Strona główna Działy Praca Kiedy jest boom na rynku pracy w Leeds?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 76)
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Arek wrote:

[b:72eb3c1391]Witwm wszystkich[/b:72eb3c1391]. To znowu ja
    Jak powiedziałeś co nas nie zabije to nas wzmocni. Też jestem tego zdania. I dlatego Dziękuję wszystkim którzy się wypowiadają na ten temat. Dzięki waszym wypowiedziom poznaje lepiej sytuacje i nastroje jakie panują w Leeds. A wszystko to jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że warto być upartym . 😀
    Wiem że dopuki mnie nie ma w Leeds, to nie mogę nic zrobić. Ale już teraz korzystając z netu, kolekcjonuje sobie adresy stron, telefony itp. Myślę ze mi się przdadzą kiedy już tam będę.
    Puki co Jeszcze raz [b:72eb3c1391]dziękuję wszystkim za swoje wypowiedzi.[/b:72eb3c1391] piszcie dalej proszę
    Arek

Bardzo dobrze robisz, ja jak tutaj sie wybieralem spedzilem 2 miesiace w internecie, mialem wszystko co pozoliloby mi na sukces, mapy, adresy, dokumenty – referencje napisane po angielsku itd. Dzieki temu udalo mi sie i jest coraz lepiej. Znam ludzi co nie zrobili nic, ale bez pomocy ktora otrzymali tutaj bylo by z nimi krucho z takim podejsciem jak oni zycie da im kiedys bolesnego klapsa. Takze przygotowywuj sie dobrze i zycze Ci powodzenia. Nagroda zawsze jest proporcjonalna do wlozonego wkladu.

Pozdrawiam i mozesz na mnie liczyc w razie braku noclegu, cos tam sie wykombinuje na short term 😉

gonia
    Participant

Walnales prosto z mostu i pogratulowac..ale neistety i ja ci prosto z mostu chcialabym walnac ze watpie ze znajdzie sie wiele osob ktore by ci ustawily wszytsko tutaj na dzien dobry gdyz…zapewne (jak bylo wspomniane)takich ludzi jak ty znaja bardzo wiele a nie pomogli wszytskich gdyz to jest czasem nie maly wysilek nagrac komus cos…szczegolnie nie znajac danej osoby..i to nie chodzi o znieczulice…tylko o to ze tak naprawde to jest wysilek i poswiecenie czasu itd…szczegolnie ze wiekszosc z nas jest troszke zapracowana…tak ode mnie przewertuj dobrze forum…a znajdziesz tutaj nie mal wszystko a jak wciaz cie cos nurtuje pytaj…a przy odrobinie szczescia umiejetnosci samozaparcia bedziesz umial sobie tam wszytsko tutaj zorganizowac…tak szczerze to ja jestem dobrym przykladem osoby ktora sobie sama prawie(98%)wszytko zorganizowala …powodzenia

SpokoBoyxxx:)
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Arek wrote:

[b:3754a4cd97]WITAM[/b:3754a4cd97] wszystkich serdecznie . Mam na imię Arek , mam 35 lat. Sledzę to forum , od jakiegoś czasu i muszę przyznać że można się tu troszkę dowiedzieć. Wiele wypowiedzi bardzo podobało mi się , a całokształt tego forum jest ogólnie bardzo przyjemny. Przyjeżdżam do Leeds około połowy marca i mam nadzieję że wkupię się jakoś w Wasze łaski . DOBRA WYSTARCZY TEJ ,,WAZELINY”.
    Mam taką prośbę……… a mianowicie Czy ktoś z tu obecnych pomógłby mi znaleść jakąś pracę w Leeds ??? obojętnie jaką tak na początek żeby przetrwać , potem myślę że sobie poradzę. [jak nie to jestem do ,,Bani”.]
    Tak naprawdę to oboje z żoną chcemy przyjechać , ale najpierw ja. [u:3754a4cd97]CZY ZNAJDZIE SIę KTOś NA TYLE żYCZLIWY I POMOżE MI ZNALEść PRACę???. [/u:3754a4cd97]Chociaż spróbuje . Tylko tyle nic więcej. podaję swojego maila
    manual@op.pl Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i [b:3754a4cd97]POZDRAWIAM
    [/b:3754a4cd97]

