Strona główna Działy Hobby Ciekawe miejsca w Anglii czyli co warto zobaczyc.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Witam czytelnikow,
    Tak sobie pomyslalem ze moze bedziemy sie dzielic tutaj informacjami gdzie? co? i za ile? mozna zobaczyc w tej „naszej” Anglii, prosze o wpisywanie w tym temacie miejsc ktore uwazacie za ciekawe i godne obejrzenia.

Tak na zachete zaczne 😉

Wlasnie wrocilem z Turkish baths ktore znajduja sie w Harrogate. Musze powiedziec ze jest to calkiem sympatyczne miejsce, dzieki saunie eukaliptusowej oraz trzem pomieszczeniom o zroznicowanej temperaturze mozna porzadnie sie wygrzac oraz oczyscic organizm, a jesli osiagniesz za duza temperature czy to z przyczyny cieplego powietrza lub Innych 😆 to mozesz sie schlodzic w basenie wypelnionym zimna woda, jest tez pomieszczenie gdzie mozna sobie przyjemnie w cieple i ciszy polezakowac na miekkich lozkach. Ogolnie czuje sie bardzo odprezony po wizycie w tejze lazni wiec jak najbardziej to miejsce polecam.
    Na dole umiescilem linki gdzie mozna znalesc wszystkie niezbedne informacje, miedzy innymi godziny otwarcia i ceny.

http://www.harrogate.gov.uk/harrogate-1397
    http://www.harrogate.gov.uk/immediacy-1393

fatamorgana
    Participant
    ”creativus” wrote:

Witam czytelnikow,
    Tak sobie pomyslalem ze moze bedziemy sie dzielic tutaj informacjami gdzie? co? i za ile? mozna zobaczyc w tej „naszej” Anglii, prosze o wpisywanie w tym temacie miejsc ktore uwazacie za ciekawe i godne obejrzenia.

A galerię na bieżąco oglądałeś????
    Zdjęcia są na początek właśnie po to, aby wiedzieć JAK TAM JEST…
    Zaś więcej informacji praktycznych już wkrótce…
    Dla niecierpliwych zawsze polecam Pascala; 'Anglia’…
    Pozdrowienia dla pasjonatów turystyki i podróży…

Anonim
    Gość

No ok, ale spokojnie bez emocji, niech sie wypowiedza inni co widzieli, co uwazaja za godne obejrzenia itd. Zdjecie niestety wszystkiego nie przekaze, chodz niektore calkiem ciekawe. Poza tym, wypowiedz Pana traci monopolem Panie fatamorgana 😉 a’la „Nic nie robic bo ja tu zrobie i koniec” 😉

fatamorgana
    Participant
    ”creativus” wrote:

No ok, ale spokojnie bez emocji, niech sie wypowiedza inni co widzieli, co uwazaja za godne obejrzenia itd. Zdjecie niestety wszystkiego nie przekaze, chodz niektore calkiem ciekawe. Poza tym, wypowiedz Pana traci monopolem Panie fatamorgana 😉 a’la „Nic nie robic bo ja tu zrobie i koniec” 😉

No, sorry, ale ja tu niczego nie monopolozuję!!!!!????
    Akurat trafiłem na Twego posta, a że sam mam z tą dziedziną wiele do czynienia stąd szybka reakcja.
    Dlaczego od razu takie przypuszczenia?????????????
    A nie pomyślałeś, że galeria jest właśnie po to, aby wywołać tych, co się tym interesują, skłonić ich do czegoś….
    Przecież we wprowadzeniu do galerii jest WYRAŹNIE napisane;
    Ewentualne uwagi i spostrzeżenia proszę kierować do…
    Tak się składa (o czym nie wiesz…), że zamierzamy z adminem stworzyć coś więcej niż tylko samą galerię…
    No a poza tym, ludzie !
    My to wszystko robimy DLA WAS, A NIE DLA SIEBIE!
    I wspaniale że macie swe pomysły i chcecie coś robić…
    Oby tak dalej.
    Serdecznie pozdrawiam.

TommyB
    Członek

@ creativus & others 🙂

Harrogate jest extra, ale szczegolnie polecam je w okresie pozniego marca / poczatek kwietnia, gdy pojawiaja sie kwiaty. Fatamorgana moglby poszalec 🙂 🙂 🙂 Pod warunkiem, ze zabralby kilka kart pamieci 🙂

Poza tym polecam tam szkole jezyka angielskiego – platna, ale jest naprawde dobra. (www.hla.co.uk).

Polecam tez Bristol – wprawdzie daleko, ale port oraz okolice kanalu sa rewelacyjne. W porcie maja zajefajna fontanne oraz extra studencka atmosfere w knajpkach nieopodal.

No i oczywiscie York z extra wioska Vikingow 🙂

@fatamorgana

10 glebokich wdechow 😀 Galeria jest extra pomyslem, ale szkoda, ze nie ma tam mozliwosci pisania cos od siebie. Pewnie wtedy creativus umiescilby tam swoj post.

Jestem pod wrazeniem Twojego udzialu w forum, bo wreszcie jest kolejna osoba, ktora umie logicznie myslec (pozdrawiam Radosc oraz Woyth ;)) i chce cos zrobic bez mieszania, obrazania i wysmiewania innych. Wrecz nie moge sie doczekac, kiedy „to cos” nad czym pracujecie ujrzy swiatlo dzienne.
    Ale plizz nie narzucaj knebla masom (nie uprawiaj kaczyzmu;)) i daj sie im wypowiedziec teraz, bo potem moga nie chciec. Nie dziwie sie reakcji creativus’a, bo sam podobnie odebralem Twoje posty 🙁 Wiec, make peace (nie PiS ;)), not war, chopie 🙂

Siemka,

fatamorgana
    Participant

(…)I wspaniale że macie swe pomysły i chcecie coś robić…
    Oby tak dalej.
    Serdecznie pozdrawiam.

