Strona główna Działy Hyde Park Spostrzezenia odnosnie LEEDS i samego forum w sumie kicha

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
    hattori
    Participant

Trudno przebrnac przez te wypociny spokospoko ale „dublin” jest w Irlandi a w Londynie zarabia sie wiecej bo zycie jest drozsze dwa razy.Lepiej niech spokospoko napisze jaka trauma spowodowala taka zeke slow moze cos pomozemy 😉

Gienia
    Participant

czlowieku nie czepiam sie twojego polskiego tylko znajomosci twojego angielskiego robisz pelno bykow nie wiesz jak poprawnie pisac a wmawiasz nam jaki to jestes orzel ,na maturze mogles sciagac a twoje studia z rektorem przekretem wszyscy znaja i wiedza ze za pieniadze wszystko mozna ok nie chce mi sie z toba dyskutowac mysle ze powinienes zmienic dealera

Mabrothax
    Participant

To tylko załamać się zostało. Albo cieszyć, że nie spotyka się takich ludzi na codzień…

Fiasko
    Participant

Witam wszystkich … wymieniajacych argumenty, zeby nie powiedziec klocacych sie, formumowiczow.
    Uwazam ze Spoko ma racje jesli chodzi o wyolbrzymianie przez polakow poziomu zycia w Anglii. Wlasciwie trudno to do konca roztrzygnac. Problem polega na tym ze po pierwsze jest lepiej niz w Polsce bo, nie wiem jak innym, ale mi w ojczystym kraju zaczynalao brakowac juz nawet na podstawowe rzeczy takie jak jedzenie – tutaj tego nie uswiadczycie, najzwyklejszy nawet robotnik moze sobie pozwolic na calkiem dobre perfumy czy firmowe ubrania, a na zywnosc brakuje tylko w skrajnych przypadkach totalnej biedy, inna sprawa ze nie wszyscy ludzie maja takie potrzeby zeby kupowac sobie cokolwiek, niektorzy po prostu nie potrzebuja perfum ani nie maja na tyle sily czy ochoty by wykreowac swoj wlasny styl – kupuja wiec ubrania takie jakie nosza wszyscy miast kombinowac, a musze przyznac ze bezguscie w Anglii bardzo rzuca sie w oczy, i z tego co wiem to duzo osob w tej kwestii sie ze mna zgadza, chociazby pewien psycholog pochodzenia bodajrze niemieckiego ktory jednak mieszkala jakis czas w Anglii, nazwiska w tej chwili nie pamietam, a ktorego wypowiedz nt. temat ukazala sie w polskim pismie PSYCHOLOGIA.
    Ale nie odbiegajac zbytnio od tematu polacy czesto wyobrazaja sobie gruszki na wierzbie i przyjezdzaja bez podstaw – znajomosci jezyka, myslac ze bez wysilku za chwile stana sie posiadaczami willi z basenem i pieciu samochodow… A to nie tak. Jesli chce sie do czegos dojsc jest to oczywiscie mozliwe ale potrzebne sa DWIE rzeczy: 1. Uwierzyc we wlasne sily 2. Ciezko harowac na swoj sukces/ realizacje planow. Warto tez wiedziec czego sie tak naprawde od zycia chce.. Ja nie mialam zbyt wielkiego wyboru, przyjechalam z rodzicami do Anglii bo w polsce w tej chwili umieralabym juz chyba z glodu. To byl desperacki krok ale musze przyznac ze sie oplacil. Nie bede udawac ze jest rozowo – bo tak nie jest. Mieszkanie jest brzydkie i jest w nim cholernie zimno – ale jest, i co wazne mieszkamy sami. Narazie niewiele sobie tutaj kupilam ubran ale jednak kupilam cos – a w polsce kupno butow chociazby to juz nielada przedsiewziecie. Tutaj wystarczy poszukac a porzadne buty znalezc bez problemu mozna za ok. 20 funtow, a wyobrazacie sobie jakie buty kupilibyscie w polsce za 20 zloty? oczywiscie w doslownym przeliczeniu to o wiele wiecej ale jaki jest sens przeliczac wciaz na zlotowki mieszkajac w kraju gdzie waluta jest inna? Robiac tak faktycznie – wszystko jest drogie. Ale kto tak przelicza nagminnie pieniadze? Otoz tylko ci ludzie ktorzy przyjechali dorobic ale wciaz pracuja z mysla powrotu do polski. A prawda jest taka ze to nie ma sensu. Tutaj oszczedzajac sobie spokojnie mozna wiele osiagnac ale zabierajac te pieniadze do polski … moze i suma bedzie duza ale predko zniknie bo jej posiadacza wykoncza podatki i najrozmaitsze inne oplaty tudziez jedzenie na ktore wydaje sie w naszej ojczyznie stanowczo za duzo. (porownajcie sobie ile jedzenia kupicie w polsce za 100 zl a ile W UK za 100 funtow… ) Ktos kto wiec mieszka w Anglii z mysla pozostania w niej na zawsze czy po prostu na dluzej nie powinien pod zadnym pozorem przeliczac funtow na zlotowki.
    Ja czesto lapie sie na tym ze przeliczam doslownie czyli 20 funtow = 20 zloty, to juz blizsze prawdzie lecz nie do konca, bo tu zarabia sie nie co miesiac a co tydzien i to o wiele wiecej niz w pl. Z drugiej strony majac 10 funtow mona je wydac na syty posilek lub plyte …. Krem za 20 funtow to juz dwie plyty …. i tak dalej i tak dalej …. zalezy od tego kto co lubi i czego potrzebuje zeby byc szczesliwym… bo w tak krotkim meczacym zyciu warto zadbac o zapewnienie sobie szczescia i czesto sie usmiechac, szukac dobrych stron miast dziur i smiac sie miast narzekac …
    POZDRAWIAM