Kolejny Janusz gdybys znal zycie nigdy bys nie prosil o pomoc w znalezieniu pracy poprzez internet STARA zasada jak umiesz liczyc licz na siebie powodzenia:)

AREK 35
    Participant

Hej hej .. Właśnie się dowiedziałem że mam gdzie mieszkać [100%] więc jutro idę kupić bilet. Jadę autobusem bo jest bezpośrednio do Leeds. Nie wiem czy dobrze robię ……… no cóż zobaczymy. Mam prośbe do WAS 😀 Jakie dokumenty będą mi potrzebne – [u:f1434f7ee3]tak naprawde potrzebne[/u:f1434f7ee3] ❓
    Boję się że coś przeoczę i na miejscu okaże się ze lipaaa
    Czytałem tu na forum ale teraz jakoś nie mogę tego znaleść. PODPOWIECIE MI TROSZKę ❓ ❓ ❓ ————– 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
    [b:f1434f7ee3]CREATIVUS[/b:f1434f7ee3] Dzięki za dobre słowo ❗ –:D Nie znam Cię ,ale jesteś [u:f1434f7ee3]Gość[/u:f1434f7ee3][/color:f1434f7ee3] przez duże G[/color:f1434f7ee3].
    Dzięki
    Arek

fatamorgana
    Participant

Jakie dokumenty będą mi potrzebne – tak naprawde potrzebne
    Boję się że coś przeoczę i na miejscu okaże się ze lipaaa
    Czytałem tu na forum ale teraz jakoś nie mogę tego znaleść

Witaj.
    Wszystko zależy, do czego mają Ci być one potrzebne…
    Podstawa to; paszport, prawo jazdy, CV, dyplom ukończenia szkoły, certyfikaty językowe, zawodowe (tytuł i nazwa profesji), wszelkie zaświadczenia odnośnie ukończonych kursów, które mogą się przydać (językowe, komputerowe, techniczne-np. wózek widłowy), ew. zaświadczenie o niekaralności (o ile przewidujesz szukanie pracy w sektorach gdzie ono obowiązuje, choć Anglicy preferują swój dokument).
    I referencje od poprzednich pracodawców.
    Nie trzeba chyba dodawać, że za wyjątkiem pierwszych dwóch, reszta musi być przetłumaczona na angielski przez tłumacza przysięgłego, ew. przez instytucję wydającą dany papier.
    Aby jednak ograniczyć koszty tłumaczeń, zdecyduj w czym jesteś najlepszy i na co chcesz postawić w Anglii. Wtedy wybierz właściwe dokumenty i je przetłumacz.
    Na początku, przy produkcji czy pakowaniu (nie życzę ale i tak większość tak zaczyna…), wystarczy paszport przy rejestracji w agencji bądź w firmie. Dalej potrzeba już więcej.
    I zawsze bierz referencje, nawet jak dla kogoś popracujesz 2 tygodnie, to o to proś, mogą okazać się baaardzo potrzebne.
    A moja rada tak od serca…
    Gdziekolwiek pracujesz bądź; PUNKTUALNY (masz plusa bo u Anglików to pięta Achillesowa), SOLIDNY I ….NAJLEPSZY.
    Tak, staraj się być najlepszy w tym co robisz, a na pewno zostaniesz zauważony. Ale się z tym NIGDY nie obnoś, bo Anglicy tego nie lubią.

