Strona główna Działy Praca Kiedy jest boom na rynku pracy w Leeds?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 61)
  • Autor
    Wpisy
    moro_ns
    Członek

Nie ma pracy? Jest mnóstwo… tylko dla rozwijających się,chodzi o język,kwalifikacje i …dopiero na końcu ASPIRACJE.Sam dość szybko zauważyłem że łatwo siada się na laurach gdy okupuje się jakiś znośny przyczółek ( a konkurencja przybywa).Mam nadzieje że powołamy do życia miejsca i sposoby by się rozwijać,integrować z angielskim społeczeństwem nie tracąc własnego ducha i sobie pomagać czynem nie tylko słowem.Jesteśmy już zjawiskiem na wyspach… może czas na pokazanie sie w tutejszej sztuce i mediach (oczywiście z naszej inspiracji).
    Powodzenia.

fatamorgana
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    moro_ns wrote:

Nie ma pracy? Jest mnóstwo… tylko dla rozwijających się,chodzi o język,kwalifikacje i …dopiero na końcu ASPIRACJE.Sam dość szybko zauważyłem że łatwo siada się na laurach gdy okupuje się jakiś znośny przyczółek ( a konkurencja przybywa).Mam nadzieje że powołamy do życia miejsca i sposoby by się rozwijać,integrować z angielskim społeczeństwem nie tracąc własnego ducha i sobie pomagać czynem nie tylko słowem.Jesteśmy już zjawiskiem na wyspach… może czas na pokazanie sie w tutejszej sztuce i mediach (oczywiście z naszej inspiracji).
    Powodzenia.

Popieram wypowiedź, zwłaszcza ostatnie zdanie…
    Dobrze pomyślane…Nie jesteś sam z tym pomysłem.
    Szczegóły niebawem….
    Pozdrawiam.

Efka
    Participant

Mysle ,ze problem „Zapchanecho rynku pracy” jak i …… ilosci NOWYCH :)pchajacych sie do „Raju” w UK jest i bedzie jeszcze sie poglebial – zreszta doskonale i trafnie okresliliscie to zjawisko w swoich wypowiedziach . Chce jednak dolaczyc sie do wypowiedzi – zwlaszcza do wypowiedzi Tych ktorzy widza i sa swiadomi znaczenia dla „jakosci” wszystkiego co soba reprezentujemy czy chcemy reprezentowac jako POLACY tam w Leeds czy innym miejscu w UK. Mysle ,ze brak nam…. „odpowiedniej reprezentacji” ( ! ORGANIZACJI – OFICJALNEGO PRZEDSTAWICIELSTWA !), Nie tylko jako osob oferujacych swoja prace w okreslonym zawodzie czy specjalizacji … ALE LUDZI POTRAFIACYCH NIE TYLKO SIE PRZEPYCHAC I NISZCZYC WZAJEMNIE …
    W AMOKU PT: DETERMINACJA 🙁 …. niestety…….. wielu z moich znajomych podjelo wyzwanie walki o….. przetrwanie Tam W UK za wszelka cene.. za jaka Wiecie dokladnie. Ale czy tak powinno byc? Czy nie mozemy miec POLSKIEGO przedstawicielstwa w kazdym wiekszym miescie w Europie ?! … I to nie tylko w kwestii spotkan niedzielnych czy ogolnego narzekania … ale poprostu aby WYPROMOWAC NAS JAKO EUROPEJCZYKOW Dlaczego w ogolnym haosie gubimy nadzieje , czlowieczenstwo godnosc ……ejjjjjjj ….ZORGANIZUJMY SIE OFICJALNIE …SAMI UCZCIWIE PROMUJMY SWOICH SPECJALISTOW .. SAMI WALCZMY O JAKOSC ….I WOWCZAS ZAPYCHAJMY RYNEK PRACY W TAKI SPOSOB … aby budzilo to SZACUNEK, A KONKURENCJA NA RYNKU PRACY NIE WYNIKALA Z DETERMINACJI NOWOPRZYBYLEJ Z POLSKI MASY BEZROBOTNYCH …..

gonia
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193

fatamorgana wrote:

moro_ns wrote:

Powodzenia.

