Strona główna Działy Finanse Podatki "get back"

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    Przemek
    Członek

Witam pracuje w Leeds od 4 mies i bardzo chcialbym otrzymac rzetelna wiedze na temat odzyskania podatkow bezposrednio w Anglii. Zarabiam 280 funtow brutto place za TAx plus NIN ok 65£ tyg czyli sporo wiec zalezy mi na odzyskaniu chociaz czesci 😀
    Jaka jest czesc do odzyskania i jak to sie robi. dziekuje dobremu matymatykowi pozdrawiam polonie 🙂

v-tec
    Członek

Najlepiej jest, gdy twój kod podatkowy (jest na pasku z wypłatą) wygląda tak: 489L. Jak masz inny, to poproś w urzędzie skarbowym o nadanie kodu pod. i gdy go dostaniesz, zwrócą co od ręki ew. nadpłatę i będziesz na bieżąco prawidłowo rozliczany.
    Jeżeli wracasz do kraju, zwłaszcza pracując krócej niż rok, poproś przed wyjazdem w us o rozliczenie roczne. Zarobki do Ł4900 rocznie są wolne od podatku.
    Btw. nie jestem matematykiem 🙂

ANGI
    Participant

Witam !! V-tec możesz rozwinąć myśl?? jak pracuje sie mniej niż rok to jak to wygląda podatkowo?? tzn. w Polsce nie będe musiała zwracac?? czy jak??
    Jak pracuję dłużej niż rok to to rozliczam się w Anglii?? Sorki za taki pytania ale cały czas się zastanawiam jak tu nie płacić podatku w Polsce!!! 🙂 Pozdro

v-tec
    Członek

Nie chce mi się tego enty raz powtarzać, w skrócie: to, co napisałem poprzednio dotyczy oczywiście tylko rozliczenia w Anglii, oprócz tego powinieneś rozliczyć sie w Polsce, a jedynym legalnym sposobem, aby tego uniknąć jest przeniesienie swojego stałego miejsca zamieszkania za granicę.

Przemek
    Członek

Dzieki V-tec ale jeszcze jedno pytanko bede pracowal jeszcze jakis rok przy tych zarobkach wiec kiedy moge odzyskac podatek jaka jego czesci? 5000£brutto przekrocze na pewno co wtedy? a i jak z podatkiem w Polsce lepiej sie jest wymeldowac? w Polsce powinienem placic jakas czesc z tego co place w Anglii>?Sorka za tyle pytan ale prosze pomoz mi bo nie chce sie utopic w podatkach……….dziex……….. 8)

Wyświetlanych postów: 5 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.