Strona główna Działy Erystyka Zapraszamy do nowej galerii! Zapraszamy do nowej galerii!

rollingstone
Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
olo wrote:

Kadr, kolory, ostrośc i jakość przedstawionych zdjęć.

jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o techniczna ocene zdjec ale nawet nie przyszloby mi do glowy zeby pod takim katem zdjecia komentowac nawet gdyby fotografika to bylo moje forte.

Przegladajac fotografie nie rzucilo mi sie w oczy, zeby byly one zamazane, ziarniste czy przerazliwie nieskoloryzowane – wrecz przeciwnie bardzo dobrze ze nie sa podrasowane i 'au natural’. Na takie cyfrowo doszlifowane i modyfikowane fotografie to mozna sobie popatrzec w albumach i przewodnikach. Tylko potem sie w takie miejsce wybierasz i szukasz tego piekna ze zdjecia a rzeczywistosc zawodzi.

Wiekszosc zdjec byla robiona 'z biegu’ np te z wycieczek forumowych. Nie sadze ze wycieczkowicze mieli by fotografowi za dobre gdyby co sekunda ich zatrzymywal na dluzsze okresy czasu zeby sobie poklikac szukajac jak najbardziej estetycznego ujecia, nie mowiac juz o swietle – na ktore wytrawni fotografowie, o ile sie orientuje czasem czekaja godzinami.

Poza tym w moim mniemaniu (sprostujcie jesli sie myle) zdjecia zostaly zamieszczone w celu pokazania geografii okolic, jako ciekawostki lub zeby zachecic ludzi do wytkniecia nosa poza dom. I jako takie spelniaja swoja funkcje bardzo dobrze.

Nie sadze ze miala to byc artystyczna ekspozycja prac autora czy prezentacja dopicowanego profesjonalnego portofio – ot po prostu fotki z okolic w jakich mieszkamy.

Poza tym kazdy kto chce moze wklajac wlasne zdjecia ze swoich wojazy, wypraw i codziennych obserwacji terenu.