było wspomóc chłopa. Jednak szybko zorientowałem się że kontakt z nim byłby wysoce skomplikowany a zarazem trudny do przerwania. Na moje szczęście jegomość dorwał pracownika sklepu któremu zaczął zwierzać się ze swoich tęsknot. Czynił to mieszanką angielskiego (jakieś 20%), polskiego (60%) oraz nieartykułowanych bełkotów (cała reszta).
    Miałem jeszcze skrupuły ze względu na biednego sprzedawcę. Stał nieborak nie wiedząc czy ma do czynienia z obłąkanym, chorym czy może po prostu dziwacznym klientem. Uśmiechnąłem się do niego współczująco i zrejterowałem…

fatamorgana
    Participant

ScOOrK wrote:

Nie mam wyższego wykształcenia, nie klasyfikuję ludzi, ale jestem rasistą. Nie wstydzę się siebie ani za siebie. Lubię pomagać, bo sprawia mi to ogromną satysfakcję i pozwala mi spać snem niemowlaka. Nie żałuje niczego co zrobiłem w życiu i ciągle staram się zrobić i osiagać więcej, ale nigdy kosztem innego człowieka. Potrafię słuchać i rozmawiać. Więc jeśli ktoś chce pogadać a nie ma z kim, to walcie śmialo.

I TO MI SIĘ PODOBA!!!!

Pozdrawiam Wszystkich!

ScOOrK
    Członek

Dziekuje. 😳

Mabrothax
    Participant

MICHAEL wrote:

KOCHANI FORUMOWICZE !

Uwaznie czytajac Wasze wypowiedzi mam juz pewien obraz – jakie poglady, na wiele sparw, maja ludzie w roznym wieku i na roznym poziomie intelektualnym, przebywajacy w LEEDS.
    Chcialbym uspokoic, co bardziej porywczych – iz, nie mam zamiaru, w zaden sposob KLASYFIKOWAC LUDZI.
    Naturalna rzecza jest, ze osoby nie majace wyzszego wyksztalcenia zupelnie inaczej zapatruja sie na pewne rzeczy i maja inny swiatopoglad. Natomiast Ci z nas, ktorzy poswiecili dlugie lata na zglebianie tajnikow i zdobywanie wiedzy w jakiejkolwiek dziedzinie, rozumieja ze ow.tytlul naukowy wyroznia NAS sposrod innych ludzi. Tu ciekawostka – w Polsce jest to tylko 7 % spoleczenstwa – wiec naturalnie, ci ktorze sa po tej samej stronie barykady, pragna sie laczyc i czuc wyroznieni.

A zatem reasumujac – NIE KLASYFIKUJMY SIE NA PODSTAWIE WYKSZTALCENIA, ALE NATURALNIE LACZMY SIE W GRONO WSPANIALYCH PRZYJACIOL CZY ZNAJOMYCH, NA ZASADACH NATURALNEGO DOBORU !

POZDRAWIAM WSZYSTKICH UCZESTNIKOW DYSKUSJI
    PS – ADRENALINE i kolege z Whingate Ave
    😀 [/b]

Nie znam Cię dobrze Michaelu ale wydaje mi się, że nikt Ci nigdy nie powiedział, iż wiedza i inteligencja to dwie różne cechy. 🙄

I jeszcze chciałem pozdrowić z tego miejsca wszystkich TYCH zakomleksionych i TYCH mniej zakomleksionych ludzi…. 🙄

Mabrothax

Kaliko
    Participant

No to Ja powiem tak, szukam ludzi ktorzy potrafia czytac przyszłośc, ktorzy osobiscie znaja swojego anioła stróża, wróża z kamieni, wyczuwaja energie miejsca i ludzi, ktorzy wiedza co znaczy nirvana no to chyba na razie wystarczy jakby jestem zainteresowana ilu takich przebywa w Angli:) moga miec miec przynajmniej tyle zawodow ile mam ja majac nie cale 30 lat:) acha no i takich jeszcze ktorzy potrafia wtapiac sie w tłum bez wzgledu na to gdzie przebywaja tak zeby nigdy ich nie wziął za Polaka no to wszystko.

Anonim
    Gość

Kaliko wrote:

No to Ja powiem tak, szukam ludzi ktorzy potrafia czytac przyszłośc, ktorzy osobiscie znaja swojego anioła stróża, wróża z kamieni, wyczuwaja energie miejsca i ludzi, ktorzy wiedza co znaczy nirvana no to chyba na razie wystarczy jakby jestem zainteresowana ilu takich przebywa w Angli:) moga miec miec przynajmniej tyle zawodow ile mam ja majac nie cale 30 lat:) acha no i takich jeszcze ktorzy potrafia wtapiac sie w tłum bez wzgledu na to gdzie przebywaja tak zeby nigdy ich nie wziął za Polaka no to wszystko.

