Strona główna Działy Prawo Chcemy zabrac malenstwo urodzone w UK do Polski na swieta !

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #10744
  Aldona
  Participant

  Jaki dokument badz dokumenty potrzebujemy,aby zabrac urodzone w Wielkiej Brytanii (wrzesien 2005) dziecko do Polski na swieta i po zabrac je z powrotem ??
  W obecnej sytuacji,kiedy jestesmy czlonkiem UE przecież nie potrzebny jest koniecznie paszport do przekroczenia granicy-tym bardziej dla 2 miesiecznego niemowlaka…
  Zamierzamy wyrobic paszport naszej coreczce w Polsce-wiemy,ze wpierw musimy przedlozyc przetlumaczony jej angielski certyfikat urodzenia w USC w Polsce.
  Za wszelkie podpowiedzi bardzo z gory dziekujemy

  #43805
  v-tec
  Członek

  Niestety wydaje mi się, że jakiś dokument musi być, to nic że niemowlę, po tych wszystkich historiach z handlem dziećmi to nawet tym bardziej na maleństwo będą zwracać uwagę 😥
  Potrzebny będzie paszport, dowód (to akurat w Anglii niewykonalne) albo wpis do paszportu rodzica. Skontaktujcie się z konsulatem.

  #43807
  woyth
  Członek

  Obawiam sie ze bez paszportu lub wpisu dziecka do paszportu ani rusz, mozecie sie tez starac o wydanie paszportu tymczasowego na powrot do kraju ale niestety obawiam sie ze nie zostalo Wam wiele czasu na zalatwienie tych spraw.
  Wiecej informacji znajdziecie tutaj
  http://www.polishconsulate.co.uk/_pl/paszportowy.php
  mozecie zadzwonic pod numer 0870 774 2800 do konsulatu i tam udziela Wam informacji (niestety trudno jest sie dodzwonic) ale mozna wyslac tez maila z pytaniem co zwykle jest szybsze i bardziej skuteczne http://www.polishconsulate.co.uk/form/form_pl.php

  Powodzenia
  (bedzie potrzebne 😀 )

  Gratuluje coreczki 😀

  #43899
  v-tec
  Członek

  Zainteresowałem się bliżej kwestią paszportu dla dziecka i wymieniłem korespondencję z konsulatem, oto wynik:
  http://www.polishconsulate.co.uk/_pl/prawny2.php
  (zgadza się, że to nonsens, ale tak jest w naszej kochanej ojczyźnie… 🙂 porównajcie: tutaj przy staraniu się np. o children benefit wysyła się polską metrykę nawet tłumaczyć nie trzeba i jest ok…)

  #43930
  Kaliko
  Participant

  wpisywanie dziecka do paszportu ogranicza jego poruszanie sie po swiecie, tylko ten rodzic ktory ma wpisane dziecko w paszporcie moze z nim podrozowac dlatego najlepiej jak malenstwo ma swoj wlasny paszport:) a co do wpisu nie jestem pewna czy to nadal obowiazuje

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.