Zatem, czekamy na kolejne głosy, ale dotyczące nie mnie, lecz ciekawych miejsc….

Ja ze swej strony polecam przede wszystkim LAKE DISTRICT.
    Jest to taki odpowiednik Polskich Tatr (przede wszystkim jak chodzi o popularność niestety…), bo tam znajduje się najwyższy szczyt Anglii , Scaffold Pike (978m n.p.m.), a poza tym, to najpiękniejsze krajobrazy w tym kraju. Szkocja to inna bajka, ale mówiąc o Anglii i biorąc pod uwagę, że jest tam właściwie wszystko co trzeba (piękne góry, rozległy teren, piękne i czyste (!) jeziora, rozwinięta turystyka, dobra baza -dużo schronisk młodzieżowych- dobry dojazd do wszystkich kluczowych miejsc ), w dodatku to wszystko tuż nad morzem, przyznać trzeba iż próżno szukać bardziej atrakcyjnego miejsca….
    W tekście, który ukaże się już niedługo opiszemy Wam więcej.
    A że sezon wiosenno-letni już niedługo…na pewno się może przydać!
    Pozdrowienia dla miłośników turystyki… [/list]

Pabloo
    Członek

Jestem w bibliotece i nie mam czasu na szukanie linków, ale latwo je znalezc na http://www.leeds.gov.uk
    Moja lista to:
    – Roundhay Park (idealne na pusczanie latawcow i zwiedzanie Tropical World)
    – NCM (zabytkowa kopalnia wegla pod Wakefield)
    – York (w tym NRM – muzeum kolejnictwa i katedra, oraz zamek)
    – Thwaite Mills
    – Thackray Museum (obok St. Jones Hospital)
    – Scarborough (czy jak sie to pisze) i Withby – wycieczka nad Morze Polnocne
    – zabytkowa zabudowa Harehills (no dobrze, to byl zart)
    – Abbey Kirkstall i Abbey House

W najblizszych planach Temple Newsam i Harrogate.

Pelno ulotek jest jest w bibliotekach, wystarczy wybrac te najlepsze.

Co tydzien w sobote lub niedziele gdzies jedziemy z ekipa, jesli chcesz sie dolaczyc – napisz, a omowimy szczegoly (wskazane posiadanie samochodu).
    [/color:8fa1f397b5]

fatamorgana
    Participant

Do miłośników zamków…
    W Yorku nie ma już zamku jako takiego…ostała się jeno Wieża Clifforda.
    Pozdrowienia dla Pablo z …LS8…
    P.S. Cenię 'historyczność’ Harehills…

Anonim
    Gość

Ciesze ze temat zaczyna sie rozwijac i sledze go z uwaga, niebawem nabede samochod wiec moje mozliwosci turystyczne wzrosna niepomiernie i cala anglia stanie przedemna otworem, gdyz jak sami wiecie samochodem latwiej i przyjemniej, do tego dochodza jeszcze promocje hotelu Travelodge i cenami pokoi od 10 funtow i rewelacja nic tylko podrozowac po anglii.

Pozdrawiam wszystkich i porywczego don fatamorgane 😉

ScOOrK
    Członek

Jak chcesz kupic to ja moge sprzedac 😀

moro_ns
    Członek

Zabytki i „klatki”to sobie możecie oglądać w necie… całą swą ciekawością wgryzam się w prowincję czyli puby, kluby sportowe i domostwa „miejscowych”.
    Kiedy moi kochani Rodacy zrozumieją że PROPAGANDA może być też DOBRA… marsz mi do lektury obowiązkowej. („SMAK ŻYCIA” 1 & 2)

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ScOOrK wrote:

To francuski lew jeszcze wciąż Twój???

Anonim
    Gość

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    ScOOrK wrote:

Eeeee, chyba ba peugeot’a sie juz nie skusze mialem juz dwa 306 i na razie wystarczy, chodz nie powiem 406 mi sie podoba, ale…

Pozdrawiam

Dana
    Participant

Dla miłośników zamków polecam:www.castlexplorer.co.uk
    Natomiast miejsca naprawdę warte obejrzenia to:
    – Bolton Abbey – niedaleko Skipton – malowniczo położone ruiny starego opactwa nad brzegiem rzeki. Świetne miejsce na piknik z całą rodziną, w cieplejsze dni można nawet pobrodzić w rzece.
    – Chester – stara normańska katedra, jak dla mnie to nawet ładniejsza niż ta w Yorku. Urocze centrum miasta i planty nad rzeką.
    – Blue Planet Aquarium (okolice Chester)- z prawdziwymi rekinami, niestety bez delfinów, http://www.blueplanetaquarium.com
    – Knowsley Safari Park (w pobliżu Prescot) – http://www.knowsley.com
    No i oczywiście Manchester – dla miłośników nowoczesnej architektury, Urbis- muzeum sztuki nowoczesnej, Science Museum- jeśli ktoś lubi maszyny parowe 🙄
    – Peak District – jednakże nie polecam w czasie gdy większość anglików ma wolne, można natknąć się na prawdziwe tłumy i większość czasu poprostu spędzić w korkach, widoczki podziwiając z okien samochodu.

Ponadto mam pytanie czy ktoś może już zwiedzał Irlandię Południową?
    Chcemy wybrać się tam na święta i wdzięczna byłabym za jakiekolwiek informacje, co warto zwiedzać, hotele, prom itp.

fatamorgana
    Participant

(…)Peak District – jednakże nie polecam w czasie gdy większość anglików ma wolne…(…)

A pytałem, kto tam był…
    I prosiłem o kontakt na priva….
    Znalazła się jedna jedyna osoba???

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.