Strona główna Działy Hyde Park jaki jest odpowiednik polskiego prawa jazdy kat.B

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

jak w temacie, nigdzie tego nie moge znależc

Radosc
    Członek

Nigdzie ?? 😯

http://www.dvla.gov.uk/drivers/drivers.htm

Pozdrawiam,

Anonim
    Gość

nie znam na tyle angielskiego zeby dokladnie sie dowiedzec , wiec moze ktos by poprostu to napisał. prosze.!!!!

Radosc
    Członek

To trzeba bylo tak od razu……. 😆

Odpowiednikiem polskiej kat. B jest …. prawo jazdy na samochod (car) i tyle….

Poza tym po co Ci odpowiednik, skoro mozesz sie poslugiwac polskim ??

Gorsze jest przyzwyczajenie do „jazdy po prad”.

Pozdrawiam,

R

Anonim
    Gość

poniwaz w ofertach pracy podają jaka kategoria jest wymagana i jakie uprawnienia

Radosc
    Członek

Niestety, jezeli chodzi o zawodowe prawo jazdy, to niewiele Ci pomoge 🙁

Musisz chyba jednak poszperac na stronach DVLA lub zapytaj sie w Ambasadzie ….

Ja spotkalem sie tylko z rozroznieniem b. podstawowym (car, truck, bus…) i to nawet w ogloszeniach o prace.

Pozdrawiam i powodzenia,

R

Anonim
    Gość

dzieki za ifo.

Anonim
    Gość
    Anonim
    Gość

pamietajcie tylko ze prawojazdy polski nawet z bonusem(international)
    jest wazne w anglii tylko jeden rok.
    po prostu jesli ktos tutaj dluzej przebywa musi wtedy wyrobic prawojazdy w anglii a to troche trwa

Anonim
    Gość

Z kąd te informacje że tylko rok??

Mike
    Członek

Ja slyszalem ze jezeli nalezymy do UE nasze prawo jazdy jest tak samo respektowane jak angielskie. 😆
    Pozdro

Anonim
    Gość

na 100 procent nie jest wazne polskie prawko tutaj tak mi powiedzial gosc w urzedzie komunikacji i kazal zrobic miedzynarodowe ktore jest wazne 3 lata

Anonim
    Gość
    ”Anonymous” wrote:

na 100 procent nie jest wazne polskie prawko tutaj tak mi powiedzial gosc w urzedzie komunikacji i kazal zrobic miedzynarodowe ktore jest wazne 3 lata

Okłamał cię 😕

woyth
    Członek

Obawiam sie ze v tec ma racje gosc z urzedu byl niedoinformowany
    http://www.dvla.gov.uk/drivers/drvingb.htm#2

„Visitors
    If you hold a valid Community licence and you are visiting Great Britain, you can drive any vehicle for as long as your licence remains valid. The appropriate full entitlement for the vehicle you wish to drive must be shown on your licence.”

„Odwiedzajacy
    Jesli posiadacie wazne wspolnotowe prawo jazdy i odwiedzacie Wielka Brytanie mozecie prowadzic dowolny pojazd tak dlugo jak to prawo jazdy jest wazne. Odpowiednie uprawnienia do prowadzenia pojazdu ktory chcecie prowadzic musza byc uwidocznione na Waszym prawie jazdy.

informacje skopiowalem ze strony powyzej poza tym wielu moich znajomych nadal ma polskie prawo jazdy (polskie bez znaczka unii) i jezdza tutaj bez zadnych klopotow. Fakt slyszalem (od policjanta) ze po roku nalezy to [b:2324515853]polskie[/b:2324515853] (bez znaczka) prawo jazdy wymienic ale wspomniani znajomi nadal jezdza a ja nie moge znalezc oficjalnej informacji na ten temat 😕

Szerokiej drogi i doinformowanych urzednikow w urzedach

PS
    Znalazlem info na tej samej stronie
    Jesli macie wspolnotowe prawo jazdy
    [b:2324515853]Ordinary licence holders[/b:2324515853]
    [b:2324515853]Posiadacze zwyklego prawa jazdy[/b:2324515853]
    Until aged 70 or for 3 years after becoming resident whichever is the longer period.
    Az do wieku 70 lat lub w ciagu trzech lat od zamieszkania (zaleznie ktore zaistnieje wczesniej

[b:2324515853]Vocational licence holders[/b:2324515853]
    [b:2324515853]Posiadacze zawodowego prawa jazdy[/b:2324515853]
    Until aged 45 or for 5 years after becoming resident whichever is the longer period.
    Az do wieku 45 lat lub w ciagu pieciu lat od zamieszkania (zaleznie ktore zaistnieje wczesniej)

If you are aged over 45 (but under 65) until your 66th birthday or for 5 years after becoming resident whichever is the shorter period.
    Jesli masz powyzej 45 lat (ale ponizej 65)az do twoich 66 urodzin lub w ciagu pieciu lat od zamieszkania (zaleznie ktore zaistnieje wczesniej)

If you are aged 65 or over for 12 months after becoming resident.
    Jesli masz 65 lat lub wiecej w ciagu 12 mcy od zamieszkania

Przy czym posiadacze [b:2324515853]zawodowego[/b:2324515853] prawa jazdy musza zarejestrowac w DVLA swoje wspolnotowe prawo jazdy

BeToN
    Participant

Prawo jazdy angielskie dzieli sie tak samo jak i polskie, z tym ze rozruznienie jest na ”B” i ”B” automatic(skrzynia biegow automatyczna)!!!
    Do polskiego prawa jazdy w polsce wydaje sie prawo jazdy miedzynarodowe jest to wkladka wielkosci malej ksiarzeczki!!!
    Ja mam prawo jazdy zawodowe na ciezarowki ktore tu wymienilem trwalo to troche czasu, bo potrzebowalem angielskie badania lekarskie kosztuje to 65funtow robia od reki czeba sie tylko zarejestrowac w swojej przychodni! podkreslam ze badan na kategorie 'B’ sie NIE robi, sa nie potrzebne!!!
    Puzniej lepiej isc do oddzialu DVLA w leeds na East Gate 42, 1 pietro wziasc numerek cierpliwie poczekac w kolejce ze 1-2 godziny zaplacic 38 funtow mozna placic w DVLA tylko gotowka!!!
    Wyslac paszport (ZWRUCA), ja wysylalem w czwartek po tygodniu w sobote dostalem spowrotem paszport a w poniedzialek dostalem UK Driving licence I juz tylko szukalem pracy!!! I znalazlem
    Pracodawcy i agencje w angli wymagaja angielskiego prawa jazdy!!! wiec bylem zmuszony je wymienic!!!
    A teraz robie za lepsze pieniadze niz koledzy po fachu z polskim prawem jazdy!!!

Wyświetlanych postów: 15 (wszystkich: 1)
  • <a href="/login/">Zaloguj się</a> aby odpowiedzieć. Nie masz jeszcze konta? <a href="/login/?action=register">Zarejestruj się</a>.