Strona główna Działy Hobby Polski samochód!!!

Wyświetlanych postów: 11 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    Barti007
    Participant

Witam!Chce przywiezc samochod ktory mam zarejestrowany w Polsce.Czy ktos sie orientuje czy sa w UK jakies ograniczenia czasowe(i nie tylko) w uzytkowaniu samochodow niezarejestrowanych w UK ?Dzieki za informacje.pozdrawiam.

mazur
    Członek

Nawet jezeli sa ograniczenia to sa one nieweryfikowalne bo kto wie kiedy tu przyjechales??? Pieczątek na granicy juz nie wbijają 🙂

v-tec
    Członek

Ale bilety na prom/tunel wciąż obowiazują 🙂 radzę zachować (legal limit to 6 mies. w ciągu roku)

Dana
    Participant

Ponadto weż pod uwagę to, że jeśli będziesz jeździł tutaj polskim samochodem dłużej niż pół roku i po tym czasie spowodujesz jakiś wypadek, to twój ubezpieczyciel może się od ciebie domagać potwierdzenia jak długo tutaj przebywałeś i na tej podstawie może odmówic ci wypłaty odszkodowania. Beztroskość może czasami drogo kosztować. O ile wiem możesz zarejstrować polski samochód w UK i tutaj go ubezpieczyć, ale chyba taniej wyjdzie kupić coś na miejscu.

Candino
    Participant

Dana, czy mam rozumieć,że ubezpieczenie samochodu kupionego w Anglii jest tańsze niż ubezpieczenie samochodu tej samej klasy przywiezionego z Polski i zarejestrowanego w Anglii? Jesli tak jest w istocie to skad sie bierze ta różnica?

Dana
    Participant

Wyjaśnienie jest dosyć proste, ubezpieczenie samochodu przywiezionego z Polski i zarejstrowanego w Angli będzie droższe ze względu na bezpieczeństwo jazdy. Nie wiem czy miałeś okazje poruszać się po angielskich drogach polskim samochodem, ale mogę cię zapewnić, że różnica jest spora i ubezpieczalnie są tego świadome. (Oczywiście mowa jest o brytyjskich firmach ubezpieczeniowych, polskie towarzystwa nawet nie chciały słyszeć o ubezpieczeniu samochodu, który nie jest zarejstrowany w Polsce)

Candino
    Participant

Dana, oczywiście rozumiem,że brytyjskie ubezpieczalnie narzucą wiekszą stawkę na wóz z lewą kierownicą niż na „angielski” samochód.Ale Ty piszesz,że taniej wyjdzie KUPIĆ w anglii wóz plus ubezpieczenie niż PRZYWIEŹĆ polski samochód i go ubezpieczyc.Polemizowałbym może trochę z tym (ale tylko trochę) bo w końcu polski samochód JUŻ MAM.A więc samochód jest już za darmo, trzeba dołożyć do niego tylko opłate za rejestrację (ile to jest chetnie sie dowiem od Ciebie) no i dołozyć wspomniane ubezpieczenie.I chyba tu jest pies pogrzebany,że jesli przywioze samochód średniej klasy w średnim wieku z Polski i zarejestruję plus ubezpieczę to uważam,że i tak wyjdzie to taniej niż kupić podobne auto w UK, zarejestrować i ubezpieczyc.Ta sytuacja dotyczy oczywiście osób, które JUŻ MAJĄ W POLSCE WÓZ.Jesli jest to dobry samochód to przecież szkoda go w Polsce sprzedac za bezcen tylko dlatego ,że sie wyjeżdża do UK.Pozdrawiam i czekam na Twoją opinię.C.

Dana
    Participant

Drogi Candino, zasada którą się kieruję to nie wydawać pięniędzy jeśli to niekonieczne, przez temat sprowadzenia samochodu z Polski przechodziłam półtory roku temu, więc wolałam udzielić ogólnikowych informacji, ponieważ wszystkie szczegóły poszły już w zapomnienie. Niemniej jednak sprawdziłam jeszcze raz wszystkie informację i spieszę podać ci kilka szczegółów.
    Chcąc zarejstrować Polski samochód w UK, musisz przejść poprzez odpowiednią procedurę odsyłam do stronki:http://www.direct.gov.uk/Motoring/BuyingAndSellingAVehicle/ImportingAndExportingAVehicle/fs/en.
    Samochód nie może być starszy niż 10 lat.
    – koszt rejestracji – Ł38 (czyli całkiem niewiele – prawda?)
    – koszt MOT-u – Ł40 (pod warunkiem, że samochód nie ma żadnych usterek)
    – tax- między Ł100 a Ł200 (to już uzależnione jest od marki samochodu)
    – koszt ubezpieczenia ok Ł500 – posiadając wszystkie zniżki – oczywiście ta kwota może byż bardzo płynna, ponieważ nie znam marki twojego samochodu. Nawiasem dodam, że niektóre ubezpieczalnie np. Tesco, wogóle nie ubezpieczają takich samochodów.
    – ponadto dochodzi jeszcze koszt uzyskania odpowiedniego certyfikatu
    (certificate issued by VCA under the Mutual Recognition Scheme) oraz przeróbka świateł – czyli odpowiednie ich ustawienie – nie mam pojęcia ile to kosztuje, ale za wymianę żarówki tutejszy warsztat skasował mnie Ł20.
    Myślę, że gdy to zsumujesz, oraz weźmiesz pod uwagę problemy związane z przejściem przez wymagane procedury, to uznasz, że jednak korzystniej będzie sprzedać polski samochód nawet z małą stratą
    (a właściwie to dlaczego chcesz go sprzedać za bezcen skoro to taki dobry samochód 🙄 ).
    Na pocieszenie dodam, że tutaj samochody-szczególnie używane- są dużo tańsze niż w Polsce i szerokiej drogi życzę 😉

