Nie zgodze sie ze pytanie jest calkiem glupie. Roznymi przesłankami kierujemy sie zmieniajac prace. Najlepiej powiedziec nowemu pracodawcy ze: obecnie pracuje w dobrej firmie a zmiane traktuje w kategorii nowego doswiadczenia, rozwoju, robienia czegos nowego itp. Ten kto narzeka bez wzgledu na co jest dyskfalifikowany. Pracodawcy tak bardzo nie interesuje „dlaczego” tylko nasza osobowosc (bez wzgledu na charakter pracy i stanowisko).
Kiedys czytalem ze warto rowniez przylozyc sie do swoich zainteresowan hobby, celu (w cv). Np taniec swiadczy ze osoba jest towarzyska , gry zespolowe – „kosz”, indywidualne- tenis itd. Niektore firmy przeprowadzaja dosc szczegołowe testy i maja swoich „speców” majacych wykazac zdolnosc do pracy zespolowej.
Jesli ktos ma jakies doswiadczenie warto zrobic sobie prezentacje w PowerPoint (niektorzy zreszta o to prosza) Ladne slajdy o sobie (podstawowe dane, edukacja) oraz o dotychczasowym doswiadczeniu (z przykladami) na pewno zainteresuja pracodawce. Mozna oczywiscie troche „poklamac” jak sie umie 🙂 . Dobrze napisane CV ma rowniez duze znaczenie.
W Polsce dosc ryzykowna przynajmniej na mojej „ukrainie”:) jest odpowiedz „dla pieniedzy”. Tutaj czy w wiekszych miastach w Polsce to chyba nikogo nie dziwi. A odpowiedz „by lepiej zarabiac” swiadczy tylko o ambicji wiec jest na plus.