Pozdrawiam i podaję link.
    http://www.leeds.pl/forum/viewtopic.php?t=1019
    http://www.leeds.pl/forum/viewtopic.php?t=750

olszak
    Członek

Powiem wam jedno… nie mozna mowic o braku miejsc pracy bo dla kogos kto jest przebojowy dobrze przygotowany i zdeterminowany praca zawsze sie znajdzie! Bylem w Leeds w zeszlym roku Okres Sierpien – Pazdziernik i po przeczytaniu niektorych wypowiedzi na forum mialem watpliwosci , bo niby nie ma pracy . Ale zaryzykowalem , przyjechalem dobrze przygotowany – spis agencji , wszystkie naniesione na mape miasta , oczywiscie znajomosc angielskiego i przyjezdzajac 4 sierpnia ( wiadomo jaki to okres na szukanie pracy ) znalazlem ja po 3 dniach szukania – kiedy juz mialem wyjezdzac proponowali mi przejscie na stalke . A to ze ludzie lamentuja ze niby nie ma pracy to jest dlatego ze po pierwsze ich znajomosc ang jest zerowo albo bardzo slaba ( w agencji dla ktorej pracowalem powiedzieli mi ze przychodzi masa polakow z czego 1 na 10 umie cos po angielksu… ) po drugie bez zadnego rozpoznania rynku pracy i agencji ( liczenia na znajomych a prawda jest taka ze mozna za granica przewaznie liczyc tylko na siebie ! bo to co widzialem mi wystarczy , Polak dla Polaka Wilkiem jest w UK ( oczywiscie sa wyjatki )) Teraz przyjezdzam do Leeds 29 Czerwca , juz z angielskimi referencjami i kontem w banku , dodatkowo zrobilem juz uprawnienia na wozki widlowe i jestem dobrej mysli 🙂 najprawdopodobnie bede pracowal dla tej samej agencji co rok temu , i tu moj apel : jesli jestescie przebojowi i lubicie przygode przyjezdzajcie bo do odwaznych swiat nalezy ! mam nadzieje ze United awansuja do Premiership 😈

POZDRO

anka86
    Participant

Olszak dzieki za dobre slowko! 😉
    Jak czlowiek przeglada to forum to rzeczywiscie moze pomyslec, ze nic nie znajdzie i ze sytuacja na waszym rynku jest gorsza niz w Polsce heheh 🙂
    Moje pytanie jest skierowane do osob obeznanych w tym temacie: jaka jest sytuacja na „czarnym rynku”? W jakiej branzy najszybciej mozna znalezc nielegalna prace…?
    I pytanie kolejne: czy w okresie letnim lipiec-wrzesień jest wiecej ofert pracy czy tez mniej?
    Z goracymi pozdrowieniami z jakze mroznej Polski… 😉
    Ania 🙂

sylwek
    Członek

[quote:cbc0de5492]Powiem wam jedno… nie mozna mowic o braku miejsc pracy bo dla kogos kto jest przebojowy dobrze przygotowany i zdeterminowany praca zawsze sie znajdzie! Bylem w Leeds w zeszlym roku Okres Sierpien – Pazdziernik i po przeczytaniu niektorych wypowiedzi na forum mialem watpliwosci , bo niby nie ma pracy . Ale zaryzykowalem , przyjechalem dobrze przygotowany – spis agencji , wszystkie naniesione na mape miasta , oczywiscie znajomosc angielskiego i przyjezdzajac 4 sierpnia ( wiadomo jaki to okres na szukanie pracy ) znalazlem ja po 3 dniach szukania – kiedy juz mialem wyjezdzac proponowali mi przejscie na stalke . A to ze ludzie lamentuja ze niby nie ma pracy to jest dlatego ze po pierwsze ich znajomosc ang jest zerowo albo bardzo slaba ( w agencji dla ktorej pracowalem powiedzieli mi ze przychodzi masa polakow z czego 1 na 10 umie cos po angielksu… ) po drugie bez zadnego rozpoznania rynku pracy i agencji ( liczenia na znajomych a prawda jest taka ze mozna za granica przewaznie liczyc tylko na siebie ! bo to co widzialem mi wystarczy , Polak dla Polaka Wilkiem jest w UK ( oczywiscie sa wyjatki )) Teraz przyjezdzam do Leeds 29 Czerwca , juz z angielskimi referencjami i kontem w banku , dodatkowo zrobilem juz uprawnienia na wozki widlowe i jestem dobrej mysli najprawdopodobnie bede pracowal dla tej samej agencji co rok temu , i tu moj apel : jesli jestescie przebojowi i lubicie przygode przyjezdzajcie bo do odwaznych swiat nalezy ! mam nadzieje ze United awansuja do Premiership
    [/quote]