Popieram wypowiedź, zwłaszcza ostatnie zdanie…
    Dobrze pomyślane…Nie jesteś sam z tym pomysłem.
    Szczegóły niebawem….
    Pozdrawiam.[/quote]

Racja trzeba isc z postepem!!!
    …I piac sie w gore:)

AREK 35
    Participant

[b:7148e37bf3]WITAM[/b:7148e37bf3] wszystkich serdecznie . Mam na imię Arek , mam 35 lat. Sledzę to forum , od jakiegoś czasu i muszę przyznać że można się tu troszkę dowiedzieć. Wiele wypowiedzi bardzo podobało mi się , a całokształt tego forum jest ogólnie bardzo przyjemny. Przyjeżdżam do Leeds około połowy marca i mam nadzieję że wkupię się jakoś w Wasze łaski . DOBRA WYSTARCZY TEJ ,,WAZELINY”.
    Mam taką prośbę……… a mianowicie Czy ktoś z tu obecnych pomógłby mi znaleść jakąś pracę w Leeds ??? obojętnie jaką tak na początek żeby przetrwać , potem myślę że sobie poradzę. [jak nie to jestem do ,,Bani”.]
    Tak naprawdę to oboje z żoną chcemy przyjechać , ale najpierw ja. [u:7148e37bf3]CZY ZNAJDZIE SIę KTOś NA TYLE żYCZLIWY I POMOżE MI ZNALEść PRACę???. [/u:7148e37bf3]Chociaż spróbuje . Tylko tyle nic więcej. podaję swojego maila
    manual@op.pl Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i [b:7148e37bf3]POZDRAWIAM
    [/b:7148e37bf3]

zuzia9
    Członek

CZESC WSZYSTKIM.JESTEM TUTAJ NOWA I W ZWIAZKU Z TYM POSZUKUJE PORADY NA TEMAT TEGO GDZIE NAJLEPIEJ SZUKAC PRACY W LEEDS ALBO GDZIE ONA JEST NAPEWNO?Z GORY SERDECZNIE DZIEKUJE I POZDRAWIAM

fatamorgana
    Participant

zuzia9 wrote:

CZESC WSZYSTKIM.JESTEM TUTAJ NOWA I W ZWIAZKU Z TYM POSZUKUJE PORADY NA TEMAT TEGO GDZIE NAJLEPIEJ SZUKAC PRACY W LEEDS ALBO GDZIE ONA JEST NAPEWNO?Z GORY SERDECZNIE DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Wybacz, ale tu nie ma „NA PEWNO”.
    Na pewno można się niemile zdziwić jak niełatwo znaleźć tu pracę teraz.
    Zwłaszcza bez naprawdę dobrych kwalifikacji i dobrej znajomości języka (dobrej nie wg. własnego uznania, lecz wg. oceny miejscowych…).
    A poza tym zajrzyj tu… http://www.leeds.pl/forum/viewtopic.php?t=1062
    Gdzie najlepiej szukać? Tego tak naprawdę nie wie nikt, bo jedni skierują Cię do tej agencji a drudzy do zupełnie innej, z zaznaczeniem, że ta pierwsza jest cienka… Nie ma oficjalnych danych na temat kto ma sporo miejsc pracy, w dodatku wiele agencji zwyczajnie wprowadza w błąd puszczając ogłoszenia że poszukują iluś tam osób. Okazuje się, że chcą sobie zapełnić rubryki na zapas…
    Pytałem w popularnym wśród Polaków Aadeptcie. Powiedzieli mi, że można się zarejestrować, ale nic poza tym nie zaproponują…
    Zajrzyj jeszcze tu…
    http://www.leeds.pl/forum/viewtopic.php?t=1043
    Pozdrawiam.

SZwindel
    Członek

Szczerze. Mozesz sprobowac przeplacajac u osob zalatwiajacych prace. Ale mozesz to ominac. Znajdz kogos z mieszkaniem. Jezeli masz okolo 200 funtow to dasz rade. Pierwszy dzien : chodzisz po agencjach. Lepiej jak bez plecaka. Czyli, zalatwienie sobie przespania kilku dni, jest dobre. Jezyk. Podstawowa sprawa. Wiem. Nie wszyscy biegle wladaja jezykiem anglielskim, szczegolnie znieksztalconym przez nalecialosc YorkShire. Jak ktos BIEGLE wlada, szybko znajdzie w warunkach natezenia polakami… Reszta w poniedzialek (impreza 🙂 )