Candino
    Participant

Dana, Jesteś nieoceniona.Podziwiam skrupulatność i cały tekst schowałem sobie w dokumentach.Przyda mi sie bardzo a mam nadzieje,że i wielu forumowiczów zechce z niego skorzystać.Zamierzam na stałe wyjechać do UK.Wiesz jak to jest przed wyjazdem.Zamykasz wszystkie sprawy i chcesz je zamknąć jak najszybciej.Toteż zalezy Ci aby szybko sprzedać samochód.Na to tylko czeka kupujący.Kiedy zobaczy,że zależy Ci na czasie to zmusi Cię do obnizki ceny.Zresztą teraz każdy posiadacz wzglednie dobrego wozu nie spieszy się ze sprzedażą bo sprzeda ze stratą.Polska stała się śmietniskiem motoryzacyjnym, pełno tu wraków z Niemieckich szrotów.Toteż ceny są niewysokie.Szkoda więc byłoby mi sprzedać moją Nubirke (tak, tak, wiem,że Daewoo to żadna marka),mam ten wóz z salonu, przejechałem niewiele kilometrów i bardzo dbam o nią.Jest to obszerny,wystarczająco szybki dla mnie i pakowny samochodzik.Nie psuje sie.Ta marka szczególnie spadła w cenie w Polsce więc nie spieszy mi sie ze sprzedażą.Jednak nie zamierzam lekceważyć Twoich argumentów.Z Twoich obliczeń wynika,że polski wóz można ubezpieczyć i zarejestrować za jakieś 700-800 funtów.Oczywiście nie wiem czy akurat Daewoo w to wchodzi ale załózmy,że tak.Napisz proszę, jeśli masz jeszcze cierpliwość do mnie, ile w takim razie kosztowałoby kupno angielskiego samochodu średniej klasy, w wieku 5-6 lat plus te wszystkie opłaty.Czy można sie zmieścić w 700-800 funtach za wzystko łącznie z cena samochodu? Pozdrawiam.C.

v-tec
    Członek

Candino my tutaj ceny aut sprawdzamy w internecie 🙂
    http://www.fish4cars.co.uk
    http://www.trade-it.co.uk
    http://www.autotrader.co.uk
    podobnie ubezpieczenie:
    http://www.churchill.co.uk
    http://www.tesco.com
    internet naprawdę przydatna rzecz i do tego 'transgraniczna’ 8)
    Na twoim miejscu zabrałbym autko ze sobą. Samochodzik przydatna rzecz zwłaszcza jak się mieszka i/lub pracuje na tzw. zadupiu. Na ogół koszt jazdy autem jest niższy od ceny biletu na bus/pociąg. A co będzie potem to sam zdecydujesz zawsze możesz wrócić furką do Polski, zarejestrować, sprzedać powracającym, zezłomować…

Candino
    Participant

Dana i v-tec to istna kopalnia wiedzy.Dziękuję Wam obojgu.Sporo sie dowiedziałem i mam już jakiś pogląd na całą sprawę.Przeszukałem oferty sprzedaży samochodzików 5-6 letnich.No cóż….trzeba sie liczyć z wydatkiem od 3 do 5 tys funtów.W tej sytuacji rozsądna wydaje sie być propozycja v-tka aby najpierw zabrać swój samochód i rozejrzeć sie w sytuacji.Przed upływem 6 miesięcy byłoby wskazane jak zrozumiałem z wcześniejszych postów zaliczyć powrotną wycieczkę promowa na wszelki wypadek.To chyba już koniec tematu.Dodam tylko,że za miesiąc będę w Leeds i być może pozostanę tam na dłużej, chyba ,że firma,z którą pertraktuję wyśle mnie gdzieś indziej.Póki co staram się zrobić porządek z zębami powodowany Waszym utyskiwaniem na niedociągnięcia angielskich dentystów.Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.C.

Wyświetlanych postów: 11 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.