Dobra przebojowy Olszaku, porozmawiamy 30 Czerwca jak przyjedziesz i „staniesz w kolejce” do tej samej agencji – bo licencje na wózki to ma już co drugi przyjeżdzający Polak. Przebojowość – przebojowością a konkurencja się powiększa i nic nie poradzisz.
    Pozdrawiam

zuzia9
    Członek

chyba sie zapchal ale nam narazie udalo sie znalezc prace na 3 tygodnie a potem zobaczymy

olszak
    Członek

sylwek wrote:

[quote:49526a85e0]Powiem wam jedno… nie mozna mowic o braku miejsc pracy bo dla kogos kto jest przebojowy dobrze przygotowany i zdeterminowany praca zawsze sie znajdzie! Bylem w Leeds w zeszlym roku Okres Sierpien – Pazdziernik i po przeczytaniu niektorych wypowiedzi na forum mialem watpliwosci , bo niby nie ma pracy . Ale zaryzykowalem , przyjechalem dobrze przygotowany – spis agencji , wszystkie naniesione na mape miasta , oczywiscie znajomosc angielskiego i przyjezdzajac 4 sierpnia ( wiadomo jaki to okres na szukanie pracy ) znalazlem ja po 3 dniach szukania – kiedy juz mialem wyjezdzac proponowali mi przejscie na stalke . A to ze ludzie lamentuja ze niby nie ma pracy to jest dlatego ze po pierwsze ich znajomosc ang jest zerowo albo bardzo slaba ( w agencji dla ktorej pracowalem powiedzieli mi ze przychodzi masa polakow z czego 1 na 10 umie cos po angielksu… ) po drugie bez zadnego rozpoznania rynku pracy i agencji ( liczenia na znajomych a prawda jest taka ze mozna za granica przewaznie liczyc tylko na siebie ! bo to co widzialem mi wystarczy , Polak dla Polaka Wilkiem jest w UK ( oczywiscie sa wyjatki )) Teraz przyjezdzam do Leeds 29 Czerwca , juz z angielskimi referencjami i kontem w banku , dodatkowo zrobilem juz uprawnienia na wozki widlowe i jestem dobrej mysli najprawdopodobnie bede pracowal dla tej samej agencji co rok temu , i tu moj apel : jesli jestescie przebojowi i lubicie przygode przyjezdzajcie bo do odwaznych swiat nalezy ! mam nadzieje ze United awansuja do Premiership

Dobra przebojowy Olszaku, porozmawiamy 30 Czerwca jak przyjedziesz i „staniesz w kolejce” do tej samej agencji – bo licencje na wózki to ma już co drugi przyjeżdzający Polak. Przebojowość – przebojowością a konkurencja się powiększa i nic nie poradzisz.
    Pozdrawiam[/quote]

spoko moge sie z Toba zalozyc o dobra lyche ze znajde prace , poprostu trzeba wiedziec gdzie szukac… tyle w tym temacie 🙂 Ania pozdrawiam moze sie ustawimy na jakies piwko jak przyjedziesZ:P

anka86
    Participant

Przyjmuje zaklady czy Olszak znajdzie prace czy nie 😀 joke 😛
    Z piwkiem ok, ale ciiii bo zaraz zaczna sie odglosy, ze to nie jest forum z ofertami matrymonialnymi… hehe 🙂
    Ale zeby nie bylo, ze odbiegam od tematu… wiec powtarzam pytanie:
    Jak to jest w sezonie letnim, wiecej ofert pracy czy mniej? Jak to u Was w Leeds sie przedstawia? 🙂

fatamorgana
    Participant

anka86 wrote:

… wiec powtarzam pytanie:
    Jak to jest w sezonie letnim, wiecej ofert pracy czy mniej? Jak to u Was w Leeds sie przedstawia? 🙂

Podejrzewam, że oferty pracy, które mogłyby Cię interesować to głównie hotelarstwo i gastronomia oraz praca w sklepiku, ponieważ właśnie w tych branżach dzieje się więcej w sezonie letnim. Po prostu, więcej czasu ludzie spędzają na rozrywce i jedzeniu w knajpach niż zimą. Jest też więcej przyjezdnych (wśród nich wielu Polaków poszukujących pracy), i co za tym idzie, więcej zakupów. Knajpy otwierają ogródki letnie itp.