AREK 35
    Participant

WITAM. Dzięki że odpisałeś. Z tego co widzę to niewiele jest osób, które są gotowe na to aby komuś pomóc. Nawet jeśli chodzi tylko o to aby odpisać na forum. Czy Anglia tak zmienia ludzi??? Sad . Mam do Ciebie prośbę………. a mianowicie , czy mógłbyś mi przesłać na maila lub tu na forum , oczywiście w miarę możliwości i wiedzy jaką posiadasz, Nazwy i adresy agencji które zatrudniają polaków???. Napewno byłoby mi łatwiej . Nie będę błądził jak dojadę na miejsce. Myślę że wielu ludziom przyda się taka informacja. Jeszcze raz dziękuję . Może kiedyś będę miał okazję się odwdzięczyć. Acha , MAM NADZIEJę ZE NIGDY NIE DOPADNIE MNIE „ZNIECZULICA”
    AREK
    manual@op.pl
    POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

7sisters
    Participant

Arek wrote:

WITAM. Dzięki że odpisałeś. Z tego co widzę to niewiele jest osób, które są gotowe na to aby komuś pomóc. Nawet jeśli chodzi tylko o to aby odpisać na forum. Czy Anglia tak zmienia ludzi??? Sad . Mam do Ciebie prośbę………. a mianowicie , czy mógłbyś mi przesłać na maila lub tu na forum , oczywiście w miarę możliwości i wiedzy jaką posiadasz, Nazwy i adresy agencji które zatrudniają polaków???. Napewno byłoby mi łatwiej . Nie będę błądził jak dojadę na miejsce. Myślę że wielu ludziom przyda się taka informacja. Jeszcze raz dziękuję . Może kiedyś będę miał okazję się odwdzięczyć. Acha , MAM NADZIEJę ZE NIGDY NIE DOPADNIE MNIE „ZNIECZULICA”
    AREK
    manual@op.pl
    POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

Hmm, jakby Ci to wytłumaczyć? To JEST pewnego rodzaju znieczulica.

Trudno pomóc każdemu Januszkowi który nie potrafi po angielsku zapytać nawet o drogę i nie śmierdzi złamanym funtem i który pcha się do obcego kraju jak do ziemi obiecanej. Bardzo często na dodatek taki Januszek będzie miał pretensje np. do kogoś kto wychodził mu wreszcie pracę w warehousie że zarabia tylko L5,05 kiedy w Polsce wszyscy mu mówili że będzie przynajmniej L20.

Ludzie którzy piszą na tym forum z reguły sami przeszli (i przechodzą nadal) nieliche cięgi i mocno musieli walczyć o to żeby tu zachować godność. Najczęściej skłonni są pomóc ale tylko kiedy sam delikwent umie coś z siebie wykrzesać i jest nadzieja że nie będzie na nich wisiał przez cały czas swojego pobytu w UK.

Być może cała sytuacja nie dotyczy Ciebie w żadnym stopniu, nie czuj się więc obrażony. Na przyszłość jednak pamiętaj że nawet Pan Bóg pomaga tylko tym którzy umieją pomóc sobie sami.

AREK 35
    Participant

[b:bb3504f141]Dzięki za szczerość[/b:bb3504f141]. Coś w tym chyba jest. Czytając to , wkurzyłem sie ale po chwili zrozumiałem że taka właśnie jest prawda. Jestem zaradnym człowiekiem i myślę że sobie poradzę. Jeśli ktoś mi trochę pomoze to będzie napewno dużo łatwiej. A jeśli nie to i tak dam sobie rade. Kase mam więc nie mam zamiaru wisiec na kims. Chodziło mi bardziej o tzw. wsparcie duchowe, czyli przekładając to na nasz cywilizayjny jezyk o info gdzie można zapukać aby znaleść prace. Nieszkanie myślę że już mam ,,, okaże się na miejscu,,,teraz jakieś zajęcie czyli praca.
    [b:bb3504f141]Może byłem naiwny myśląc że ktoś mi poda rękę nie znając mnie[/b:bb3504f141]
    [b:bb3504f141]Dzięki za szczerość[/b:bb3504f141] pozdrawiam
    AREK

ShaVho
    Członek

Drogi arku,
    zastanawiales sie nad tym ilu ludzi przybywa co roku do Leeds??
    Jezeli kazdy prosilby o znalezienie mu pracy przed jego przyjazdem nie starczyloby ludzi na miejscu:)
    Poza tym zeby zarejestrowac sie w agecjach musisz stawic sie osobiscie.
    Tak samo jesli chcesz zlozyc aplikacje w jakies fabryce musisz stawic sie z waznym dowodem tozsamosci.
    Napisales ze jestes czlowiekiem samodzielnym i sam powinnienes sobie poradzic…wiec nie staraj sie przyjechac na gotowe pokaz na co cie stac i sam badz kowalem swojego zycia.
    Moja mala rada…Leeds nie jest az tak strasznym miastem jak pisza 8) jesli bedziesz na miejscu zawsze sie gdziesz zaczepisz na poczatek nie bedzie luksusow lecz z biegiem czasu bedzie napewno dobrze.
    Sam wiem z wlasnego doswiadczenia:)przyjechalem tu w wieku 19 lat ze srednim angielskim, nie mialem wiekszych problemow wiec nie lam sie i napewno ci sue uda.Powodzenia

