Strona główna Działy Praca Kiedy jest boom na rynku pracy w Leeds?

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 481)
  • Autor
    Wpisy
    ulka77
    Członek

Prawda,wiekszym problemem moze byc slaba znajomosc angielskiego…Musisz sie spieszyc,bo zaraz studentow sporo moze sie zjechac i agencje beda mialy w czym wybierac 🙁 Powodzenia

ANGI
    Participant

Z tą znajomością angielskiego jest tak, że prawde mówiąc w fabryce, przy całej sali pracujących Polek (oczywiście w Anglii) nie zamieni się ani słowa po angielsku 🙂 byłam w jednej agencji bo chciałam pomóc zarejestrować ową kobietę ale miła Pani recepcjonistka (Polka nie ujawniająca swego pochodzenia) powiedziała, że nistety bez języka nie rejestrują. Więc się jej uśmiałam tylko w twarz i trzasnęłam drzwiami. Stąd moje pytania?

ulka77
    Członek

Zgadza sie-jezyk srednio potrzebny w pracy ale do rejestracji w agencji musi byc. co ciekawe-ze slaba znajomoscia latwiej sie zarejestrujesz w angielskiej agencji,bo z tzw. polska obsluga roznie bywa 😉 Na wlasnej skorze tego doswiadczylam jak szukalam pracy dla znajomego. Zastanawiam sie tylko po co sa napisy na drzwiach typu-prosze wejsc,zapraszamy itd,jesli po polsku Polki nie chca rozmawiac?????Tego nie rozumiem. 🙂

Kaliko
    Participant

I tu się z Tobą zgodzę jakis absurd w tych agencjach…osobiście nie korzystałam z agencji jednak mam jako takie pojęcie jak one działają zreszta w drodze do miasta mijam agencje w której na szybie wystawowej jest mnstwo ogłoszeń w jezyku polskim, gorzej z tego co wiem w tym jezyku porozumiec sie z polakami tam pracującymi

Wracając do tematu to cóż wiele zakładów nie chce zatrudniac bez podstawowej znajomości i nie ma się co dziwić ale powodzenia życzę w poszukiwaniu pracy i faktem jest nie spotkałam się nigdy żeby wiek był jakąkolwiek przeszkodą

v-tec
    Członek

Pracownicy agencji mają na ogół małe pojęcie o tym co naprawdę będzie robił kandydat w miejscu pracy. Wydaje im się że będzie to bóg wie co, a tymczasem w 95% wypadków praca jest tak prosta i powtarzalna że można skumać o co chodzi nie znając w ogóle języka w 5 minut, a potem już tylko powtarzać to samo przez 8 godzin, 5 dni w tygodniu.
    Ale w agencjach o tym nie wiedzą i dlatego upierają się przy języku, także konsultanci-Polacy (ci nawet bardziej, neofici zawsze są najgorliwsi 😉 )

xleyk
    Członek

Mam takie pytanie czy jest szansa ze znajde prace w Leeds ( jakies magazyny , fabryki lub praca przy tasmie) moja znajomosc jezyka angielskiego jest dosyc slaba czy jest szansa znalezc prace , prosze o pomoc…

czubaryk
    Participant

Szanse sa zawsze, ale czy szczescie dopisze w twoim przypadku?? Musisz przyjechac i sprawdzic. Nie ma lekko

xleyk
    Członek

w sumie to juz jestem w Leeds i jestem zajerestrowny w agencji Javelin ale jak narazie ciezo z praca dlatego chcialbym sie dowiedziec czy jest moze jakas praca na tasmach co kolwiek 😛

3tna
    Participant

jestes zarejestrowany w jednej agencji ? Myslisz, ze to wystarczy ? Zrob eskapade po agencjach wtedy ktos sie odezwie….

Rybson
    Członek

Witam ! nie chcialem tworzyc owego tematu, wiec pisze w tym. Za jakies 2 tyg wybieram sie do leeds, na okres wakacyjny. Na jaka prace mam szanse? jestem studentem (język ang) wiec ze znajomoscia jezyka nie mam problemow – przynajmniej tak mi sie wydaje, ale czy to mi pomoze przy szukaniu pracy ? – nie mam dodatkowych kwalifikacji.
    Posiadanie drugiej grupy inwalidzkiej pomaga czy raczej nie ? jesli chodzi o moja sprawnosc, to jedyne mankametny to szybkosc biegania i zwinnosc, wiec nawet w pracy stricte fizycznej, bym sobie poradzil. Chcialbym znalezc prace w ktorej moglbym urzywac jezyka angileskiego, niekoniecznie musze siedziec za biurkiem, ale tez wolalbym nie pakowac niczego, lub stac na tasmie. Jak wyglada praca w sklepach ?? sezonowo jest szansa ? ( zwlaszcza chodzi mi o sklepy rtv i muzyczn: te z instrumentami jak i plytami)

julka
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Rybson wrote:

Witam ! nie chcialem tworzyc owego tematu, wiec pisze w tym. Za jakies 2 tyg wybieram sie do leeds, na okres wakacyjny. Na jaka prace mam szanse? jestem studentem (język ang) wiec ze znajomoscia jezyka nie mam problemow – przynajmniej tak mi sie wydaje, ale czy to mi pomoze przy szukaniu pracy ? – nie mam dodatkowych kwalifikacji.
    Posiadanie drugiej grupy inwalidzkiej pomaga czy raczej nie ? jesli chodzi o moja sprawnosc, to jedyne mankametny to szybkosc biegania i zwinnosc, wiec nawet w pracy stricte fizycznej, bym sobie poradzil. Chcialbym znalezc prace w ktorej moglbym urzywac jezyka angileskiego, niekoniecznie musze siedziec za biurkiem, ale tez wolalbym nie pakowac niczego, lub stac na tasmie. Jak wyglada praca w sklepach ?? sezonowo jest szansa ? ( zwlaszcza chodzi mi o sklepy rtv i muzyczn: te z instrumentami jak i plytami)

Ja na poczatku bralam co bylo. Wydaje mi sie, ze wiekszosc z nas tak robila. Jesli studiowales angistyke, to wystarczy chyba, zeby orzejsc rozmowe kwalifikacyjna. NIe liczylabym jednak na sklepy, no chyba, ze tesco. Raczej fizyczna praca, chyba ze masz jakies angielskie referencje an ktorych mozesz sie oprze przy skladaniu podan, bo polskie zbytnio Ci nie pomoga.

Julka

Rybson
    Członek

tak tez myslalem. W supermarketach stawki sa standardowe (5.35) ?

julka
    Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Rybson wrote:

tak tez myslalem. W supermarketach stawki sa standardowe (5.35) ?

Nie mam rozowego pojecia. Na dziennej zmianie pewnie tak, na nocnych zawsze wiecej placa…

rollingstone
    Członek

do prac wakacyjnych wszedzie sa stawki standartowe, 5.35 placone jest zwykle od 21 lat plus

jesli chcesz uzywac w pracy jezyka najlepiej nie stawac przy tasmie lub przy polkach w supermarkecie – szukaj pracy w restauracjach jako kelner, pubach (nawet do zbierania szkla), w kafejkach – takich prac sie jednak nie zalatwia (zwykle) przez agencje, trzeba sobie je wychodzic.

julka
    Participant

rollingstone ma racje

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 481)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.