Szukasz a tu pyk! i masz, oto ja,
    1. przyszlosc swoja znam bardzo dobrze, moge nawet szczegol przytoczyc, wlasnie zaraz ide obiad robic,
    2. z aniolem strozem jak kiedys ostro popilem to rozmawialem no to chyba znam ;),
    3. ooooo wrozby za kamieni to moja najmocniejsza strona, szczegolnie lubie plaskie i zaokraglone,
    4. z energia jest gorzej wyczuwam tylko lekkie brzeczenie przy slupach duzego napiecia, ale pracuje nad tym,
    5. ludzi wyczuwam, hmmm… ale tobie o pot chodzilo ?? sprecyzuj
    6. eeeee, wiem ale nie powiem,
    7. zawodow w zyciu troche juz mialem, najbardziej zawiodlem sie jak… eh szkoda gadac.
    8. w tlum bardzo dobrze sie wtapiam, ale tylko w nocy, tez pracuje nad tym

i to tyle, jestem do twojej dyspozycji. 😀

Kaliko
    Participant

jak juz bedziesz perfekcjonista to daj znać nie znosze amatorów w niczym ale oczywiscie ich nie skreslam wole jednak poczekać az nabiara odpowiedniego jakby to ujać wprawnego poruszania sie w swiecie magii 😉

SpokoBoyxxx:)
    Członek

Adrenalina wrote:

Cóż ! Jestem rozczarowana bardzo tą dyskusją. Nic ciekawego nie piszecie. Szkoda ! Myślałam, że może choć kilka ciekawych osób się tu pojawi ( w sumie może dwie osoby coś kreatywnego napisały).

Nie oceniam ludzi po ich wykształceniu, ale nie ma się co oszukiwać po krótkiej dyskusji człowiek może się zorientować z kim ma do czynienia i niestety wielu jakich tutaj poznałam (w Anglii) mają poważne braki :po pierwsze w dobrym wychowaniu, po drugie kręgi ich zaiteresowań są żałośnie ograniczone, nawet słownictwo bardzo ubogie, natomiast co do „łaciny podwórkowej” na naszych rodaków można liczyć niemalże w każdym miejscu, w sklepie, na dworcu itd. Ludzie ja powtarzam mam znajomych bliższych i dalszych którzy nie mają magistra czy innego tytułu naukowego i są ludźmi z którymi lubię się spotykać, spędzać czas itd., niestety nie jest to szerokie grono, ponieważ pozostała część jakich poznałam (myśle ,ze conajmniej ze 100) to po prostu ….szkoda gadać. Nie wiem jak Michaelowi – mi nie chodzi tylko o dyplomowanych studentów, ale o ciekawych ludzi, ale nie ciekawych w znaczeniu mozliwości nauczenia się od nich np. wulgaryzmów, kombinacji, oszukiwania (ile to się czyta i słyszy o ludziach- Polakach, którzy okradli swoich, wzieli pieniądze np. za mieszkanie i znikneli i ani mieszk ani kasy ani nic czy np, że starsznie pomagaja w znalezieniu pracy po czym biorą jakby zaliczke za pośrednictwo i przepadają. Znam osoby perfidnie oszukane przez ich rodaków, To obrzydliwe !
    Widzę jednak Michael, że pomysł się nie powiódł ! Nie znajdziesz tu ludzi którzy potrzebują tak jak ty ludzi na odpwiednim poziomie czy jak to tam nazwałeś – prawdopodobnie ich jest tu niewielu i raczej mają swoje grono kumpli i koleżanek ze studiów np./ bądź też mając znajomych wśród tej grupy niewykształconych chcą być lojalni ( lubią ich ,dobrze się rozumieją i są zadowolenia z takiego stanu rzeczy ) bądź też zawdowala ich myślenie – lepszy „rydz niż nic”. Szkoda, że mieszkasz 25 mil ode mnie, ja bym chętnie poznała człowieka o takich zapatrywaniach – coćby tak z ciekawości. Choć kto wie, może dla Ciebie też – mimo magistra farmacji okazałabym się nieinteresującą płotką :D, albo Ty dla mnie mało ciekawym człowiekiem .

Trzeba zwijać się i szukać gdzieś indziej . Narazie ➡
    Podpowiem Ci ,że prawdopodobnie więcej ludzi takich jak poszukujesz spotkasz w Londynie – wielu moich znajomych ze studiów tam własnie jest – sama mysle o przeprowadzce. Oczywiście innych też tam nie brakuje 🙁