SpokoBoyxxx:)
    Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    Gienia wrote:

czlowieku nie czepiam sie twojego polskiego tylko znajomosci twojego angielskiego robisz pelno bykow nie wiesz jak poprawnie pisac a wmawiasz nam jaki to jestes orzel ,na maturze mogles sciagac a twoje studia z rektorem przekretem wszyscy znaja i wiedza ze za pieniadze wszystko mozna ok nie chce mi sie z toba dyskutowac mysle ze powinienes zmienic dealera

Jeszcze raz podkreslam ze bledy byly wynikiem szybkiego pisania i nieskorygowania poznieszego tekstu pisalem na goraco i nie wmawiam nikomu ze jestem orlem.NIE wstydze sie swojego angielskiego i wiem ze wymaga poprawy, ale aby sie porozumiec ,rozmawiac wystarczy mi,choc wiem ,ze cale zycie bede sie uczyl i poznawal jezyk .Chcialem wyrazic swoje zdanie i to zrobilem,mozna sie czepiec co do stylu i formy wypowiedzi.Wiem ze my polacy nie lubimy krytyki ,ale to co napisalem jest moim subiektywnym zdaniem do ktorego mialem prawo.Wiekszosc polaczkow w Leeds jest tu pol roku jest na dorobku ,a wozi sie jakby wygrali losna na loterii.Troche obiektywizmu, wiem ze wielu osobom nie podoba sie to co napisalem ,ale mialem prawo do swojej wypowiedzi i punktu widzenia . 😡 😡 😡

Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
    hattori wrote:

Trudno przebrnac przez te wypociny spokospoko ale „dublin” jest w Irlandi a w Londynie zarabia sie wiecej bo zycie jest drozsze dwa razy.Lepiej niech spokospoko napisze jaka trauma spowodowala taka zeke slow moze cos pomozemy 😉

RZEKA SIe pisze przez „rz” 😛

Członek

Gienia wrote:

Spokoboyxxx piszesz ze wstyd ci za ludzi ktorzy nie znaja angielskiego tutaj ,ale ty ciagle dowodzisz ze twoj angielski jest mniej niz komunikatywny wiec jesli chcesz pisac angielskie slowa to zajzyj do slownika najpierw i wstydz sie za siebie

A ty poliglotko zazgladnij lepiej do slownika ortograficznego polskiego „zajrzyj” nie pisze sie przez „z” tylko „rz” 😛 😮 😮 ➡ 😀

Członek

SpokoBoyxxx:) wrote:

Gienia wrote:

Spokoboyxxx piszesz ze wstyd ci za ludzi ktorzy nie znaja angielskiego tutaj ,ale ty ciagle dowodzisz ze twoj angielski jest mniej niz komunikatywny wiec jesli chcesz pisac angielskie slowa to zajzyj do slownika najpierw i wstydz sie za siebie

A ty poliglotko zazgladnij lepiej do slownika ortograficznego polskiego „zajrzyj” nie pisze sie przez „z” tylko „rz” 😛 😮 😮 ➡ :D[/quote] przy zagladnij znow polknalem literke to dowodzi ze bledy czasami nie sa celowe co miss from Wlkp wytykala mi bledy 😕 😕

Mabrothax
    Participant

Panie Spokobojztriplex-e

tak się składa, że znam dużo ludzi którzy pochodzą z londynu, lubmieszkali tam parę lat (anglików mam tu na myśli). I nie pałają tak chęcią powrotu tam. Co więcej, twierdzą, że w Leeds jest o niebo lepiej pod każdym względem. Biorąc pod uwagę, że Twoje podejście charakteryzowało przeciętnego anglika kopę lat temu, to zdawać by się mogło, że zaaatoczyłeś wieeeelkie koło w rozwoju mentalnym tego kraju.

