Strona główna Działy Hyde Park nasza klasa nasza klasa

#89849
dmosia
Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
”wojti” wrote:

Mediator wrote:

…Sa jednak osoby, ktore uwazaja, ze nasza klasa moze byc fantastycznym pregierzem i korzystaja z okazji, by znajomym kogos, kogo akurat nie lubia, popsuc wizerunek tej osoby, napietnowac ja. Wychodza z zalozenia, ze przeciez "kazdy ma prawo napisac, co mysli". Doswiadczylem tego i jak uz powiedzialem, nie tylko ja tego doswiadczylem. Zaczalem sie czuc tak, jakbym sam siebie wsadzil w dyby na srodku placu w Skirolawkach – kazdy, komu sie podoba moze przyjsc i napluc albo rzucic zgnilkiem.

Mozna ograniczyc innym dostep do swojego profilu: komenatrze, wysylanie wiadomosci wyswietlanie niektorych danych. Mozna rowniez calkowicie wyłaczyc dostepnosc w katalogu i komunikowac sie z wybranymi osobami. Mysle ze to wystarczajace aby uniknac tego o czym piszesz.[/quote]

Zgadzam się z wojti, ze w takich sytuacjach jak u Mediatora, wcale nie trzeba od razu likwidować swojego konta. Wystarczy np. zablokować użytkownika jako personę non grata.
No cóż, nie wszyscy potrafią być "ludźmi z klasą". .. albo nie wszyscy mają dość dużo odporności na ludzką próżność, która jak zauważyłam, jest czasami wprost porażająca.
Niektórzy traktują "naszą klasę" jako platformę do pochwalenia się niemal wszystkimi dobrami materialnymi, jakie udało się zgromadzić całej rodzinie przez kilka pokoleń – fantastyczne zaproszenie dla złodziei. Inni w swoich profilach piszą rzeczy, którymi wręcz prowokują do złośliwych komentarzy – a przecież taka opcja jest udostępniona i każdy ma prawo skomentować słowa: "jestem piękna, szczęśliwa, zakochana, doskonale wyedukowana, mam wspaniałą pracę. A Tobie się to nie udało?!"

Niektórzy użytkownicy zapominają czasem, że wśród znajomych mogą się znaleźć również ci niechciani. Stali się naszymi znajomymi, bo ich do tej znajomości wcześniej "niechcący|" zaprosiliśmy.

Wydaje mi się, że "nasza klasa" jest dla wszystkich i ważne żeby korzystać z niej ze zdrowym rozsądkiem.

🙂