Ale druga strona medalu jest taka, że o tym doskonale wiedzą TYSIĄCE ludzi i oni walą gromadnie do Leeds i okolic, aby nieco z tej całej „puli” uszczknąć dla siebie…
    Podam przykład z ostatniego roku.
    W zaprzyjaźnionej knajpie od momentu rozpoczęcia lata zaczęły się dni, gdy do tejże knajpy przychodziło za pracą po 2, 3 a potem nawet 10-ciu (!) Polaków. Za to miejsc pracy na sezon letni było….1- góra 2 .
    Widzisz zatem jak to wygląda w zarysie.
    Prawda jest jedna.
    Przyjechała tu gromada ludzi i zdecydowanie miejsc pracy przeciętnych jeśli idzie o stawiane wymagania i płacę raczej już brakuje, ponieważ te tysiące przybyłych po prostu je obsadziły.
    Zaś pozostaje do zapełnienia sektor usług i biurowy oraz handlowy (najwięcej wakatów to; doradcy klienta, obsługa klientów, specjaliści d/s handlu, marketingu, managerowie niższego szczebla itp.)
    Zapomnij o pracy tam, bez b. dobrego angielskiego, manier na odpowiednim poziomie no i doświadczenia na takiej posadzie (udokumentowanego).
    Z ulicy wygląda to tak; fabryk i firm przetwórczych, pakowalniczych nie przybywa (miejsc pracy również…), za to przybywa wieżowców, biurowców, apartamentowców, hoteli, zatem tam- podczas wznoszenia i potem dla obsługi takich obiektów, praca jako tako jest, choć na pewno nie z ulicy. Agencje rekrutacyjne na długo przed otwarciem apartamentowca czy hotelu robią selekcję kandydatów.

Zostają jeszcze cleanerzy.
    Tych potrzeba niezależnie od sezonu, ale latem chyba mają więcej do roboty. Agencja MCS regularnie ogłasza się, że potrzebuje to tu, to tam…

Tyle na ten temat skrótem…
    P.S. Sporo roboty mają „remontowcy” , ale to też nie taka prosta sprawa tam się dostać (nawet na czarno), bo jak nikt Cię nie zna, to nikt nie chce ryzykować zatrudnienia osoby bez upewnienia się co do jej kwalifikacji.
    Wiem dobrze, że Polacy potrafią być O NIEBO lepsi w tej branży od Anglików, czy Hindusów, tyle że Anglicy preferują swoich „speców”, po których…Polacy muszą potem poprawiać. ha, ha, ha
    Pozdrawiam.

sylwek
    Członek

Jak znasz język to najprościej idź do Jobcentre. Omijasz agencje szerokim łukiem i starasz się o pracę bezpośrednio w angielskiej firmie. Jak chcesz to wcześniej możesz znależść interesującą ofertę on-line pod tym adresem http://www.jobcentreplus.gov.uk/Internet/setLocale.do?country=GB&language=en&page=/initialise.do
    Powodzenia w szukaniu 😉
    Pozdrawiam

NIE rydzyk
    Członek

Kochani. Szukam pracy w Leeds (chociaż nie koniecznie w tym mieście). W Leeds mam locum. W Leeds będę 20.03.06 r. Ja men 35 lat. Dam 10 % przez rok. Proszę o niekomentowanie tego posta. Czekam na maila rydzyk-ant@wp.pl Pozdrawiam

Baggins
    Participant

Napisz o poziomie ang i jaka prace chcesz. Nie interesuja mnie pieniadze.

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 76)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.