SZwindel
    Członek

Chcialem zlozyc wyrazy przeprosin…Przeprocis Cie Arku.
    Troche za bardzo szczerze napisalem, niedelikatnie. Sam pomagam moim znajomym. Daje im nocleg nawet na miesiac. Mam nadzieje, ze masz jakiegos znajomego w Leeds, ktory Cie przenocuje.
    1. Dobry jezyk angielski
    2. Zalatwienie noclego u znajomych
    3. Rejstracja w jak najwiekszej liczbie agencji – mozesz czekac na odpowiedz nawet ponad dwa tygodnie
    Jezeli jestes obrotny, masz jaja, przebojowy nic nie powinno stanowic dla Ciebie problemu. Przyjezdzaj. Czasami metoda rzucenia sie na gleboka wode jest najlepsza.
    Zycze z calego serca POWODZENIA, ale nie zazdroszcze – bo w 2004 bylo spokojnie, ale teraz w 2006 zostalo juz malo miejsc pracy.
    Nie poddawaj sie, ale nie oczekuj cudow (o czym chyba wiesz)
    Liste agencji juz ktos Tobie podeslal.

Anonim
    Gość

SZwindel wrote:

Chcialem zlozyc wyrazy przeprosin…Przeprocis Cie Arku.
    Troche za bardzo szczerze napisalem, niedelikatnie. Sam pomagam moim znajomym. Daje im nocleg nawet na miesiac. Mam nadzieje, ze masz jakiegos znajomego w Leeds, ktory Cie przenocuje.
    1. Dobry jezyk angielski
    2. Zalatwienie noclego u znajomych
    3. Rejstracja w jak najwiekszej liczbie agencji – mozesz czekac na odpowiedz nawet ponad dwa tygodnie
    Jezeli jestes obrotny, masz jaja, przebojowy nic nie powinno stanowic dla Ciebie problemu. Przyjezdzaj. Czasami metoda rzucenia sie na gleboka wode jest najlepsza.
    Zycze z calego serca POWODZENIA, ale nie zazdroszcze – bo w 2004 bylo spokojnie, ale teraz w 2006 zostalo juz malo miejsc pracy.
    Nie poddawaj sie, ale nie oczekuj cudow (o czym chyba wiesz)
    Liste agencji juz ktos Tobie podeslal.

Zgadzam sie z przedmowca praktycznie na calej rozciaglosci jego postu. Sam mam mase znajomych w Polsce ktorym bym chcial pomoc, niestety nie wszyscy znaja angielski lub znaja go bardzo slabo, a Ci co znaja dobrze i mogliby tutaj znalesc fajna prace to albo nie moga przyjechac bo juz maja dobra prace w Polsce, albo trzymaja ich pewne sprawy. Wiem ze sciagaja tutaj osoby ponosze za nich pewna odpowiedzialnosc, nie chce zeby one czuly sie niekomfortowo i przez to ja. Wiesz jak ktos szuka pracy tydzien, dwa i znajduje to ok, ale jak to sie przeciaga to wtedy narasta frustracja i powstaja napiecia, chcialbym komus tego oszczedzic, chodz wiem ze w polsce nie maja w sumie latwiej. I aktualnie jestem miedzy mlotem a kowadlem, czy sciagac czy nie.

Pozdrawiam.

AREK 35
    Participant

[b:2a36096e01]Witwm wszystkich[/b:2a36096e01]. To znowu ja
    Jak powiedziałeś co nas nie zabije to nas wzmocni. Też jestem tego zdania. I dlatego Dziękuję wszystkim którzy się wypowiadają na ten temat. Dzięki waszym wypowiedziom poznaje lepiej sytuacje i nastroje jakie panują w Leeds. A wszystko to jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że warto być upartym . 😀
    Wiem że dopuki mnie nie ma w Leeds, to nie mogę nic zrobić. Ale już teraz korzystając z netu, kolekcjonuje sobie adresy stron, telefony itp. Myślę ze mi się przdadzą kiedy już tam będę.
    Puki co Jeszcze raz [b:2a36096e01]dziękuję wszystkim za swoje wypowiedzi.[/b:2a36096e01] piszcie dalej proszę
    Arek

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 61)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.