Życzę powodzenia /

Po Miesiacu pobytu w Leeds zauwazylem ze jest tu cala masa prostych JANUSZOW jak ja ich nazywam ludzi ktorzy mieszkaja krotko rok lub 1,5 roku. w U .K a na forum jest kilku tylko ciekawych i kreatywnych osob(wymienie 3 fatamorgana ,kaliko i adrenalaina).Wiele ciekawych lub wyksztalconych osob nie zagalada tu na forum bo ona raczej jest dla nowo przybylych.Wiekszosc informacji zawartych jest dla ludzi dopiero co tu przyjechali.Ci Co sa juz dawno spasowli i raczej sie tu nie wypowiadaja bo forum to takie bez zycia choc fatamorgana ostatnio ozywil je swoimi wypowiedziami. Mysle tez ze w samym Yorkshire jest mloda emigracja a ta stara z Samego Leeds zyje swoim zyciem i tu nie zaglada.Wiecej osob wyksztalconym spotkasz W Londynie wielu pracuje w finanasach Bo Londyn to stolica bankowosci. a Leeds industrial Area niestety i wiekszosc to pracownicy fizyczni ,a ci co tu siedza niewiele dluzej bo przyjechali po maj 2004 robia interesy na JANUSZACH oszukujac ich i kasujac za mieszkania lub prace.(Chca sie nachapac jak najwiecej kosztem innych)Sa tacy co maja uklady z Cyganami i nimi sie wysluguja w celu uciszenia niezadowolonych i wami sie brzydze i ChWWD,a powiem wam ze przyjdzie na was czas juz niedlugo NIE BEDE RZUCAL TU KSYWAMI ci co wiedza sami czytaja to forum I TO PRZESTROGA dla was.I jeszcze jedno Leeds jest dojsc nudnym miastem i niewiele osob zajmuje sie tu czyms kreatywnym wszyscy tylko praca i praca malo ludzi tu zyje tak naprawde bo sa krotko i moze dlatego!!!pozdrawiam 🙂

moro_ns
    Członek

Pozwolę sobie najpierw zdefiniować pojęcie WYKSZTAŁCENIE – jest to proces podczas którego :nagina się, łamie,gwałci iczęsto „przetrąca” młode naiwne umysły aby dokonać DZIEŁA czyli ukształtować kolejne pokolenie na „STADO BARANÓW”. Tutaj małe sprostowanie.Winszuję Tym „młodym wilkom”, którzy nieprzerwanie korzystając z WŁASNEGO ❗ umysłu przywdziali tylko „owczą skórę”.Jeśli mówimy o polskich uczelniach to możemy powiedzieć że Nauka jest gdzie indziej.NIESTETY.Wiadomo już skąd brak w Polsce ELIT ?
    A teraz kwestia druga.Pracuję dla agencji i tym samym spotykam praktycznie każdego tygodnia innych ludzi w kolejnych firmach.Przeważnie zawsze początkowo obserwuje nie wdając się w rozmowy, które notabene są bardzo schematyczne.Następnie korzystam z tego że na dobre kilka ( czasem 12 ) godzin jesteśmy skazani na siebie… bywa że zaczynam od arbitrażu zalążków konfliktów.Szeroka wyobraźnia pozwala nakreślać Ich puntkty widzenia w absurdalny sposób często bardzo zabawny ( a śmiech szczery i serdeczny w mgnieniu oka czyni Przyjaciół – tak , to prawda, a nie ta bzdura o beczce soli ).Fakt , by tak czynić trzeba mieć szacunek do siebie i innych w równym stopniu.Ryzykować tym że dostanie się razy słowem lub… pieścią(bywało).Jeśli od początku wiemy na co się porywamy to naprawdę warto… Mam nadzieję że będą tak czynili ludzie mający się za prawych i silnych, pamietając że Piękno lśni i ma swą wartość tylko gdy patrzy nań słońce, a w zakamarkach ducha jest tylko nędznym skowytem.
    Żyjcie i swą postawą pokazujcie Innym ( także Anglikom) jacy BYWAJĄ ( bo ludzie właśnie bywają a nie SĄ ) POLACY … od kogóż mają Ci zagubieni brać przykład jeśli się chowacie…?

fatamorgana
    Participant

moro_ns wrote:

A teraz kwestia druga.Pracuję dla agencji i tym samym spotykam praktycznie każdego tygodnia innych ludzi w kolejnych firmach.Przeważnie zawsze początkowo obserwuje nie wdając się w rozmowy, które notabene są bardzo schematyczne.Następnie korzystam z tego że na dobre kilka ( czasem 12 ) godzin jesteśmy skazani na siebie… bywa że zaczynam od arbitrażu zalążków konfliktów.Szeroka wyobraźnia pozwala nakreślać Ich puntkty widzenia w absurdalny sposób często bardzo zabawny ( a śmiech szczery i serdeczny w mgnieniu oka czyni Przyjaciół – tak , to prawda, a nie ta bzdura o beczce soli ).Fakt , by tak czynić trzeba mieć szacunek do siebie i innych w równym stopniu.Ryzykować tym że dostanie się razy słowem lub… pieścią(bywało).Jeśli od początku wiemy na co się porywamy to naprawdę warto… Mam nadzieję że będą tak czynili ludzie mający się za prawych i silnych, pamietając że Piękno lśni i ma swą wartość tylko gdy patrzy nań słońce, a w zakamarkach ducha jest tylko nędznym skowytem.
    Żyjcie i swą postawą pokazujcie Innym ( także Anglikom) jacy BYWAJĄ ( bo ludzie właśnie bywają a nie SĄ ) POLACY … od kogóż mają Ci zagubieni brać przykład jeśli się chowacie…?

O CHOLEWCIA!!!!!
    Jakaś bratnia dusza!!!
    Podpisuję się obiema rękami.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 31)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.