I nie wytykaj mi błędów jeśli takowe będą, a najlepiej się nie udzielaj wogóle, bo będąc szczerym, nikt Cię nie chce słuchać/czytać.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do ukachanego Londyniku

Fiasko
    Participant

a ze sobie pozwole wpiepszyc sie miedzy wodke a zakaske ….(…) WNET I TAK ZGINIEMY W ZUPIE …
    Nie ma sensu sie sprzeczac, wszystko zalezy od punktu widzenia, kazdy ma troche racji, kazdy troche sie czasem myli … A juz kazdy ale to kazdy MA INNE ZDANIE 😉 pozdrawiam obie strony konfliktu 😀

Członek

Mabrothax wrote:

Panie Spokobojztriplex-e

tak się składa, że znam dużo ludzi którzy pochodzą z londynu, lubmieszkali tam parę lat (anglików mam tu na myśli). I nie pałają tak chęcią powrotu tam. Co więcej, twierdzą, że w Leeds jest o niebo lepiej pod każdym względem. Biorąc pod uwagę, że Twoje podejście charakteryzowało przeciętnego anglika kopę lat temu, to zdawać by się mogło, że zaaatoczyłeś wieeeelkie koło w rozwoju mentalnym tego kraju.

I nie wytykaj mi błędów jeśli takowe będą, a najlepiej się nie udzielaj wogóle, bo będąc szczerym, nikt Cię nie chce słuchać/czytać.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do ukochanego Londynku

Kazdego doswiadczenie jest inne i rozne ja znowu znam wiele osob z Lancanshire,lub Shropshire ktorzy nie mogli znalesc pracy w miejscach skad pochodza i dlatego z powodzenie pracuja w Londynie, znalem tylko jedna osobe w Londynie z Yorkshire Ktora mieszka w Londku,wiec nie bede sie wypowiadal za innych.
    Mi sie tu niepodoba nawet autobusy sa ciasne,starego typu i brudne w Leeds w porownaniu do Londka any way podkreslam jest to moje subiektywne zdanie. Prawda jest ze Leeds sie rozwija i zmienia sie gdzie 15 lat temu bylo tylko robotniczym miastem.Moze za kolejne 10 lat zmieni sie niedopoznania i bedzie mi sie kiedys podobalo ,ale nie mam zamiaru czekac. Nawet DICKENS Napisal ze jest to jedna z najbrudniejszych i najpodlejszych miejsc w ktorych byl ale bylo to dawno bardzo dawno.a bledy byly i riposta na zwracanie niektorych na moje bledy Pozdro 😡

Członek

😯 🙄 😉

Dana
    Participant

Odnoszę jakieś dziwne wrażenie, że w tym poście to głównie dyskutuje SpokoBoyxxx ze SpokoBoyxxx. I nie rozumiem po co tyle piany na ustach. LUDZIE – SĄ ŚWIĘTA – więc proponuje zawieszenie broni i Wesołych Świąt wszystkim życzę!!!

Ch0dA bOy
    Participant

Gienia duze elo dla Ciebie i w ogole wyrazy szacunku. pewnie nie pamietasz ale jedlismy kiedys tabletki w jakims klubie dla pedalow w centrum. Jak na swoje lata switnie sie trzymasz i niezle wywijasz, tak trzymaj. duze ELO i wesolych

Sandgirl
    Członek

Ja jestem tutaj po raz drugi w moim zyciu, tymczasowo. Wczesniej bylam troche w Canterbury, na poludniu.
    Jedyne co mi sie podobalo bardziej to pogoda, bo cieplo bylo. Ale tam jak sie dowiadywali ze jestem z Polski, to mieli stosunek taki… hmmm… jakby nieco 'pozal sie boze, z Polski’… moja siostra mieszka w tamtych okolicach 3 lata i mowi ze tam nie lubia obcokrajowcow.
    W Leeds czuje sie swietnie, jestem jak najbardziej szanowana za to ze jestem z Polski, wszedzie sie spotykam z milym nastawieniem, nie to co na poludniu. Dlatego lubie bardzo Leeds.
    I mam nadzieje ze jak skoncze studia to znajde to prace i juz zostane na zawsze 🙂

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 16)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.