Strona główna Działy Prawo przepisy celne

Wyświetlanych postów: 3 (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #10359
  groove
  Participant

  Są różne wersje więc piszę żeby się upeniwć, moze Wy lepiej wiecie
  interesuje mnie przewóz samolotem i tu dowiedziałem się że podobno można mieć ze sobą 800 papierosów (4 kartony) i 3 litry wódki, ale chodzą też głosy ze autokarem max 1 litr wódki i 100 papierosów, więc czy aby na pewno samolotem można więcej ? i jakie moga być konskewnecje ? po prostu mi to zabiorą czy mogą mnie cofnąć?
  pozdrawiam 🙂

  #41842
  woyth
  Członek

  Tu znajdziesz ilosci papierosow ktore mozesz przewiezc,ilosc ta nie zalezy od srodka transportu a od kraju do ktorego sie wybierasz
  http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokument.php?typ=news&dzial=531&id=44770
  Nie udalo mi sie znalezc stronki z iloscia alkoholu ale wydaje mi sie (podkreslam wydaje mi sie) ze jest to 0.5 lub 0.75 l na osobe a proba wmowienia celnikom ze pozostale 2.5 lub 2.25 l to lekarstwo dla chorej babci chyba sie nie powiedzie 8)

  POWODZENIA

  #41845
  Anonim
  Gość

  Z tego co znalazłem to 10l wódy (tak, 20 flaszek!!!) i tylko 10 paczek fajek (dotychczas uważałem, że 40 paczek, ale na stronie poniżej czytam, że Angole wprowadzili specjalne przepisy dla Polaków, cwaniaczki 🙁 )
  http://customs.hmrc.gov.uk/channelsPortalWebApp/channelsPortalWebApp.portal?_nfpb=true&_pageLabel=pageTravel_ShowContent&id=HMCE_PROD_010221&propertyType=document
  Pamiętaj że możesz teoretycznie wwieźć DOWOLNĄ ilość stuffu jeżeli potrafisz udowodnić że masz dla siebie/rodziny/gości a nie na handel (dobre wyjaśnienie to: mam wesele 😀 )

Wyświetlanych postów: 3 (wszystkich: 1)
 • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.